Lista Odmian

Wszystko związane ze sprawami technicznymi forum

Lista Odmian

Postprzez Alviczka » 19 wrz 2013, o 19:31

Szukałam, ale takowej rzeczy nie znalazłam - ew. informacje podobne są w banku nasion, ale zebrane w trochę inny sposób -
chodzi mi o to, czy możliwe było by stworzenie listy odmian hodowanych przez userów chili, i dopisanie do danych odmian nicka?

Raz, pomogło by to, w niezamawianiu odmian z zagranicznych seedbankoów, gdy ktoś inny ma już w Polsce odmianę daną już posiada.
Dwa, można by łatwiej skontaktować się z posiadaczem odmiany czy to w celu dowiedzenia się czegoś o danej odmianie [smak/ czy dała radę w naszych warunkach/itp], czy zakupu/wymiany nasion.
A po trzecie - można by wizualnie ocenić popularność/niepopularność odmian chili.

Wiadomo, że wymagało by to trochę pracy, ale może było by przydatne?

Tak mi się nasunął ten pomysł, gdy wybrałam do zamówienia sobie odmiany, które nie spodziewałam się że krążą już u nas, a tu niespodzianka... prawie połowę znajdzie się "na miejscu ;)".
Avatar użytkownika
Alviczka

NOWY
 
Posty: 33
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 02:56
Lokalizacja: Kraków/ przelotnie Śląsk
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Lista Odmian

Postprzez V3rtyX » 19 wrz 2013, o 19:37

Zawsze lepiej sprowadzic cos z zewnatrz ;) W zamknietym srodowisku ciezko utrzymac czystosc genetyczna szczegolnie gdy wszyscy kupia od jednego usera.
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Lista Odmian

Postprzez Alviczka » 19 wrz 2013, o 20:09

Toż i nie chcę, by ktoś miał monopol na odmianę i nie o to chodziło :) Zwłaszcza, że jak ktoś chce czyste odmiany, to wiadomo, że z oficjalnego banku nasion sprowadzi.
Raczej nie zablokuje to sprowadzania nasion.
Avatar użytkownika
Alviczka

NOWY
 
Posty: 33
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 02:56
Lokalizacja: Kraków/ przelotnie Śląsk
Papryki:


Powrót do Sprawy organizacyjne oraz regulamin forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron