Pisanie po polsku

Wszystko związane ze sprawami technicznymi forum

Re: Pisanie po polsku

Postprzez beerciik » 11 maja 2011, o 12:24

no fakt na ircu też siedziałem kilka lat i tam pisanie polskimi literami było nieciekawe zwłaszcza dla tych co korzystali z shelli a tam nie było polskich znaków i ładne krzaki się robiły no ale.. dawno nie siedziałem na ircu i teraz zacząłem jakiś czas temu pisać znaki :D
Avatar użytkownika
beerciik

VIP
ROZGADANY
 
Posty: 310
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:19
Lokalizacja: okolice Szczecina ;)
Highscores: 1
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Pisanie po polsku

Postprzez Kwax » 11 maja 2011, o 13:46

Jeżeli pomimo słownych ostrzeżeń i upomnień dalej nie będziesz poprawiał błędów to zapewne tak :) Chyba, że jednak ustalimy, że mamy w "czterech literach" poprawne pisanie :)
Kwax
 

Re: Pisanie po polsku

Postprzez wlodizw » 11 maja 2011, o 14:10

Ya terz nje lóbiem jag ktos nje pisze po polzkó. Fkoncó kaszdy s naz powinjen polzky znadz.

Ps. To taki mały żarcik. Ale ja na przykład staram się używać polskich znaków, bo jakoś tak mi jest lepiej. Tylko w esemesach nie używam bo tak to jest 160 znaków, a z polskimi tylko 70 :( Co do flugów się nie wypowiadam, bo każdy wie jak ze mną jest, ale to są też polskie wyrazy, mimo, że mówi się o takim słownictwie - łacina.
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Re: Pisanie po polsku

Postprzez Psyhe » 11 maja 2011, o 14:46

Ja się raczej nie czepiałem nigdy jak ktoś pisał bez polskich znaków ,ale taką pisownie gorzej mi się czyta i niekiedy musiałem po raz drugi jeszcze raz to same zdanie by zrozumieć sens ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Pisanie po polsku

Postprzez karlos » 11 maja 2011, o 15:42

To jest tak samo jak z paleniem.
Róbta co chceta, nie licząc się z zdaniem osób nie palących.


Tak więc pozostańmy przy polskich znakach, skoro jest grupa ludzi, która już wyraźnie tutaj napisała, że łatwiej tego typu wypowiedzi się czyta.
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Pisanie po polsku

Postprzez Kwax » 11 maja 2011, o 15:48

I pamiętajmy też o znakach interpunkcyjnych. Bo jakieś literówki, brak polskich znaków, aż tak mocno nie utrudniają czytania. Nie mówię, żeby przestrzegać wszystkich zasad itp. bo sam ich nie znam i robię to "na oko", ale trochę skupić się nie tylko na tym co się pisze ale i jak się pisze.

Np. tutaj, kropka i przecinek nie działały:

Donmatteo napisał(a):Ale kiedy przyszedłeś do pracy całkiem niewidzialny nago na naradę coś się stało i nagle stałeś się widzialny i wszyscy Cię zobaczyli

Chciałbym mieć akredytację prasową do pis stopów na F1
Kwax
 

Re: Pisanie po polsku

Postprzez wlodizw » 30 kwi 2013, o 12:14

Musiałem napisać tu, bo wszystkie tematy o bluzgach nie wiem czemu są już pozamykane.
Wyrazy niecenzuralne to też język polski a więc chyba git.
Czy da się zrobić tak aby przy rejestracji była cenzura włączona ale żeby dało się ją wyłączyć w panelu użytkownika?
Wkuurwia mnie niemiłosiernie to czytanie z kropkami a i tak dużo osób przeklina chociażby na SB.
Jak komuś się nie podoba czytanie przekleństw to niech sobie nie wyłącza cenzury ale dla kogoś kto ma to w rzyci albo chce czytać pełne wypowiedzi bez durnych kropek powinno dać się wyłączyć bzdurną cenzurę. Żyjemy w Polsce i nie wstydźmy się ojczystego języka!
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Re: Pisanie po polsku

Postprzez karlos » 30 kwi 2013, o 13:18

Jako żyd z krwi i kości PROTESTUJE. Cenzura musi być. Nie ma znaczenia czy to TV, gazeta, forum. Pejsaci chcą Cenzury, koniec. Basta!
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Pisanie po polsku

Postprzez wlodizw » 30 kwi 2013, o 13:27

@ karl, to se będziesz miał i będziesz zadowolony jak ksiądz z nowego ministranta a ja chcę czytać pełne wpisy razem z przekleństwami. Dlatego powinna być opcja wł./wył. cenzurę we wpisach na forum.

Gazety, które mają w rzyci cenzurę i cackanie się z nią wydają nakłady z pełnym polskim słownictwem tak jak np. mój ulubiony tygodnik "NIE" i jakoś dobrze się sprzedają, nie narzekając na poczytność.
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Re: Pisanie po polsku

Postprzez xlukaszox » 30 kwi 2013, o 15:37

wole widywać częściej słowo "kur.wa" niż "włanczać" "chodować" i inne słowa które już dawno masa ludzi nie używa lub je skalpuje, wolność wyboru musi być:)
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Poprzednia strona

Powrót do Sprawy organizacyjne oraz regulamin forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości