Składniki Pokarmowe

Masz ciekawy poradnik, chciałbyś się nim podzielić, tutaj jest właściwe miejsce.

Składniki Pokarmowe

Postprzez MPED » 9 kwi 2013, o 14:55

Szukałem ale nie znalazłem.

Będąc dziś w ogrodniczym po młode drzewka owocowe, przy okazji udało mi się zakupić ROZMARYN i TYMIANEK. Wziąłem sobie prospekt Firmy SUMIN-Poradnik Ochrony Roślin. Jest tam dużo wątków
-Zanim wykonasz zabieg.
-Ziemniaki i Pomidory.
-Ogórek i inne warzywa.
-Jabłoń i grusza.
...


Ja zamieszczę na FORUM wątek z SUMINA Składniki pokarmowe.a dokładnie ich niedoboru. Z racji tego że będzie INFO w jednym miejscu i będzie lepiej dla wszystkich userów tak mi się wydaje. Co może ułatwić szybsza reakcję co się dzieje z naszymi roślinami w tym wypadku PAPRYKA , POMIDOR i inne.

ZASADY NAWOŻENIA , objawy niedoborów składników

Aby prawidłowo nawozić roślin w ogrodzie czy też na działce konieczne jest poznanie jednego z TZW. Praw Nawozowych, które brzmi: brak tylko jednego składnika (lub jego nadmiar) powoduje zaburzenia pobierania pozostałych składników pokarmowych. Co to może oznaczać w praktyce?
Jeśli do nawożenia wykorzystujemy nawozy zawierające wyłącznie azot (N), fosfor (P),oraz potas (K) lub co gorsza tylko azot doprowadzimy do sytuacji, że rośliny nie będą pobierać innych składników, tak samo ważnych jak wspomniane makroelementy. Najlepszym tego przykładem jest sucha zgnilizna wierzchołkowa owoców, która występuje na pomidorze i coraz częściej na papryce. Na dojrzewających owocach pomidora, z reguły na wierzchołkach owoców, pojawia się owalna, regularna, ciemnobrunatna, sucha plama. Owa plama spowodowana jest niedoborem wapnia (Ca).
Najczęściej nie brakuje wapnia w glebie tylko rośliny są przenawożone azotem co przyczynia się do powstania zaburzeń w pobieraniu wapnia przez rośliny. Musimy pamiętać aby roślinom dostarczać wszystkie niezbędne składniki czyli zarówno makroelement ( azot (N), fosfor (P), potas (K), magnez (Mg), oraz mikroelementy żelazo (Fe), mangan (Mn), siarka (S), miedz (Cu) bor (B), i inne). Objawy niedoborów składników pokarmowych przedstawione są w poniższej tabelce.




OBJAWY NIEDOBORU


AZOT- CHLOROZA I BRUNATNIENIE LIŚCI, ZAHAMOWANIE WZROSTU.

FOSFOR- ZIELONONIEBIESKI ODCIEŃ, BRUNATNIENIE STARSZYCH LIŚCI. OSŁABIENIE WZROSTU (SKRÓCONE I CIENKIE PĘDY)

POTAS- CHLOROZA STARSZYCH LIŚCI, ZAMIERANIE BRZEGÓW LIŚCI I WIERZCHOŁKÓW PĘDÓW

MAGNEZ- CHLOROTYCZNE , PÓŻNIEJ CZERWONE DROBNE PLAMY NA STARSZYCH LIŚCIACH. ZAWIJANIE SIĘ LIŚCI I OPADANIE.

WAPŃ- SUCHE PLAMY ZGORZELOWE NA OWOCACH POMIDORÓW I PAPRYKI. ZWIJANIE SIĘ MŁODYCH LIŚCI. OSŁABIENIE SYSTEMU KORZENIOWEGO.

BOR- CHLOROZA, CIEMNIENIE I ZAMIERANIE MŁODYCH LIŚCI. ZASYCHANIE LIŚCI I PĘDÓW. PĘKANIE OWOCÓW I KORZENI ZAPASOWYCH.

ŻELAZO- SILNA CHLOROZA MIĘDZY NERWAMI LIŚCI. BRUNATNIENIE I OPADANIE LIŚCI.

MIEDZ- ZAMIERANIE I ZWIJANIE SIĘ WIERZCHOŁKÓW LIŚCI I PĘDÓW. CHLOROZA I ZAMIERANIE BRZEGÓW LIŚCI.

MANGAN- CHLOROZA BLASZKI LIŚCIOWEJ POZA NERWAMI. SILNY NIEDOBÓR - BRUNATNIENIE I WIĘDNIECIE LIŚCI.

CYNK- CHLOROZA MIĘDZY NERWAMI LIŚCI NEKROTYCZNE PLAMY NA LIŚCIACH.


JEST KAWAŁEK INFO FOTOGRAFICZNEGO ZAMIESZCZONEGO PRZEZ ZWIERZAX
http://chilihead.pl/viewtopic.php?f=28&t=1277&hilit=MAGNEZ
JAK TO WYGLĄDA NA ROSLINIE, CO PRAWDA NIE WSZYSTKIE SA POKAZANE NIEDOBORY ALE TO LEPSZE NIŻ NIC.

I często przewija się słowo CHLOROZA

Chloroza – objaw chorobowy roślin polegający na tworzeniu się i zaniku chlorofilu, przy którym następuje rozpad chloroplastów. Chore rośliny stopniowo żółkną. Przyczyny chlorozy są różne. Wyróżniamy przy tym brak związków żelaza, magnezu, azotu lub innych składników pokarmowych, a także nadmiar wapnia w glebie oraz akumulację nadmiaru fosforanów w roślinie. Roślina cierpiąca na chlorozę nie może przeprowadzać fotosyntezy. Podobne objawy dają infekcje wirusowe. Częściowa chloroza roślin ozdobnych jest uwarunkowana genetycznie. Zmutowane geny znajdują się w chloroplastach roślin i są dziedziczone zgodnie z prawami Mendla.

skopiowane z WIKIPEDI w celu informacyjnym http://pl.wikipedia.org/wiki/Chloroza

Postaram się jeszcze zrobić w tym tygodniu to ładnie w ramkę i wkleić zdjęcie, oraz dopisać resztę info .
Mam nadzieje ze informacja się przyda nam, proszę tylko o przeniesienie jej do dobrego działu, mi się wydawało że tu będzie dobre miejscie.
Avatar użytkownika
MPED

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 498
Images: 186
Dołączył(a): 24 wrz 2012, o 21:18
Lokalizacja: Grudziądz
Pochwały: 4
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Składniki Pokarmowe

Postprzez awepa » 9 kwi 2013, o 18:58

Dobry tekst- konkretny i krótki <thumright>
Na początku posta nie mogłem uwierzyć, że Ty MPED napisałeś to, ale później wszystko jasne :lol:
awepa

NOWY
 
Posty: 25
Dołączył(a): 19 lut 2012, o 17:04
Papryki:


Powrót do Poradniki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron