Wyrazy niecenzuralne na Naszym forum

Wszystko związane ze sprawami technicznymi forum

Wyrazy niecenzuralne na Naszym forum

Postprzez wlodizw » 26 cze 2012, o 13:57

Witajcie forumowicze.
Jak zauważyłem, większość osób jest niezadowolona z racji wprowadzenia cenzury na bluzgi w ostatnim czasie. Proponuję aby tu każdy się na ten temat wypowiedział, co o tym fakcie sądzi - dobrze czy nie dobrze, że przekleństwa są cenzurowane (chyba, że admin zaraz ten temat wypiedroli do śmieci... ale mam nadzieję, że tak się nie stanie)

Pozwolę sobie przedstawić swoje przemyślenia:
Moim zdaniem powinny być przekleństwa. Są od samego początku forum i jakoś nikomu zbytnio nie zawadzały. Mamy małe grono userów i nie wchodzi tu po dwa tysiące ludzi dziennie a w tym małe dzieci, zrzędliwe emerytki zapatrzone w kler, jak również sami klerycy. Wchodzą osoby normalne, które czasem sobie przeklinają i dobrze im z tym. Nie jesteśmy forum o tematyce Piękność mowy ojczystej tylko o ostrym żarciu. Z resztą przekleństwa to też język polski i używany przez naszych wieszczów w swoich dziełach (spójrzmy chociażby na wiersz Aleksandra Fredry "O kur... i o łotrze" czy "Baśń o trzech braciach i królewnie"). Nie jestem natomiast za tym aby używać niecenzuralnych zwrotów w stosunku do kogoś (userów tego i innych forów, osób publicznych czy w ogóle nieznanych) ale zwykłe przeklinanie powinno na forum zostać bo było takie normalne i naturalne. Jak przeklinam na co dzień to tu też jak pisze to przeklinam, bo wypowiadam się tak jak w rozmowie na żywo. Czasami aby coś dosadniej przekazać trzeba sobie zabluźnić i Ty adminie powinieneś o tym wiedzieć najlepiej, bo klniesz jak szewc.
A co z filmikami z testów? Tam przekleństwa są na porządku dziennym, bo jak ktoś cierpi gdy go kapsa wypala to bluzga - to normalne. Też trzeba będzie wypikać wszystkie kur... i chu...?

Podsumowując, nikt się nie zgorszył tym, że na forum występowały wyrazy potocznie uważane za niecenzuralne, nikt nie ucierpiał na tym, że przeczytał tu parę przekleństw, więc po jaką cholerę cenzurować takie słowa? Ja jestem za przywróceniem bluzgów!

To moja skromna opinia, teraz niech wypowiedzą się inni jeśli chcą i mają taką potrzebę.
Dziękuję :D
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Wyrazy niecenzuralne na Naszym forum

Postprzez pikko » 26 cze 2012, o 14:01

Ja myślę, że cenzura jak już ma zostać, to żeby każdy mógł sobie ją włączyć albo wyłączyć w profilu :) domyślnie mogłaby być włączona, ktoś nie chce to ją wyłącza i po sprawie.
Avatar użytkownika
pikko

ROZGADANY
 
Posty: 268
Images: 2
Dołączył(a): 10 kwi 2012, o 15:03
Lokalizacja: Kraków
Papryki:

Re: Wyrazy niecenzuralne na Naszym forum

Postprzez Syndi » 26 cze 2012, o 14:04

wdi, ale walnąłeś elaborat...
Moim zdaniem: Przecież bluzgi SĄ! - fakt, że w gwiazdkach ale chyba zrozumiesz jak napiszę "o kur..., ten sos jest chu...".
Po co zniesmaczać osoby które nie tolerują bluzgów pisanych? (np. ja).
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Syndi

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1304
Images: 52
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: wieś niedaleko od Stolicy
Pochwały: 20
Highscores: 1
Papryki: ...są dla mnie najważniejszą przyprawą

Re: Wyrazy niecenzuralne na Naszym forum

Postprzez V3rtyX » 26 cze 2012, o 14:04

Ja kur... nie potrafie zlozyc zdania bez przeklinania :c to jest dyskryminacja kur...! i antysemityzm!
Poza tym czasami w linkach sa przeklenstwa i przez cenzure linki nie dzialaja. No i cenzura jest chu....
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Wyrazy niecenzuralne na Naszym forum

Postprzez wlodizw » 26 cze 2012, o 14:06

Syndi, ja chcę mieć wolność wypowiedzi a nie kropki i gwiazdki w zdaniu.
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Re: Wyrazy niecenzuralne na Naszym forum

Postprzez tomek1491 » 26 cze 2012, o 14:08

Dla mnie cenzura może być, ale porządna Bo ktos kto chce napisac "poje ba lo" wyskakuje jeb....

Albo "wku rwi ony" wychodzi kur...


I nie wiadomo w jakim kontekscie to jest
Avatar użytkownika
tomek1491

ROZGADANY
 
Posty: 218
Images: 17
Dołączył(a): 29 mar 2012, o 22:24
Lokalizacja: Ciechanów
Pochwały: 3
Highscores: 5
Papryki:

Re: Wyrazy niecenzuralne na Naszym forum

Postprzez Syndi » 26 cze 2012, o 14:09

wdi, ok, i pewnie ją miałbyś, gdybyś nie nadużywał :lol:

Jednak po rozmowie na SB, jestem za wersją (o ile to możliwe) na możliwość włączenia bluzgów w profilu - domyślnie miałyby być wyłączone.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Syndi

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1304
Images: 52
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: wieś niedaleko od Stolicy
Pochwały: 20
Highscores: 1
Papryki: ...są dla mnie najważniejszą przyprawą

Re: Wyrazy niecenzuralne na Naszym forum

Postprzez Shady » 26 cze 2012, o 14:42

Usunąć, albo jak pikko pisał możliwość włączenia/wyłączenia jej w profilu
Avatar użytkownika
Shady

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 76
Images: 0
Dołączył(a): 21 mar 2012, o 12:56
Lokalizacja: Ełk
Highscores: 1
Papryki:

Re: Wyrazy niecenzuralne na Naszym forum

Postprzez Piotrek_S » 26 cze 2012, o 16:07

Bez sensu jest włączanie i wyłączanie cenzury w profilu, bo jak ktoś chce bluzgać to będzie bluzgał i sobie cenzurę wyłączy, a jak ktoś nie chce bluzgać to nie będzie bluzgał i cenzura mu nie potrzebna :)

Z drugiej strony forum to miejsce publiczne i, nie jestem pewien, ale admin może mieć jakieś problemy z powodu publicznych wulgaryzmów. Nie wiem czy to tak działa, ale jak klniesz na ulicy publicznie i trafisz na pały to dostajesz mandat - czy przy pisaniu wątków na forum do odpowiedzialności nie zostanie pociągnięty admin. Myślę, że ten problem rozwiąże info przy wejściu na forum "+18" i nikt nie powinien się ciepnąć o treści i cenzura może być wyłączona.
Avatar użytkownika
Piotrek_S

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 410
Dołączył(a): 23 lut 2012, o 18:44
Lokalizacja: Łomianki
Papryki:

Re: Wyrazy niecenzuralne na Naszym forum

Postprzez pikko » 26 cze 2012, o 16:20

Piotrek ale źle to zrozumiałeś włączanie/wyłączanie :) Jak ktoś nie będzie chciał widzieć przekleństw to sobie włączy cenzurę i będzie mu gwiazdkowało czy coś, no i w drugą stronę :)
Avatar użytkownika
pikko

ROZGADANY
 
Posty: 268
Images: 2
Dołączył(a): 10 kwi 2012, o 15:03
Lokalizacja: Kraków
Papryki:

Następna strona

Powrót do Sprawy organizacyjne oraz regulamin forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości