Zimowanie krzaków - jak?

Masz ciekawy poradnik, chciałbyś się nim podzielić, tutaj jest właściwe miejsce.

Zimowanie krzaków - jak?

Postprzez przeszczep » 15 paź 2011, o 21:21

Się zastanawiam jak to się robi ;)
Czy ktoś z obeznanych mógłby wytłumaczyć, jakie zabiegi przeprowadzić na krzaku aby przeżył do następnego sezonu?
Chodzi mi o podstawy - czyli mam krzak, który już nie rośnie, nie wypuszcza nowych owoców - co z nim robię? czy coś przycinam? czy odcinam? Czy samy kikuty zostawiam? co mu muszę zapewnić przez zimę? jakie warunki świetlne i temperaturowe?
Fajnie by było stworzyć taki poradnik, bo na forum nic takiego nie znalazłem w jednym miejscu
Avatar użytkownika
przeszczep

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 63
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 15:40
Lokalizacja: wawa
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Zimowanie krzaków - jak?

Postprzez V3rtyX » 15 paź 2011, o 21:23

Postaw w cieplym pokoju i podlewaj co jakis czas ale bez nawozu. Nie wszystkie papryki sobie poradza zima. Mozesz przyciac krzaki ale nie musisz.
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Zimowanie krzaków - jak?

Postprzez NorthShore » 15 paź 2011, o 23:38

Szczerze ? Ja trzymałem przez zimę swoje normalnie w oknie, nic nie przycinałem, podlewałem tak by nie było sucho, czasem nawoziłem. Przetrwały wszystkie krzaczki, troszkę listków zrzuciły ale bez przesady. Nawet owoce zimą wydały.
Więc mówiąc krótko, normalnie trzymać w oknie i jak najwięcej światła, na przyszły rok będą rozbudowane i dadzą więcej owoców,
a może i komuś zimą uda się otrzymać owoce jak mi (bez doświetlania) :) Aha, ja mam okna na zachód, za wiele słońca nie ma, ale wystarczyło ;)
Początkujący chilihead :)
Avatar użytkownika
NorthShore

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 71
Dołączył(a): 18 lip 2011, o 17:14
Papryki:

Re: Zimowanie krzaków - jak?

Postprzez aldorn » 16 paź 2011, o 01:21

http://www.thechileman.org/guide_overwinter.php
Zebrać papryki, pozbierać liście, poprzycinać na pewno nie zaszkodzi.
Avatar użytkownika
aldorn

ROZGADANY
 
Posty: 282
Images: 11
Dołączył(a): 23 lip 2011, o 13:39
Lokalizacja: Nysa
Papryki:

Re: Zimowanie krzaków - jak?

Postprzez NorthShore » 16 paź 2011, o 13:34

No nie wiem, każdy ma swoją technikę, ja "moją techniką" miałem owoce około grudnia i stycznia, kilka sztuk ale jednak - bez doświetlania. Ja bym na początku próbował tak jak napisał aldorn pozbierać owoce i zostawić - obserwować. Jak nie będzie usychało powoli to niech stoi, jak będzie to dopiero się liści pozbywać, ciąć itp. Zawsze jest szansa na to, ze tak jak np u mnie, krzaki przetrwają w prawie nienaruszonym stanie.

Edit:

A jeżeli chodzi o przycinanie ale takie by pobudzić wzrost to jak najbardziej <thumright>, to to ja zawsze robię, niezależnie od pory roku, co jakiś czas.
Początkujący chilihead :)
Avatar użytkownika
NorthShore

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 71
Dołączył(a): 18 lip 2011, o 17:14
Papryki:

Re: Zimowanie krzaków - jak?

Postprzez Olinka » 27 paź 2011, o 07:20

Moje dziecko gubi coraz więcej liści i zaczęłam się trochę martwić. Mam nadzieje, że jakoś przetrwa tą zimę :?
Avatar użytkownika
Olinka

NOWY
 
Posty: 16
Dołączył(a): 25 paź 2011, o 16:06
Papryki:

Re: Zimowanie krzaków - jak?

Postprzez wolek68 » 27 paź 2011, o 11:32

A jak dzieciątko się nazywa?
Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 11
Papryki:

Re: Zimowanie krzaków - jak?

Postprzez Belfegor » 27 paź 2011, o 15:47

Moje Zielone Ostre Westlandie też gubią liście no i stoją na ekspozycji zachodniej ciepło mają podlane też więc się jako tako nie boję bo mają lepiej niż w zeszłym roku cóż będę próbował je usytuować na stronie wschodniej by miały dwie trzy godziny dłużej światła i myślę że dadzą radę.
Belfegor
 

Re: Zimowanie krzaków - jak?

Postprzez Olinka » 28 paź 2011, o 06:18

wolek68 napisał(a):A jak dzieciątko się nazywa?


Habanero white:)))) Moj pierworodny :mrgreen:
Avatar użytkownika
Olinka

NOWY
 
Posty: 16
Dołączył(a): 25 paź 2011, o 16:06
Papryki:

Re: Zimowanie krzaków - jak?

Postprzez wolek68 » 28 paź 2011, o 06:19

no to zapewne cała chmara ich na krzaku.
Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 11
Papryki:

Następna strona

Powrót do Poradniki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości