Ucinanie pąków

Masz ciekawy poradnik, chciałbyś się nim podzielić, tutaj jest właściwe miejsce.

Ucinanie pąków

Postprzez Visemir » 20 mar 2017, o 12:56

Witam, zastanawiam się czy powinienem ucinać pąki na moich paprykach cayenne. Papryki wykielkowały około 4-10 lutego minęły nie całe 2 miesiące i widzę że wyrosły pierwsze pąki. Na niektórych jest nawet 8-9 pąków. Mógłbym je zostawić tylko pytanie czy one i tak nie uschną i czy to nie zaburzy wzrostu mojej papryki bo nie chciałbym żeby już do końca były takie małe. Jestem początkujący jeśli chodzi o hodowanie papryk. Proszę o pomoc.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Visemir

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Dołączył(a): 31 sty 2017, o 02:52
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Ucinanie pąków

Postprzez Mr. Ed » 20 mar 2017, o 13:05

Nie musisz. Wiosna jest wczesna, światła mało więc zakładam, że większość rozkwitnie, ale nie zawiąże owoców. Na razie ciesz się swoimi kwiatkami - większość powinna opaść, a jeśli mimo złych warunków któryś zawiąże owoc, możesz urwać :)

W ogóle uważam, że urywanie pączków nie ma sensu. Roślina jest gotowa do kwitnięcia, sama "wie" ile kwiatów może utrzymać, więc na miejsce każdego usuniętego pączka wypuści kolejny. Dopiero zrywanie zawiązanych owoców może w pewnym stopniu pomóc.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Ucinanie pąków

Postprzez Ciapek23 » 20 mar 2017, o 13:22

O to ja wiecznie robie blad bo ucinak paki... czas na zmiane taktyki. Ale moje wykielkowany na poczatku listopada. Sa duze


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar użytkownika
Ciapek23

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 137
Dołączył(a): 14 lis 2016, o 17:33
Pochwały: 2
Papryki:


Powrót do Poradniki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości