Cenzura

Wszystko związane ze sprawami technicznymi forum

Co zamiast wulgaryzmów:

Zastępcze słowa
1
9%
Emotikony
3
27%
Brak cenzury (***)
7
64%
 
Liczba głosów : 11

Cenzura

Postprzez Polishteam » 9 maja 2011, o 13:04

Wieczorem wprowadzę cenzurę, co by, młodsi też mogli wchodzić na forum. Proszę o wybranie formy cenzury.
Czy wolicie aby słowa nie cenzuralne były zastępowane innymi czy emotkami.
Oczywiście część słów np. dupa czy zaje... nie będę cenzurował, bo raczej aż tak nie rażą w oczy.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Cenzura

Postprzez przeszczep » 9 maja 2011, o 13:11

1. Regulamin obowiązuje wszystkich użytkowników Forum w tym Moderatorów.

2. Akceptowane jest zamieszczanie lub używanie słów i określeń powszechnie uważanych za wulgarne lub obraźliwe. Karane natomiast będzie używanie tych określeń ponad miarę i bez powodu. Decydujący głos w tej kwestii ma administracja serwisu.
3. Zabrania się umieszczania w podpisach tekstów obrażających innych, które mogą być tematem dyskusji i niepotrzebnych spięć, przez co głównie rozumiane są teksty nawołujące do nieuargumentowanej przemocy, faszyzmu, nazizmu, komunizmu, socjalizmu, antysemityzmu, rasizmu i wszelkich zachować mogących być przedmiotem niezwiązanych ze specyfiką vortalu dyskusji.
5. Nie wolno obrażać innych użytkowników, przez co rozumie się używanie dopuszczonych regulaminem słów powszechnie uważanych za obelżywe personalnie wobec jednego z użytkowników forum. Działania takie bedą tępione.


To wycinek regulaminu z forum nożowego ;) Którego jestem gorącym zwolennikiem ;) Nie dajmy się zwariować - ci najmłodsi zwykle w życiu codziennym przeklinają 2x więcej niż ludzie starsi ;)
Znaczy sie - wulgaryzmy dopuścić, ale nie jako "przecinki" czyli wtrącenia co drugie słowo ;)
Na innym forum ta reguła sprawdza się doskonale ;)
Avatar użytkownika
przeszczep

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 63
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 15:40
Lokalizacja: wawa
Papryki:

Re: Cenzura

Postprzez Charoshi » 9 maja 2011, o 13:14

Ja najbardziej lubię taką formę: k***a, ja pie***lę, wulgaryzmy są ch***we. Trzy gwiazdki chyba wystarczą:)
Gdy kaszanki brak...w oku się czai łza...

Kto gorszy w Dżudo, ten krwawi dużo!
Avatar użytkownika
Charoshi

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 188
Dołączył(a): 9 maja 2011, o 10:24
Lokalizacja: Żyrardów
Papryki:

Re: Cenzura

Postprzez karlos » 9 maja 2011, o 13:14

Cenzurę zawsze można wprowadzić chodź lepiej by było jak użytkownicy będą się sami pilnować i nie przesadzać.

Ban 24h na forum czasami potrafi czynić cuda w resocjalizacji :P
Albo banik na 24h na SB :)

Niech każdy odpowiada za swoje słowa, niezależnie od wieku 10 czy 60 lat :)

Regulamin jest na tyle dokładny że reguluje wszelkie wykroczenia, a za słowa dupa czy zaje... nikt nie będzie karać. Wszystko z głową ...
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Cenzura

Postprzez wlodizw » 9 maja 2011, o 13:33

A ja bym tam chciał emotikony. To by było wesołe.
Bo ja niestety flugam na co dzień i się już do tego przyzwyczaiłem, więc jak piszę na forum wypowiedz i mam nie używać wyrażeń lub zastępować innymi wyrazami to wypowiedz jest dla mnie sucha i bez emocji i taka jakaś nie moja :P

Teraz na przykład się powstrzymywałem.
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Re: Cenzura

Postprzez Sargento Garcia » 9 maja 2011, o 13:48

Emotki mają swój niepowtarzalny klimat i przekaz emocjonalny
Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji!
Avatar użytkownika
Sargento Garcia

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 630
Images: 9
Dołączył(a): 15 kwi 2011, o 09:40
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Papryki: Dla mnie żółty bell to szczyt możliwości

Re: Cenzura

Postprzez Kwax » 9 maja 2011, o 13:51

przeszczep napisał(a):
1. Regulamin obowiązuje wszystkich użytkowników Forum w tym Moderatorów.

2. Akceptowane jest zamieszczanie lub używanie słów i określeń powszechnie uważanych za wulgarne lub obraźliwe. Karane natomiast będzie używanie tych określeń ponad miarę i bez powodu. Decydujący głos w tej kwestii ma administracja serwisu.
3. Zabrania się umieszczania w podpisach tekstów obrażających innych, które mogą być tematem dyskusji i niepotrzebnych spięć, przez co głównie rozumiane są teksty nawołujące do nieuargumentowanej przemocy, faszyzmu, nazizmu, komunizmu, socjalizmu, antysemityzmu, rasizmu i wszelkich zachować mogących być przedmiotem niezwiązanych ze specyfiką vortalu dyskusji.
5. Nie wolno obrażać innych użytkowników, przez co rozumie się używanie dopuszczonych regulaminem słów powszechnie uważanych za obelżywe personalnie wobec jednego z użytkowników forum. Działania takie bedą tępione.


To wycinek regulaminu z forum nożowego ;) Którego jestem gorącym zwolennikiem ;) Nie dajmy się zwariować - ci najmłodsi zwykle w życiu codziennym przeklinają 2x więcej niż ludzie starsi ;)
Znaczy sie - wulgaryzmy dopuścić, ale nie jako "przecinki" czyli wtrącenia co drugie słowo ;)
Na innym forum ta reguła sprawdza się doskonale ;)


No właśnie Ci najmłodsi klną więcej niż starsi. Dlatego mamy klnąć do woli? Tym bardziej powinno się wprowadzić cenzurę. Z czasem może przestaną ludzie pisać bluzgów skoro i tak będą ocenzurowane. Jedni mają to w pupie a inni nie. Jeżeli będzie tu w miarę kulturalnie na pewno nam nie zaszkodzi. Np. moja przyszła teściowa zaglądała na habanero.pl, i jak taka starsza osoba zajrzy, zobaczy pełno bluzgów to pewnie nie chętnie ponownie tu zajrzy. Na większości for jest auto-cenzura bądź modowanie i cenzura bluzgów, i wszyscy jakoś dobrze się tam mają i żyją. Możemy być zamkniętą grupą do której ludziom będzie ciężko się przekonać, lub otworzymy się na innych (tak wiem wiem, jak bluzgi mogą zamykać nas na innych, ale wiecie o co mi chodzi).

To samo się tyczy SB, czemu tam mają być inne zasady? Przecież to jest element forum, to tak samo jakby np. w HydeParku zezwolić na bluzgi do woli. Albo bluzgamy sobie jak chcemy, albo ani na Forum ani na SB tego nie robimy. Bo tak to moim zdaniem jest bez sensu.
Kwax
 

Re: Cenzura

Postprzez karlos » 9 maja 2011, o 13:56

W mojej opinii emoty wprowadzą większy bałagan, dając przyzwolenie na bluzganie sprawi że utracimy kontrole nad kulturalną wypowiedzią użytkowników tego forum.

wyobraźcie sobie 15 zdaniowy wpis, do tego w każdym zdaniu bluzg który zostanie zastąpiony emotką. MASAKRA
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Cenzura

Postprzez przeszczep » 9 maja 2011, o 13:59

Nigdzie nie napisałem, że bluzgi mają byc w każdy poście, sam używam ich na forach dość rzadko albo pod wpływem ;) Natomiast całkowity zakaz wulgaryzmów pozbawi to forum osobowości.
Forum nożowe jest kilka set razy większe niż to i ludzie młodzi jak i starzy spokojnie dają sobie radę z tym, że czasem ktoś pier... kur... ;) oczywiście dostosuję się do tego co zdecydujecie, choć czasem aż się ciśnie na klawiaturę walnięcie jakiegoś babola ;)
I tak jak napisałem w poprzednim poście - Jestem za tym, aby tępić "kur... przecinkowe", czyli stosowanie wulgaryzmów co drugie słowo. Myślę również, że jako pierwsi użytkownicy, spokojnie możemy zwracać uwagę nowym, którzy będą przesadzać z tekstami, że tu się tak nie robi. Sami stwórzmy kulturę jaka nam odpowiada, a nie z góry zakazujmy wszystkiego - z zakazów nigdy nic dobrego się nie urodziło ;)

edzia:
karlos napisał(a):W mojej opinii emoty wprowadzą większy bałagan, dając przyzwolenie na bluzganie sprawi że utracimy kontrole nad kulturalną wypowiedzią użytkowników tego forum.

wyobraźcie sobie 15 zdaniowy wpis, do tego w każdym zdaniu bluzg który zostanie zastąpiony emotką. MASAKRA


Na razie jest nas tutaj stosunkowo niewielka ilość użyszkodników, więc spokojnie możemy się dogadać i wprowadzić samokontrolę ;)
Nikt nie chce burdelu, bo nie o to tutaj chodzi, ale tworzenie zakazów odgórnych na treści, które czasem po prostu są wręcz niezbędne do odpowiedniego zrozumienia myśli jest moim zdaniem bez sensu...
Jak pisałem wcześniej - jest nas na razie stosunkowo niedużo - sami stwórzmy kulturę wypowiedzi jaka nam odpowiada :) piwoo salut
Ostatnio edytowano 9 maja 2011, o 14:08 przez przeszczep, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
przeszczep

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 63
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 15:40
Lokalizacja: wawa
Papryki:

Re: Cenzura

Postprzez wlodizw » 9 maja 2011, o 14:13

Emotikony mają przekaz emocjonalny, jak napisał Sierżant, tylko musi być ich dużo i sensownych. Po co tu są takie emotki jak porc pumpkin pirat rabbit cyclops_ani ? Co ja mam tym przekazać? Powinny być takie jak na gg i wzięte w ptaszki bo nie zawsze chcę emotkę, czasem lepszy jest wyraz, no ale flugi powinny być zastąpione emotkami. Choć z drugiej strony też nie zawsze, bo jak np. ten dowcip który wkleiłem co baba zabiła gościa podczas meczu w tv. Tam dowcip kończy się " strzelaj kur... strzelaj" i tam to "kur..." jest potrzebne, bo gość przeżywa mecz. Jakby to wyglądało, gdyby zamiast "kur..." pojawiła się jakaś lalunia pod latarnią, czy coś w tym stylu. Bez sensu by to było. Może i czasami lepsze by były te trzy gwiazdki...
Sam już nie wiem. Zobaczymy jak wypadnie ankieta. Ale i tak sądzę, że powinna potrwać ze 2-3 dni żeby każdy mógł się wypowiedzieć, bo może ktoś z użytkowników dzisiaj nie być na forum z braku czasu lub innych zdarzeń losowych. A w takiej kwestii liczy się zdanie wszystkich, bo w końcu to Nasze forum i dla Nas przeznaczone.
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Następna strona

Powrót do Sprawy organizacyjne oraz regulamin forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości