Inkubator lęgowy do kiełkowania nasion

Masz ciekawy poradnik, chciałbyś się nim podzielić, tutaj jest właściwe miejsce.

Inkubator lęgowy do kiełkowania nasion

Postprzez Jamboo » 20 lis 2012, o 08:40

Witam,

Tak się składa, że mogę pożyczyć inkubator do wylęgu drobiu z elektroniczną regulacją temperatury, wilgotność zależy od ilości dodanej wody. Zastanawia mnie, czy użycie takiego sprzętu ma w ogóle sens przy nasionach. Może ktokolwiek z Was drodzy forumowicze spotkał się kiedykolwiek z takim rozwiązaniem, albo chociaż orientuje się jakie najlepiej stworzyć warunki dla nasion ?? Zawsze można spróbować coś podziałać ;)
Avatar użytkownika
Jamboo

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 139
Images: 17
Dołączył(a): 9 maja 2011, o 22:13
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Inkubator lęgowy do kiełkowania nasion

Postprzez karlos » 20 lis 2012, o 13:03

Bierzesz tackę po mielonym, parzysz ją gorącą wodą. wykładasz na dnie okrągłe waciki, opisujesz sobie sektory, wykładasz nasiona, spryskujesz całość i przykrywasz folią.

Nasiona go kiełkowania nie potrzebują światła. Wystarczy że zapewnisz im wysoką wilgotność i temperaturę ~27 stopni C. Ja odkładam zawsze na kaloryfer i co dziennie otwieram całość w celu wymiany powietrza. Kiełkowanie mam na poziomie 90-100% i nawet Rocoto błyskawicznie kiełkuje!

Sprawdź linka viewtopic.php?f=24&t=1141 <thumright>
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Inkubator lęgowy do kiełkowania nasion

Postprzez Psyhe » 20 lis 2012, o 15:56

Ja bym się z miłą chęcią pobawił takim inkubatorkiem do kurczaczków aczkolwiek szkoda by mi było prądu ;)
Można tak jak karlos mówi
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Inkubator lęgowy do kiełkowania nasion

Postprzez Jamboo » 20 lis 2012, o 17:02

Dzięki karlos, ale tak jak mówisz, codziennie trzeba wymieniać powietrze, ew. dolewać wody, uważać żeby kaloryfer za ciepły nie był co by nie zniszczyć wszystkiego, a to urządzenie samo utrzymuje temperaturę, dostarcza świeże powietrze na bieżąco i wilgoć jest na dobrym poziomie, warunki zupełnie jak pod kurzym tyłkiem :D. Pytanie tylko jaką temperaturę zadać, żeby było najlepiej. Spróbuję za jakiś czas pobawić się tym sprzętem. Na początek dam, tak jak piszesz, około 27 stopni i zobaczymy jak będzie.
Avatar użytkownika
Jamboo

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 139
Images: 17
Dołączył(a): 9 maja 2011, o 22:13
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Papryki:

Re: Inkubator lęgowy do kiełkowania nasion

Postprzez xlukaszox » 20 lis 2012, o 17:05

Polecam http://www.sioubiz.pl/inny/propagatory-185.html <thumright>

-- 20 lis 2012, o 17:52 --

ja pierdziele wszystko co się grzeje jest dobre, a jak nasionka są dobre to nawet w pokoju wykiełkują bez kaloryfera i innych pierdół ;)

Prosiłbym aby zostać przy temacie Inkubator i czy warto - kulturalnie . Pozostała dyskusja KOSZ /PT


Proszę o nie usuwanie WPISÓW Moderacji, bo następnym razem będą usunięte uprawnienia na EDYCJĘ /PT
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Re: Inkubator lęgowy do kiełkowania nasion

Postprzez Jamboo » 15 sty 2013, o 15:15

no i wpadł mi w ręce jakiś czas temu:

Obrazek

wszystko byłoby fajnie, ale przy ponad 100 odmianach, nie jest to zbyt praktyczne rozwiązanie, zaniechałem więc prób i od razu przeszedłem do budowy własnego podgrzewacza. Wygląda to tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

rzecz banalnie prosta, elementy: płyta OSB 12mm, 4 kółka, 4 kantówki 15mmx15mm, ekran zagrzejnikowy, kabel grzewczy 80W 7,5m i regulator rt-2. Kabel miałem stary z terra. Do podgrzania nie potrzeba, aż tak mocnego, w ciągu godziny chodzi łącznie, może z 20min. Temperaturę sprawdzałem 4 różnymi urządzeniami i mogę stwierdzić, że wszystko póki co, spisuję się całkiem nieźle. W mini szklarenkach utrzymuję się ok. 26C i 85% wilgotności (w pokoju mam ok. 20C i 35%). Na thechileman wyczytałem, że temperatura optymalna to ok. 29C. Jak myślicie, nie jest to trochę za dużo ??
Avatar użytkownika
Jamboo

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 139
Images: 17
Dołączył(a): 9 maja 2011, o 22:13
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Papryki:

Re: Inkubator lęgowy do kiełkowania nasion

Postprzez 4ndrew » 15 sty 2013, o 15:19

dobrze wykombinowane .

do siewek w zupelnosci wystarczy , jedynie wilgotnosc kontrolowac w szklarenkach i prawie jak pro ;)
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Re: Inkubator lęgowy do kiełkowania nasion

Postprzez karlos » 15 sty 2013, o 20:01

ja bym już mocniej temperatury nie podkręcał

24-26 to według mnie optimum
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Inkubator lęgowy do kiełkowania nasion

Postprzez Jamboo » 15 sty 2013, o 21:36

też tak myślę, 26 powinno wystarczyć. Zastanawia mnie tylko, czy nie jest za wilgotno trochę (85-90 %)
Avatar użytkownika
Jamboo

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 139
Images: 17
Dołączył(a): 9 maja 2011, o 22:13
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Papryki:

Re: Inkubator lęgowy do kiełkowania nasion

Postprzez dawid_xxx9 » 22 sty 2013, o 11:11

Może być delikatnie za wilgotno, przez co może pojawić się jakiś grzyb. Ja zawsze wilgotność miałem ok. 70%
Avatar użytkownika
dawid_xxx9

NOWY
 
Posty: 30
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 15:06
Papryki:

Następna strona

Powrót do Poradniki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron