Pleśń! :(

Pleśń! :(

Postprzez stinger » 30 sty 2012, o 10:52

Witam,
około tydzień temu zasiałem nasiona, otrzymanych od beercika, papryk. W partii, która stoi w jednym z pokoi, na powierzchni ziemi pojawiła się pleśń, czy coś w tym rodzaju. W dwóch pozostałych tego problemu nie ma. Jak sobie z tym cholerstwem poradzić? wystawić na mróz?:) Czy da się uratować te nasionka? pech chciał, że są tam dwie najważniejsze dla mnie odmiany. HEEEEEEEEEEEEEEEEELP!!!!
Avatar użytkownika
stinger

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 87
Images: 1
Dołączył(a): 17 sty 2012, o 23:40
Lokalizacja: Metr za końcem świata :)
Highscores: 1
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Pleśń! :(

Postprzez miziol » 30 sty 2012, o 10:55

Zapodaj zdjęcia :)
"Lepiej walczyć za coś, niż żyć bez celu" Generał George S. Patton
"Nie można ustępować przed siłą; nie można ustępować przed pozornie silniejszym wrogiem" Winston Churchill
Avatar użytkownika
miziol

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 425
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 20:10
Lokalizacja: Mysłowice
Papryki:

Re: Pleśń! :(

Postprzez stinger » 30 sty 2012, o 11:04

Nie da rady:/ siostra zasunęła mi aparat i będę miał taką możliwość dopiero jak przyjedzie (bóg wie kiedy)

Edit: Jednak dało radę (zrobiłem telefonem) jak wrzucić?:)
Ostatnio edytowano 30 sty 2012, o 11:11 przez stinger, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
stinger

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 87
Images: 1
Dołączył(a): 17 sty 2012, o 23:40
Lokalizacja: Metr za końcem świata :)
Highscores: 1
Papryki:

Re: Pleśń! :(

Postprzez miziol » 30 sty 2012, o 11:07

Ja bym zmienił ziemie w doniczce(czy co tam masz) albo po prostu usunął pleśń
"Lepiej walczyć za coś, niż żyć bez celu" Generał George S. Patton
"Nie można ustępować przed siłą; nie można ustępować przed pozornie silniejszym wrogiem" Winston Churchill
Avatar użytkownika
miziol

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 425
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 20:10
Lokalizacja: Mysłowice
Papryki:

Re: Pleśń! :(

Postprzez stinger » 30 sty 2012, o 11:22

Tak wygląda ten syf. :/
276
Avatar użytkownika
stinger

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 87
Images: 1
Dołączył(a): 17 sty 2012, o 23:40
Lokalizacja: Metr za końcem świata :)
Highscores: 1
Papryki:

Re: Pleśń! :(

Postprzez miziol » 30 sty 2012, o 11:25

Kurde dużo tego gówna ... A ziemia nie była za bardzo mokra? Wywal tą pleśń, ale uważaj żebyś nasiona nie wywalił.
"Lepiej walczyć za coś, niż żyć bez celu" Generał George S. Patton
"Nie można ustępować przed siłą; nie można ustępować przed pozornie silniejszym wrogiem" Winston Churchill
Avatar użytkownika
miziol

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 425
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 20:10
Lokalizacja: Mysłowice
Papryki:

Re: Pleśń! :(

Postprzez V3rtyX » 30 sty 2012, o 12:37

Musisz dzialac szybko bo plesn niszczy nasiona. usun nasiona z tej ziemi i wyje... ziemie. Jezeli nasiona sa dobre to wsadz je do zimnego wywaru z czosnku(wrzuc pokrojony zabek czosnku do 300ml goracej wody i poczekaj kilka godzin). Czosnek powinien zabic wiekszosc grzybow i bakterii.
Pozniej nasiona musisz wsadzic do nowej ziemi, najlepiej zeby byla sterylna. jezeli mieszkasz niedaleko duzego sklepu ogrodniczego to popros o sterylna ziemie do nasion.
Musisz dbac zeby ziemia nie byla zbyt mokra i musisz im zapewnic przynajmniej minimalna cyrkulacje powietrza. Sprawdzaj codziennie czy nie pojawia sie plesn, jezeli sie pojawi to odrazu ja usun. Good luck :)
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Pleśń! :(

Postprzez stinger » 30 sty 2012, o 12:40

Chyba była za mokra:/ poza tym te roślinki stały obok kwiatków. Czy to mogło mieć jakiś wpływ? idę wywalić to dziadostwo i zrobię tak jak radzi V3rtyX. Niestety na razie nie mam gdzie kupić specjalnej ziemi, o ogóle nie mam teraz ziemi więc roślinki będą musiały poczekać. Cyrkulacja jest bo nie są niczym przykryte a pokój się codziennie wietrzy.
Avatar użytkownika
stinger

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 87
Images: 1
Dołączył(a): 17 sty 2012, o 23:40
Lokalizacja: Metr za końcem świata :)
Highscores: 1
Papryki:

Re: Pleśń! :(

Postprzez V3rtyX » 30 sty 2012, o 12:43

Zima bardzo latwo o plesn. Czesto sie u mnie pojawia ale odrazuja usuwam, na poczatku jest jej bardzo malo wiec mozna ja latwo usunac. U ciebie jest jej bardzo duzo wiec lepiej odrazu wywalic ziemie i zachowac nasiona. Tylko patrz czy nasiona sa jeszcze dobre bo plesn mogla je zabic.
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Pleśń! :(

Postprzez Poms » 30 sty 2012, o 12:46

Ja rozwiązałem problem chorób i pleśni wrzucając ziemie do ..... piekarnika :shock: . 200 stopni i giną wszystkie bakterie oraz grzybki. Papryczki już rosną 2 tygodnie i żadnych chorób z ziemi :)
Avatar użytkownika
Poms

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 427
Images: 23
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 17:38
Lokalizacja: Gdańsk
Papryki:

Następna strona

Powrót do Podłoże

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron