Pierwsze kroki

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Pierwsze kroki

Postprzez Gilu » 31 sie 2020, o 11:06

Witam,
rozpoczynam przygodę z hodowlą papryczek.
Zakupiłem nasionka Caroliny, Habanero i Jolokia. Kusi mnie aby już je wysiać, czy nie za wcześnie? Kiedy najlepiej to zrobić?
Zbudowałem sobie też małego growboxa, od kiedy wstawić sadzonki do boxa?
Growbox jeszcze nie był używany i żarówka za mocno grzeje wnętrze. Jaką temperaturę powinienem utrzymywać w środku? Zamierzam dodać wentylator i termostatem.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
Avatar użytkownika
Gilu

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Dołączył(a): 31 sie 2020, o 10:23
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Pierwsze kroki

Postprzez forresty » 31 sie 2020, o 13:45

Ja też dopiero zaczynam więc może nie powinienem udzielać rad, ale na chłopski rozum. Sezon w naszych warunkach się kończy a ty chcesz siać. Do lutego to ci fest krzaki wyrosną i przy tych warunkach oświetlenia jakie mamy zimą wyciagną się za mocno a tym samym zmarnują energię i zrobi się róża pienna a nie papryka. Uprawiałem pomidory w donicach i z wyciągniętych na skutek braku światła roślin nigdy ne było wielkiego pożytku. mam to teraz z jalapenio które wysiałem w maju i zostawiłem w domu i stoi w lekkim półcieniu. Cała siła poszła w długość łodygi, papryczki rosna wolno, nie zbiorę już w tym roku pewnie, ale na próbe coś tam będzie. Niestety musisz moim zdaniem poczekać do lutego chyba że chcesz eksperymentalnie coś wysiać i patrzeć jak sobie rośnie, ale pożytku wielkigo z tego moim zdaniem nie będzie bo growbox wszystkiego też pewnie nie załatwi.
Sam mam kłopot z miejscem bo lubię jednak odmiany na parapet i nie bawić się z tarasami i grządkami walcząc z mszyca i całym tym latającym towarzystwem a parapet jednak mocno ogranicza.
Avatar użytkownika
forresty

NOWY
 
Posty: 18
Dołączył(a): 10 maja 2020, o 08:43
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości