Przesadzenie siewek

Masz ciekawy poradnik, chciałbyś się nim podzielić, tutaj jest właściwe miejsce.

Przesadzenie siewek

Postprzez jonaszw » 16 mar 2018, o 14:34

Cześć!
Jako, że to mój pierwszy post tutaj to jednocześnie chciałbym się przywitać ze wszystkimi :)

Mam małe pytanie a propos przesadzania siewek. Aktualnie są one w kubeczkach 200ml po 2 rośliny w jednym natomiast niedługo będę się zabierał za przesadzenie ich w doniczki 500ml. Problem polega na tym, że w podłożu do pikowania musiały się znajdować jaja skoczkonogów, które oczywiście po podlaniu się wykluły. Nie ma ich zbyt wiele więc za bardzo się tym nie przejmowałem i w sumie to rośliny żyją sobie z nimi już dobry miesiąc i nic im nie jest. Pytanie co zrobić żeby się ich pozbyć podczas przesadzania. Wpadłem na pomysł żeby włożyć rośliny wraz z podłożem do wody, obmyć wszystko tak aby została tylko roślina z korzeniami i tak obmytą roślinę włożyć do przygotowanej nowej ziemi i zasypać ale boje się że uszkodzę przy okazji korzenie siewek. Macie jakieś pomysły? Ewentualnie czy mój pomysł jest dobry? Z góry dzięki za pomoc ;)

-- 16 mar 2018, o 15:10 --

Napisałem w złym dziale, miało iść do "Dla nowych hodowców" - proszę o przeniesienie - pomyliłem zakładki w przeglądarce jak pisałem
Avatar użytkownika
jonaszw

NOWY
 
Posty: 19
Images: 10
Dołączył(a): 5 mar 2018, o 10:26
Papryki: Habanero Red, Dutch Chilli, Jamaican Red, Jalapeno, Lemon Drop, Black Banana

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Przesadzenie siewek

Postprzez cookieman » 16 mar 2018, o 19:19

Ja w taki sposób pozbywałem się pleśni z ziemi (nadmierne podlewanie) ledwo co wypuściło liścienie a dało rade płukanie delikatne i przesadzenie do nowej ziemi, żadna z moich roślin nie ucierpiała
Avatar użytkownika
cookieman

NOWY
 
Posty: 25
Images: 7
Dołączył(a): 30 sty 2018, o 21:39
Papryki:


Powrót do Poradniki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron