Zimowanie krzaków - jak?

Masz ciekawy poradnik, chciałbyś się nim podzielić, tutaj jest właściwe miejsce.

Re: Zimowanie krzaków - jak?

Postprzez Olinka » 28 paź 2011, o 06:20

No teraz tak jakby troszkę mniej :) Owoce zostają, a liście się sypią ;)
Avatar użytkownika
Olinka

NOWY
 
Posty: 16
Dołączył(a): 25 paź 2011, o 16:06
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Zimowanie krzaków - jak?

Postprzez Belfegor » 28 paź 2011, o 12:27

ja zmieniłem okno zachodnie na wschodnie jednak tam kot grasuje i beda miały cieżką zimę :D moje westlandki
Belfegor
 

Re: Zimowanie krzaków - jak?

Postprzez aldorn » 4 kwi 2012, o 21:17

Zimowanie papryczek:
Ta nie owocowała, została wysiana pod koniec sezonu, specjalnie na zimowanie.
487

Ta z kolei to odmiana z Aldiego, można nawet w tym roku kupić tam zestawy nasion z paprykami i innymi, ma już pierwsze 3 papryczki, na dzień dzisiejszy największa ponad 3 cm :)
485

Tu z kolei popularny Zwonek, czyli Biszp Crown, trzymałem w piwnicy od października czy listopada, ale podczas styczniowych mrozów niemal padła, listki jej pousychały, zdrewniała góra, trza było ciąć, minęło trochę czasu na parapecie, ale w końcu odżyła :)
486

Z moich papryczek kilka padło, większość przetrwało, doświadczenia mam takie, że na początek do piwnicy, podlać i zostawić, mogą same nawet miesiąc stać, tyle że jak przyjdą mrozy to do pomieszczenia nie za ciepłego przenieść, tak 10-15 stopni chyba ok. Przycinanie dość mocne, odciąć miejsce w którym się w zeszłym roku rozgałęziała. Tyle na pierwszy raz, za rok kolejna mam nadzieję relacja :)
Avatar użytkownika
aldorn

ROZGADANY
 
Posty: 282
Images: 11
Dołączył(a): 23 lip 2011, o 13:39
Lokalizacja: Nysa
Papryki:

Re: Zimowanie krzaków - jak?

Postprzez Jose Jalapeno » 26 sty 2013, o 12:52

Witam,
słuchajcie jak to jest z tym zimowaniem? One muszą ileś tam czasu przezimować?
Opiszę swój przypadek. Miałem sporo krzaków (wysiane w marcu) z których jak zaczęły opadać większość przyciąłem jednak niestety padły cholery, wszystko niestety suche (tylko 3 przetrwały, na 2 z nich jeszcze nawet sa pojedyncze liście, chyba muszę je przyciąć teraz ;P). Z jednego habanero robię bonchi i stoi cały rok na oknie, nie zimował wcale, cały rok ma liscie, teraz obsypał się kwiatami (ze 20 sztuk!). Do tego mam na oknie takich małych chyba z 15 (wysiane późno, chyba w maju, owoców troche dały), no i one też cały rok zielone były.
I tu sie teraz pojawia pytanie. Te co suche wypie..., bo cudów nie ma, juz nie odżyją chyba. Te duze poprzycinam i sdam na okno żeby miały duzo światła i niech juz zaczną rosnąć :) Bonchi nie ruszam, niech rośnie na razie. No i jak z tymi małymi? Jak nie zimowały to nic im się nie stanie? Na niektorych wiszą jeszcze pojedyncze owoce :D Planuje je przesadzić do wiekszych donic w połowie lutego (po sesji) i heja niech rosną :)

Dobrzae kombinuje? :)
Avatar użytkownika
Jose Jalapeno

NOWY
 
Posty: 44
Images: 14
Dołączył(a): 2 mar 2012, o 23:47
Lokalizacja: Solec Kujawski
Papryki:

Re: Zimowanie krzaków - jak?

Postprzez pacpaw » 16 lut 2014, o 12:39

NA jaką wysokość przycinać po zimowaniu? Moja Piri-Piri zaczęła puszczać nowe listki więc postanowiłem ją przyciąć. Zostawiłem jedne listek na samej górze zastanawiam się czy przypadkiem nie za duży kikut został. Doniczka pozostanie jako 5 L butelka.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano 16 lut 2014, o 19:27 przez pacpaw, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
pacpaw

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 104
Images: 0
Dołączył(a): 30 cze 2013, o 09:17
Lokalizacja: Poznań
Papryki:

Re: Zimowanie krzaków - jak?

Postprzez G_R » 16 lut 2014, o 15:22

O tej porze roku już nie przycinaj.
Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa.
Avatar użytkownika
G_R

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 480
Images: 0
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 10:58
Lokalizacja: 8 minut na południe od Wrocławia
Papryki:

Re: Zimowanie krzaków - jak?

Postprzez pacpaw » 16 lut 2014, o 18:01

Tzn. że w mam ten krzak pozostawić jako pozycję startową i w przyszłości przycinać ewentualnie nowe przyrosty (zgodnie z prowadzeniem krzaka) czy też poczekać bo jest za wcześnie i przyciąć obecny stan np. za miesiąc lub dwa?
A co robić z druga zimowaną papryką? Habanero Orange. Rośnie sobie w kącie, liście zielone, 2 owoce. Kiedy ją przyciąć na nowy sezon? Wysokość pędu głównego do rozwidlenia to 25 cm.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano 16 lut 2014, o 19:21 przez pacpaw, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
pacpaw

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 104
Images: 0
Dołączył(a): 30 cze 2013, o 09:17
Lokalizacja: Poznań
Papryki:

Re: Zimowanie krzaków - jak?

Postprzez G_R » 16 lut 2014, o 19:09

daj fotkę
Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa.
Avatar użytkownika
G_R

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 480
Images: 0
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 10:58
Lokalizacja: 8 minut na południe od Wrocławia
Papryki:

Re: Zimowanie krzaków - jak?

Postprzez pacpaw » 16 lut 2014, o 19:11

Fotka w poście powyżej. Jakieś lepsze ujęcie potrzebujesz? (wrzuciłem na serwer forum, wcześniej tej opcji nie zauważyłem)
Avatar użytkownika
pacpaw

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 104
Images: 0
Dołączył(a): 30 cze 2013, o 09:17
Lokalizacja: Poznań
Papryki:

Re: Zimowanie krzaków - jak?

Postprzez G_R » 16 lut 2014, o 22:34

Nie chciało mi się wczytać. Obetnij tyle, żeby żywo zielonego pędu były dwa rozgałęzienia. Bez korkowacenia.
Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa.
Avatar użytkownika
G_R

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 480
Images: 0
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 10:58
Lokalizacja: 8 minut na południe od Wrocławia
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Poradniki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron