Zima, przycinanie korzeni

Masz ciekawy poradnik, chciałbyś się nim podzielić, tutaj jest właściwe miejsce.

Zima, przycinanie korzeni

Postprzez bamster » 2 lis 2014, o 16:40

Cześć,

W tym toku też będę zimował papryki, i pomyślałem sobie że może warto poeksperymentować, wiec jakieś miesiąc temu wymieniłem ziemię papryka i przyciąłem korzenie dosyć sporo.

Roślinki w ciągu tygodnia zaczęły masowo wypuszczać nowe listki, w mega ilościach, minął miesiąc i trzymają się jak narazie elegancko, wszystkie zdrowe, zielone, ładniutkie :), rosną w górę :)

jestem Ciekawy czy uda mi się przetrzymać je w takiej kondycji aż do wiosny :), patrząc jak rosną i to ze w domu zimą będzie nie mniej niż 20 stopni, myślę ze będzie OK :)

Czy ktoś z was robił już podobny patent z przycinaniem korzeni ??

Pozdrawiam
<chili>
Avatar użytkownika
bamster

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 83
Images: 167
Dołączył(a): 30 cze 2011, o 17:46
Papryki: Habanero White - scotch bonnet - habanero chocolate - de Arbol - cayenne

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Zima, przycinanie korzeni

Postprzez Dziunia87 » 4 lis 2014, o 20:11

Zasadne jest przycięcie... ale liści przed zimą, czyli ograniczenie/zmiejszenie tzw. masy zielonej rośliny względem bryły korzeniowej. Chodzi o to by zimą kiedy dni są znacznie krótsze roślina nie próbowała za wszelką cenę "wykarmić" ogromu liści. Przewaga bryły korzeniowej nad masą zieloną daje wytchnienie roślinie i pozwala jej spokojnie utrzymać liście nawet przy zmniejszonej zimą ilości światła.

Ale przycinanie korzeni?! :shock:
Słyszałam jedynie o celowym uszczykiwaniu korzeni, ale wiosną i to u siewek, w celu rozkrzewienia systemu korzeniowego.
Widać miałeś szczęście, że teraz nie przyciąłeś korzeni za dużo... :)
Generalnie polecam przycinać przed zimą "górę", anie "dół" rośliny <thumright>
Avatar użytkownika
Dziunia87

ROZGADANY
 
Posty: 390
Dołączył(a): 10 wrz 2014, o 22:08
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 14
Papryki:

Re: Zima, przycinanie korzeni

Postprzez xlukaszox » 4 lis 2014, o 20:29

Przycinanie korzeni roślinie :?
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Re: Zima, przycinanie korzeni

Postprzez czlapik » 10 lis 2014, o 14:44

moim zdaniem nie ma sensu zbyt duże przycinanie rośliny to już lepiej wysadzić wiosną i doświetlać, osobiście 2/3 przezimowanych roślin odżyło ale bez znacznej poprawy w plonach

mszyce lubią zimowane rośliny :mrgreen:
Avatar użytkownika
czlapik

ROZGADANY
 
Posty: 292
Images: 127
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 15:18
Lokalizacja: Szczecin
Papryki:

Re: Zima, przycinanie korzeni

Postprzez bamster » 15 lis 2014, o 13:26

Mszyce już mnie zaatakowały, a już się ich pozbyłem :D ( woda + mleko ) ogólnie papryki trzymają się super :)
Avatar użytkownika
bamster

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 83
Images: 167
Dołączył(a): 30 cze 2011, o 17:46
Papryki: Habanero White - scotch bonnet - habanero chocolate - de Arbol - cayenne


Powrót do Poradniki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości