Zimowanie roślin

Masz ciekawy poradnik, chciałbyś się nim podzielić, tutaj jest właściwe miejsce.

Zimowanie roślin

Postprzez Kamil5 » 26 sie 2015, o 14:14

Witam.Mam pytanie dotyczące zimowania chili.Mam około 3 miesięczne sadzonki chili (pierwszy mój sezon :) i dlatego tak późno).Czy moge je przezimowac w pomieszczeniu w którym zimą temperatura sięga ok 13-16°C a w cieplejszych dniach ok 19°C ?
Avatar użytkownika
Kamil5

NOWY
 
Posty: 44
Images: 6
Dołączył(a): 7 lip 2015, o 12:22
Lokalizacja: Grybów/woj.małopolskie
Papryki: Habanero Gold,Piri Piri,Carolina Reaper,Jamiacan Hot Yellow,Lemon Drop,Aribibi

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Zimowanie roślin

Postprzez Skullchild7 » 7 wrz 2015, o 14:13

A czemu by nie, jasne że możesz.
Przeszukaj dokładniej forum to znajdziesz potrzebne informacje.
<chili>
Avatar użytkownika
Skullchild7

NOWY
 
Posty: 20
Images: 15
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 17:27
Lokalizacja: Wisła
Papryki: Jalapeno, Carolina Reaper, Tabasco

Re: Zimowanie roślin

Postprzez pacpaw » 7 wrz 2015, o 21:52

Podstawa to utrzymać wilgotność podłoża tak, aby rośliny nie zasuszyć.
Avatar użytkownika
pacpaw

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 104
Images: 0
Dołączył(a): 30 cze 2013, o 09:17
Lokalizacja: Poznań
Papryki:

Re: Zimowanie roślin

Postprzez Mr. Ed » 7 wrz 2015, o 22:06

Akurat zimą łatwiej jest roślinę utopić niż przesuszyć, zwłaszcza jeśli się pamięta ile piła w sezonie. Wsadzić paluch do doniczki - jeśli centymetr pod powierzchnią ziemi jest wilgotno, nie podlewać :)

Z moich doświadczeń (skromnych) i wymiany uwag z innymi forumowiczami, ważne jest aby roślina dostała w zimie jak najwięcej światła dziennego. Na pewno zrzuci część liści, nawet w optymalnych warunkach, ale to nie jest powód do zmartwienia. No i uważać na przędziorki i inne paskudztwa :|
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Zimowanie roślin

Postprzez Kamil5 » 10 wrz 2015, o 18:56

Dziękuje za pomoc <salut>
Avatar użytkownika
Kamil5

NOWY
 
Posty: 44
Images: 6
Dołączył(a): 7 lip 2015, o 12:22
Lokalizacja: Grybów/woj.małopolskie
Papryki: Habanero Gold,Piri Piri,Carolina Reaper,Jamiacan Hot Yellow,Lemon Drop,Aribibi

Re: Zimowanie roślin

Postprzez preem » 11 wrz 2015, o 07:46

Zimowane w piwnicy bez okien się nie sprawdzi?
Avatar użytkownika
preem

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 110
Dołączył(a): 10 sty 2015, o 18:24
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Zimowanie roślin

Postprzez DarkSkorpion » 11 gru 2016, o 20:36

Zimuje moje cuda w temperaturze 22-24 stopni w okolicy kaloryfera lecz przy oknie południowym. Rośliny mają 5 miesięcy. Żadnej nie opadły liście. Ostatnio 3 pochorowały się na edemę a, że nie były nigdy przycinane postanowiłem zrobić to teraz (niestety pączki też musiały zniknąć nad czym ubolewam). Wypuściły wiele nowych liści. Nawet 30 dni temu dostały trochę nawozu, bo miały niedobór fosforu widoczny na łodygach. Wszystko wygląda w porządku.
Pomagam w uzyskaniu odszkodowań i świadczeń z wypadków.
Avatar użytkownika
DarkSkorpion

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 178
Images: 2
Dołączył(a): 18 wrz 2016, o 19:19
Lokalizacja: Bytom
Pochwały: 4
Papryki: Habanero, Trinidad Moruga Scorpion

Re: Zimowanie roślin

Postprzez Sajuuk » 14 gru 2016, o 13:39

U mnie pozdychało prawie wszsystko.Daje rade tylko Red Savina Habanero.Pewnie dlatego,że mam okna na wschód :evil:
Avatar użytkownika
Sajuuk

NOWY
 
Posty: 37
Dołączył(a): 11 lut 2016, o 23:04
Papryki:

Re: Zimowanie roślin

Postprzez ch4 » 14 gru 2016, o 21:06

Ja także zimuje kilka tegorocznych papryk na południowym oknie.
Praktycznie nic z nimi nie robię poza sporadycznym podlewaniem czystą odstaną wodą.

Wczesną wiosną, jak jest już więcej słońca podcinam je by się nieco zagęściły i zaczynam podlewać nawozem.
------------
Pozdrawiam,
Darek / ch4
Avatar użytkownika
ch4

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 665
Images: 330
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 19:09
Pochwały: 74
Papryki: ostre i kolorowe

Re: Zimowanie roślin

Postprzez piotrasta » 27 lut 2017, o 23:57

Myślę że mogę ogłosić mój sukces przeżyła mi papryka-jalapeno - zaczyna wypuszczać świeże liście w dużej ilości. Spędziła całą zimę na parapecie bez dodatkowego naświetlania itp. nawet papryka która wisiała na krzaku od września w styczniu wybarwiła się (niestety taka większa mniejsza po prostu zmarniała). Podlewałem ją jak było już bardzo sucho nie jak w sezonie. Całą zimę posiadała liście które gubiła jednak w okolicach stycznia zaczęła gubić liści więcej tak więc teraz posiada wszystkie świeże liście. Poprzednia próba w zeszłą zimę też z jalapeno nie powiodła się przebywała w ciepłym jednak pozbawionym słońca miejscu. Jednak myślę że raczej ona uschła po prostu o niej zapomniałem i podlanie jej po 1,5 miesiąca nie uratowało jej.

I teraz pytanie jak ją przyciąć?
Avatar użytkownika
piotrasta

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 88
Images: 0
Dołączył(a): 20 lip 2015, o 19:50
Papryki:

Następna strona

Powrót do Poradniki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron