Pleśń! :(

Re: Pleśń! :(

Postprzez V3rtyX » 30 sty 2012, o 16:40

ze 3 godziny
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Pleśń! :(

Postprzez stinger » 30 sty 2012, o 16:46

A co gdybym poczęstował moje roślinki tym wywarem (mocno rozcieńczonym oczywiście)?
Avatar użytkownika
stinger

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 87
Images: 1
Dołączył(a): 17 sty 2012, o 23:40
Lokalizacja: Metr za końcem świata :)
Highscores: 1
Papryki:

Re: Pleśń! :(

Postprzez V3rtyX » 30 sty 2012, o 16:47

nie wiem
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Pleśń! :(

Postprzez karlos » 30 sty 2012, o 18:01

stinger weź pod uwagę tylko to że niezależnie czy wybierzesz moją metodę opartą na chemii czy eko vertexa to i tak, stosuje się je w celu zapobiegania. Jeśli siewki został już zaatakowane przez grzyba to na 99% nic już z tego nie będzie. Skup się na nasionach które jeszcze nie wykiełkowały. Może coś z tego jeszcze będzie :)
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Pleśń! :(

Postprzez stinger » 30 sty 2012, o 22:08

Eksperymentalnie spróbuję uratować te zaatakowane. Może będą z tego jakieś pożyteczne wnioski?:)
Avatar użytkownika
stinger

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 87
Images: 1
Dołączył(a): 17 sty 2012, o 23:40
Lokalizacja: Metr za końcem świata :)
Highscores: 1
Papryki:

Re: Pleśń! :(

Postprzez stinger » 8 lut 2012, o 23:56

Te które zostawiłem i tylko zebrałem tą pleśń wykiełkowały i grzyb nie atakuje ponownie, a te przesadzone, moczone w roztworze czosnku, w połowie zgniły, a druga część nie zareagowała w ogóle. Dzisiaj postanowiłem wszystkie te nasiona (poza spleśniałymi) oraz te które jeszcze nie były zasiane wsadzić na watę. Poczekam kilka dni i zobaczę czy coś z tego będzie. Najbardziej mnie dobija, że tylko jeden 7 pod wykiełkował, tak samo white habanero. Na nich mi najbardziej zależy. No ale poczekamy, zobaczymy. może coś z tego będzie? :)
Avatar użytkownika
stinger

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 87
Images: 1
Dołączył(a): 17 sty 2012, o 23:40
Lokalizacja: Metr za końcem świata :)
Highscores: 1
Papryki:

Re: Pleśń! :(

Postprzez jkl » 12 gru 2013, o 12:17

Ostatni post był dawno napisany ale może komuś się przyda.

Z mojego doświadczenia pleśń powstaje gdy nie ma podmuchu powietrza, oczywiście musi być też wilgoć itd ale kluczowym czynnikiem jest tu brak ruchu powietrza.

Na dworze nigdy nic nikomu nie spleśnieje (najwyżej zgnije) nawet w Tajlandii gdzie wilgotność jest bardzo duża. Wygrzewając ziemię w piekarniku zabija się nie tylko zarodki pleśni ale i pożyteczne bakterie które nie wytrzymują wysokich temperatur. Tak więc jak pojawi się pleśń to trzeba wystawić na dwór, balkon, parapet przy uchylonym oknie - gdziekolwiek gdzie jest cyrkulacja powietrza a pleśń powinna zniknąć a roślina przetrwać.
Avatar użytkownika
jkl

NOWY
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 lut 2013, o 21:12
Papryki:

Re: Pleśń! :(

Postprzez suchy666 » 30 mar 2017, o 12:17

u mnie jak co roku :/ powie mi ktoś dlaczego się tak dzieje ? Dodam że papryką to jakoś nie szkodzi, ale oko strasznie wkur....a :(

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
suchy666

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 169
Images: 0
Dołączył(a): 8 paź 2013, o 14:38
Lokalizacja: Łódź
Papryki:

Re: Pleśń! :(

Postprzez Kamilos86 » 26 kwi 2017, o 05:27

Witam,
Suchy666 patrząc na zdjęcia nie wygląda to na pleśń. To raczej osad wytrącający się kiedy podlewamy roślinki twardą wodą (np kranówą).
Sam mam taki osad w prawie każdej donicy również co roku i po dokładnych oględzinach osad pleśnią się nie okazał.
Avatar użytkownika
Kamilos86

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 kwi 2017, o 05:32
Lokalizacja: Opole
Papryki:

Re: Pleśń! :(

Postprzez ishi » 26 kwi 2017, o 07:23

Jak dla mnie za duzo podlewasz
Avatar użytkownika
ishi

ROZGADANY
 
Posty: 299
Images: 0
Dołączył(a): 5 mar 2014, o 14:43
Lokalizacja: Piaseczno/Szczecin
Pochwały: 11
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Podłoże

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron