Wyrazy niecenzuralne na Naszym forum

Wszystko związane ze sprawami technicznymi forum

Re: Wyrazy niecenzuralne na Naszym forum

Postprzez Piotrek_S » 26 cze 2012, o 16:31

pikko napisał(a):Piotrek ale źle to zrozumiałeś włączanie/wyłączanie :) Jak ktoś nie będzie chciał widzieć przekleństw to sobie włączy cenzurę i będzie mu gwiazdkowało czy coś, no i w drugą stronę :)



haha, no tak :D teraz to ma sens hehe :) No to ja też jestem za takim rozwiązaniem :) jest dobre dla obu stron.
Avatar użytkownika
Piotrek_S

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 410
Dołączył(a): 23 lut 2012, o 18:44
Lokalizacja: Łomianki
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Wyrazy niecenzuralne na Naszym forum

Postprzez Justysia » 26 cze 2012, o 16:53

Zgadzam z Psyche- cenzura powinna być utrzymana, jeśli ktoś chce bluźnić i czytać bluzgi to raczej niewiele jest osób, które czytając kur*... nie czyta w myślach "kur...". Tak czy inaczej jest to jeden z pkt. regulaminu do którego każdy powinien się zastosować chcąc brać udział w tworzeniu swoją osobą forum. Przepraszam, ale wchodząc na forum nie mam zamiaru wchodzić do speluny albo meliny gdzie nie obowązuje żaden poziom wypowiedzi. Oczywiście, że forum nie ma roli "ukulturalniania" użytkowników i ich wypowiedzi ale może blokować nadmierne nadużywanie takich słów, nie ma obowiązku zezwalania na tego typu wyrazy jeśli "ktoś bluźni na codzień itd".

Włączanie i wyłączanie cenzury- jak dla mnie pomysł badziewny zw w/w.

Jasne, że każdemu czasem się zdaży coś rzucić, dlatego pomysł z *... jets dobry, tym bardziej w zastosowaniu do osób, które "chu..." czy "kur..." stosują jako wszystie znaki przestankowe bez rozróżnienia.
I powiem więcej- nie zgadzam się na promocję narkomanii na forum, jak nawalić się lekami żeby mieć halucyny, co wdychać, jak to robić, jakie leki nie na recepte można kupić zeby spaść z 10 piętra i przeżyć itd. TO jest naruszenie pkt 7h bodajrze ale to małe miki- to działanie niezgodne z prawem. TYLE.Ostatnio ten temat jest przeważający na sb a tak jak ktoś już wspomniał powyżej użytkownikami są osoby niepełnoletnie, zresztą tak czy inaczej jest to nielegalne i szkodliwe.
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: Wyrazy niecenzuralne na Naszym forum

Postprzez geq » 26 cze 2012, o 17:18

Dotychczasowa moderacja skutecznie hamowała tych, którzy zbytnio się rozpędzali. Jesteśmy w większości dorośli i z kulturą osobistą mamy dobre układy, a niewielka grupa nieletnich odwiedzających forum w odcięciu od świata nie żyje, w szkołach mają styczność z dużo większym natężeniem ku rew niż tutaj. Nie róbmy też z używania przekleństw zbrodni, dobrze użyte pozytywnie wpływają na wydźwięk wypowiedzi. Tak więc uważam, że dodatek zbędny, a i tak znajdą się tacy, którzy go ku rwa oszukają w ten czy inny ku.rwa sposób, bo "kur..." nieładnie w zdaniu wygląda. Jeśli już musi być, to, jak już ktoś zaproponował, niech będzie opcjonalna.
Avatar użytkownika
geq

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 124
Images: 13
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 14:04
Lokalizacja: Wrocław / Opole
Papryki:

Re: Wyrazy niecenzuralne na Naszym forum

Postprzez aldorn » 26 cze 2012, o 20:04

wlodizw napisał(a):Witajcie forumowicze.
Jak zauważyłem, większość osób jest niezadowolona z racji wprowadzenia cenzury na bluzgi w ostatnim czasie. Proponuję aby tu każdy się na ten temat wypowiedział, co o tym fakcie sądzi - dobrze czy nie dobrze, że przekleństwa są cenzurowane (chyba, że admin zaraz ten temat wypiedroli do śmieci... ale mam nadzieję, że tak się nie stanie)

Dobrze że admin nie usunął tematu.
Mnie szczerze mówiąc strasznie raziło, jak czytałem w wypowiedziach zdania podzielone "przerywnikami."
Są fora, na których takie rzeczy są nie do pomyślenia, z resztą też fora dla hobbystów, jak choćby to:
http://www.freha.pl
Jeśli ma ktokolwiek z zewnątrz nas jako forum traktować poważnie, to sami musimy zadbać o kulturę i szacunek na forum.
Przecież pisanie bez wszelkiego typu wulgaryzmów nie wymaga nie wiadomo jakiego wkładu intelektualnego. Samo aż się wciska, zamiast pogrubionego zacytowanego słowa, użycie zamiennika typu wywali, wyrzuci, przeniesie...
Cenzura jest niepotrzebna, potrzeba jedynie mieć trochę ogłady i wypowiadać się tak, by ktokolwiek inny nie był zniesmaczony, a za wulgaryzmy na początek bany czasowe :twisted:
Avatar użytkownika
aldorn

ROZGADANY
 
Posty: 282
Images: 11
Dołączył(a): 23 lip 2011, o 13:39
Lokalizacja: Nysa
Papryki:

Re: Wyrazy niecenzuralne na Naszym forum

Postprzez karlos » 26 cze 2012, o 20:33

Wszystko ok, ale warto też rozgraniczyć posty na forum od sb!

Nie powinniśmy wrzucać wszystkiego do jednego wora
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Wyrazy niecenzuralne na Naszym forum

Postprzez Justysia » 26 cze 2012, o 20:37

A dlaczego? bo nie widzę znaczącej różnicy? sb też można przeczytać ponownie zaglądając do archiwum
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: Wyrazy niecenzuralne na Naszym forum

Postprzez karlos » 26 cze 2012, o 21:17

Na większości for sb jest traktowane jak HP, a tam można po prostu troszkę więcej.

Moje zdanie jest takie, że posty na forum powinny być reprezentatywne, sb już nie musi.

Chodź prawda jest taka, że u nas i jedno i drugie trzyma podobny poziom.
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Wyrazy niecenzuralne na Naszym forum

Postprzez emczer » 26 cze 2012, o 21:57

Dla mnie cenzura zbędna jest, dopóki nikt nie obraża drugiej osoby... Więc jak było wspomniane - ustawienia w cp - dobra i racjonalna opcja.
Avatar użytkownika
emczer

ROZGADANY
 
Posty: 237
Dołączył(a): 30 paź 2011, o 20:05
Lokalizacja: Kostrzyn/Wrocław
Highscores: 3
Papryki:

Re: Wyrazy niecenzuralne na Naszym forum

Postprzez ekiero92 » 12 lip 2012, o 23:48

Jeżeli ktoś nie potrafi złożyć jednego prostego zdania, bez używania przekleństw, to taka osoba faktycznie zamiast czytać forum powinna przeczytać kilka książek, gazet czy chociażby artykułów internetowych (jeżeli ma komputer przypięty do ręki). Jeżeli ktoś ma chociaż trochę oliwy w głowie, potrafi zastąpić pewne słowa innymi, natomiast wydaje mi się że całkowita cenzura to totalna bzdura i z tego tytułu chciałbym przytoczyć przykład wielu innych for, gdzie od śledzenia użytkowników są właśnie moderatorzy...
Jest ich kilku, z reguły przynajmniej jeden znajduje się online i jeżeli ktoś NADUŻYWA wulgaryzmów, otrzymuje czasowego lub "stopniowanego" bana tzn. pierwsze wykroczenie 1 dzień, drugie tydzień, trzecie miesiąc, później np. czeka go ban permanentny (stały). Wszyscy jesteśmy ludźmi, jedni lubią sobie poprzeklinać więcej, inni mniej, ale ciężko spotkać kogokolwiek kto nie robi tego w ogóle. Moderator powinien ostrzegać użytkowników, aby nie przesadzali z używaniem wulgaryzmów, wtedy kiedy uzna że "miarka się przebrała", podejrzewam że ostrzeżenia słowne wystarczą, jeżeli komuś to zwisa czy dostanie bana czy nie, również powinno mu zwisać forum i chyba taka osoba nie powinna niczego tutaj szukać... Osobiście, gdybym miał wybrać bana lub ogarnięcie się, wybrałbym to drugie z racji zamiłowania które łączy wszystkich użytkowników tego forum. Zawsze można również wprowadzić cenzurę na niektóre słowa, te które są powszechnie uważane za najgorsze, aby wyświetlało się np "ch:)" czy "kur:)". Każdy wie o co chodzi, ale dosadnie tego nie przyjmujemy. Pomysłów jest wiele, administrator powinien podjąć jakąś decyzję.
"Na sucho to nawet trawa nie rośnie" :D


Obrazek
Ruch rośliny - video

Obrazek
TEAMSPEAK DLA UŻYTKOWNIKÓW CHILIHEAD! KLIKNIJ W IKONKĘ!
Avatar użytkownika
ekiero92

ROZGADANY
 
Posty: 314
Dołączył(a): 30 maja 2012, o 23:10
Lokalizacja: Koniec Świata
Papryki:

Re: Wyrazy niecenzuralne na Naszym forum

Postprzez karlos » 13 lip 2012, o 08:45

Tu na forum moderatorzy nie kwapią się do działań "prewencyjnych"(Syndi zajmuje się encyklopedią i chwała mu za to bo to kawał dobrej roboty!; Psyhe od czasu do czasu zwróci uwagę, a beerciik każdy wie jak często jest na forum...). Później PT coś zaczyna czytać i się wkur wia... Zamiast cenzury wystarczyło przyjąć jednego dodatkowego moda, który zajmie się "Elitą" tego forum i w pewnych momentach zaciągnie lejce naszej pięknej polszczyzny :D

Taka cenzura co jest teraz to efekt słabości nie ma co temu zaprzeczać...
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy organizacyjne oraz regulamin forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości