Zapylanie

Masz ciekawy poradnik, chciałbyś się nim podzielić, tutaj jest właściwe miejsce.

Re: Zapylanie

Postprzez corpha76lon » 1 gru 2015, o 10:24

Hej, ostatnimi czasy papryki nie chcą mi zawiązywać kwiatów... nie wiecie czym to moze być spowodowane? próbuje zapylać poprzez potrząsanie, poprzez nanoszenie palcem czy tez pędzelkiem pyłku z jednego na drugi i nic.. pąki odpadaja:(
Avatar użytkownika
corpha76lon

NOWY
 
Posty: 20
Dołączył(a): 4 mar 2015, o 14:32
Papryki: Docelowo cała skala scoville'a

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Zapylanie

Postprzez CATALAYA » 1 gru 2015, o 10:57

Sprecyzuj zwrot "ostatnimi czasy" bo jeśli masz na myśli listopad - grudzień to wcale się nie dziwię, że nie chcą zawiązywać owoców. Co więcej, baaardzo się dziwię, że w ogóle masz kwiaty :shock: .
Avatar użytkownika
CATALAYA

CHILIHEAD
 
Posty: 708
Images: 180
Dołączył(a): 29 mar 2013, o 18:19
Lokalizacja: Jabłonna k. Legionowa
Pochwały: 11
Papryki: Nowy sezon to nowe wyzwania

Re: Zapylanie

Postprzez corpha76lon » 2 gru 2015, o 14:55

No mam i to drugi wysyp;] no co? przecież w domu mam papryczki na parapecie? moze i krótkie dni już mamy ale jakos daja rade;]
Avatar użytkownika
corpha76lon

NOWY
 
Posty: 20
Dołączył(a): 4 mar 2015, o 14:32
Papryki: Docelowo cała skala scoville'a

Re: Zapylanie

Postprzez CATALAYA » 2 gru 2015, o 15:08

Chili zapylają się same i nie potrzebują do tego pomocy. Skoro nie wiążą owoców znaczy to, że nie mają odpowiednich warunków.
Avatar użytkownika
CATALAYA

CHILIHEAD
 
Posty: 708
Images: 180
Dołączył(a): 29 mar 2013, o 18:19
Lokalizacja: Jabłonna k. Legionowa
Pochwały: 11
Papryki: Nowy sezon to nowe wyzwania

Re: Zapylanie

Postprzez Dziunia87 » 2 gru 2015, o 15:35

Nie dziwne, że pojawiają się zalążki kwiatów. Jak prawie wszystko w naturze Twoja papryczka dąży do romnożenia.... :) poprzez zakwitnięcie, następnie do wydania owoców i koniec końców rozprzestrzenienia za ich pośrednictwem nasionek.
Każda roślina będzie uparcie do tego dążyć by przeprowadzić taki cykl, ale niestety przy mało sprzyjających warunkach jakie panują teraz na naszych polskich parapetach roślina po prostu nie jest w stanie utrzymać owoców, tak więc zrzuca zawiązane zalążki owoców.

Jeśli chcesz doczekać się owoców z tej ochoczo chcącej kwitnąć papryczki musisz jej zapewnić optymalne warunki do wydania i dojrzewania owoców :)
A sprowadza się to do wsadzenia jej do Growboxa ze sztucznym "słoneczkiem" i przyjemną temperaturą :)

Powodzenia <thumright>
Ostatnio edytowano 2 gru 2015, o 15:49 przez Dziunia87, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Dziunia87

ROZGADANY
 
Posty: 390
Dołączył(a): 10 wrz 2014, o 22:08
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 14
Papryki:

Re: Zapylanie

Postprzez CATALAYA » 2 gru 2015, o 15:47

Dziunia87 napisał(a):Nie dziwne, że pojawiają się zalążki kwiatów. Jak prawie wszystko w naturze Twoja papryczka dąży do romnożenia.... :) poprzez zakwitnięcie, następnie do wydania owoców i koniec końców rozprzestrzenienie za ich pośrednictwem nasionek.
Każda roślina będzie uparcie do tego dążyć by przeprowadzić taki cykl, ale niestety przy mało sprzyjających warunkach jakie panują teraz na naszych polskich parapetach roślina po prostu nie jest w stanie utrzymać owoców, tak więc zrzuca zawiązane zalążki owoców.

Jeśli chcesz doczekać się owoców z tej ochoczo chcącej kwitnąć papryczki musisz jej zapewnić optymalne warunki do wydania i dojrzewania owoców :)
A sprowadza się to do wsadzenia jej do Growboxa ze sztucznym "słoneczkiem" i przyjemną temperaturą :)

Powodzenia <thumright>


Z ust mi to wyjęłaś Dziunia :D
Avatar użytkownika
CATALAYA

CHILIHEAD
 
Posty: 708
Images: 180
Dołączył(a): 29 mar 2013, o 18:19
Lokalizacja: Jabłonna k. Legionowa
Pochwały: 11
Papryki: Nowy sezon to nowe wyzwania

Re: Zapylanie

Postprzez corpha76lon » 3 gru 2015, o 13:37

No tak, nie ukrywam, że mam czasami uchylone trochę okno a na polu już pizga ;) wiec im też podwiewa;] no trudno nie chce dać owocu to nie :cry: pójdzie pod kose;]
Avatar użytkownika
corpha76lon

NOWY
 
Posty: 20
Dołączył(a): 4 mar 2015, o 14:32
Papryki: Docelowo cała skala scoville'a

Re: Zapylanie

Postprzez WkołoMaciej » 3 gru 2015, o 15:43

Nie ścinaj ich tylko przezimuj a na wiosne będą jak ta lala. <chili>
__________________________________________________________
Avatar użytkownika
WkołoMaciej

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 83
Images: 25
Dołączył(a): 26 lip 2015, o 16:22
Papryki: Lemon Drop,Bishop Crown,Bhut Jolokia, różne :)

Re: Zapylanie

Postprzez corpha76lon » 3 gru 2015, o 20:48

nie zalezy mi na nich bo ogólnie bawie sie w sadzenie całej skali scoville'a a jestem dopiero na początku;] a te co chciałem skosztować to skosztowałem, wiecej owoców mi nie trza z tych gatunków, a tak przy okazji, ma kto peperoncino? nie idzie dostac na allegro;/
Avatar użytkownika
corpha76lon

NOWY
 
Posty: 20
Dołączył(a): 4 mar 2015, o 14:32
Papryki: Docelowo cała skala scoville'a

Poprzednia strona

Powrót do Poradniki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron