Zapylanie

Masz ciekawy poradnik, chciałbyś się nim podzielić, tutaj jest właściwe miejsce.

Re: Zapylanie

Postprzez Robcyk » 28 kwi 2014, o 19:09

Nie bój nic że jak oberwiesz to nie będzie miała z czego owocować roślina. Zobaczysz że jak urwiesz wszystkie, to w krótkim czasie pojawi sie jeszcze więcej pąków, kwiatków itd. A roślina podrośnie bedzie miała więcej powera i da więcej owoców. <chili>
Avatar użytkownika
Robcyk

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 478
Dołączył(a): 9 paź 2011, o 18:56
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Pochwały: 3
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Zapylanie

Postprzez pietrekzad » 28 kwi 2014, o 20:40

Dawkowanie nawózu wg. zaleceń producenta. We większości raz w tygodniu. Nie ma co "szaleć" z nadużywaniem bo można przedobrzyć.
Avatar użytkownika
pietrekzad

NOWY
 
Posty: 31
Images: 87
Dołączył(a): 19 lut 2014, o 10:51
Lokalizacja: Wołomin
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Zapylanie

Postprzez patrykwn » 28 kwi 2014, o 22:50

Myślę, że zależy też jaki nawóz. Taki Biohumus daję do każdego podlewania w maksymalnej dawce z pudełka. Ale już jakiegoś na kwitnienie bałbym się dać więcej. Generalnie trzymaj się zaleceń producenta, powinno być okej.

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
patrykwn

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 91
Images: 0
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 00:14
Lokalizacja: Kraków
Papryki:

Re: Zapylanie

Postprzez ishi » 10 maja 2014, o 08:15

No i długo czekać nie musiałem a już mam nowe kwiatki do zapylenia ;)

Ale pojawił się kolejny problem z 1 z papryczek a więc liście zaczęły lekko żółknięć i gubić liście, kwiatki które wydała też są dość marne wiecie może czym to może być spowodowane ? może za dużo wody ? dodam że podlewam codziennie po 50ml

Obrazek

-- 10 maja 2014, o 09:25 --

A może to wina niedoboru azotu ? tylko jak go zniwelować ?
Avatar użytkownika
ishi

ROZGADANY
 
Posty: 299
Images: 0
Dołączył(a): 5 mar 2014, o 14:43
Lokalizacja: Piaseczno/Szczecin
Pochwały: 11
Papryki:

Re: Zapylanie

Postprzez cinas666 » 10 maja 2014, o 08:44

Masz identyczne doniczki jak ja. Po wielkości rosliny stwierdzam, że zapewne korzenie w 100% wypełniły doniczkę. Ja swoje o podobnej wielkości wczoraj przesadziłem do większych doniczek i uwierz mi wyciągnąłem z tej doniczki walec pełen korzeni. Kwiatki bym nadal obrywał. Tak robię u siebie. Co do żółknięcia to zapewne Bananajama powie, że nawozić, nawozić i nawozić :D Ja się nie wypowiem bo zbyt mało doświadczony jestem. Tu jest ciekawy post kolegi:
http://chilihead.pl/viewtopic.php?f=28&t=3262
Avatar użytkownika
cinas666

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 104
Images: 0
Dołączył(a): 11 mar 2014, o 11:59
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki:

Re: Zapylanie

Postprzez wlodizw » 10 maja 2014, o 10:19

ishi napisał(a):...mam nowe kwiatki do zapylenia ...

Nie ogarniam tematu. Po co toto zapylać? W życiu nie zapylałem kwiatów papryki. Po jakiego człona zapylać psiankowate?
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Re: Zapylanie

Postprzez czlapik » 10 maja 2014, o 12:27

Wyobrażacie sobie sierre jak zapyla swoje hektarowe foliaki? :mrgreen:
Avatar użytkownika
czlapik

ROZGADANY
 
Posty: 292
Images: 127
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 15:18
Lokalizacja: Szczecin
Papryki:

Re: Zapylanie

Postprzez ras13 » 10 maja 2014, o 12:28

W rolnictwie są na sposoby, kupuje się domki z trzmielami, żyją one 6 tygodni tyle ile trzeba do zapylenia.
Avatar użytkownika
ras13

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 539
Images: 312
Dołączył(a): 6 cze 2011, o 19:16
Lokalizacja: whitestock
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Zapylanie

Postprzez ishi » 10 maja 2014, o 14:51

A co powiecie na te żółknięcie ? czym to może być spowodowane ? jakiś czas temu prysnąłem liście opryskiwaczem oczywiście czystą wodą ale czy to byłby powodem tego ?
Avatar użytkownika
ishi

ROZGADANY
 
Posty: 299
Images: 0
Dołączył(a): 5 mar 2014, o 14:43
Lokalizacja: Piaseczno/Szczecin
Pochwały: 11
Papryki:

Re: Zapylanie

Postprzez cinas666 » 10 maja 2014, o 18:07

Od oprysku wodą nic im się nie stanie. Ja regularnie pryskam wodą z nawozem. Aby nie robić tego na pełnym słońcu. Sam wiesz jak często nawozisz. Prawdopodobnie mało nawozu. Z tego co czytałem wyżej uzywasz bohumus. To delikatny, naturalny nawóz i większość stosuje go do codziennego podlewania. Ja używam Biobizz i dodaję go do każdego podlewania.
Przeczytaj sobie poniższe. Wg tego co tam napisane to masz niedobór azotu. Pewnie będziesz musiał zastosować zwiększone nawożenie jakimś mocniejszym nawozem. Lepiej niech to potwierdzi ktoś z doświadczonych hodowców. Nie chcę mieć na sumieniu Twoje papryki :-) U mnie to dopiero drugi sezon i żółknięcia liści nie miałem.
http://www.uprawyekologiczne.pl/224_Wymagania_pokarmowe_i_potrzeby_nawozowe_papryki.html
Avatar użytkownika
cinas666

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 104
Images: 0
Dołączył(a): 11 mar 2014, o 11:59
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Poradniki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron