Jeden sezon a krzyżówki. plus mutant.

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Jeden sezon a krzyżówki. plus mutant.

Postprzez fruktion » 20 sie 2020, o 08:56

Mam krzaki jak się okazało De cayenne i habanero kilka kolorów( red orange brown) ale żadne się nie wybarwiły jeszcze. Cayennki były i są czerwone ale ostatnie owoce które się zabarwiają wchodzą w kolor brązowy.
Możliwym jest że w jednym sezonie doszło do skrzyżowania i na jednym krzaku są już nie wiem jak to nazwać krzyżówki? mutacje?
To tylko pytanie, w dysku zdjęć niema.

To jedno a druga sprawa to co dolega mutantowi ze zdjęcia mutant.jpg bo ja już nie rozumiem od samego początku słabo rośnie, stare liście lecą przy lekkim wietrze, a nowe liście schną, robią się brązowe. (jest ścięta, jeden z górnych pędów).
ogólnie to już na nic z niej nie liczę. Ale ciekawi mnie dlaczego tak jest, pewnie to mój błąd bo wyciągam wnioski i wiem, troszkę za dużo wody na początku możliwe przenawożenie (wszystkie traktowane jakimś do pomidorów i papryk). Wiem że pogoda również jest słaba w naszym kraju, a po ostatnich 8-9 stopni to z tej habanerki co się wybarwia poleciały wszystkie kwiatki a miałem nadzieję na więcej.
I z tego co widzę to Cayennki mogą stać w pełnym słońcu cały dzień tak Habanero preferuje cieniste miejsca po paru godzinach na słońcu leci w dół.
Link do dysku: https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Pozdro. <chili>
Avatar użytkownika
fruktion

NOWY
 
Posty: 16
Images: 0
Dołączył(a): 14 maja 2020, o 07:28
Pochwały: 1
Papryki: Habanero

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Jeden sezon a krzyżówki. plus mutant.

Postprzez KaszaManna » 23 sie 2020, o 18:29

u mnie właśnie cayenny szybciej oklapują, niż habanero ;p
Avatar użytkownika
KaszaManna

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 73
Dołączył(a): 1 gru 2019, o 12:04
Papryki:

Re: Jeden sezon a krzyżówki. plus mutant.

Postprzez fruktion » 23 sie 2020, o 19:57

Na moje to miały być Jalapeno, okazały się Cayenne, dość ostre,

Chyba ludzie nie mają dostępu do zdjęć.
jak mi ktoś powie jak zmniejszyć wagę zdjęcia to stworzę galerie bo na telefonie zdjęcie ma dużo więcej
I pytać o dostęp do pliku
Avatar użytkownika
fruktion

NOWY
 
Posty: 16
Images: 0
Dołączył(a): 14 maja 2020, o 07:28
Pochwały: 1
Papryki: Habanero

Re: Jeden sezon a krzyżówki. plus mutant.

Postprzez fruktion » 23 wrz 2020, o 13:35

Siemka :)

Dobra Cayenki barwią się na czerwono przez brąz lekki, to raz, a dwa że zerwałem owoce i jeszcze raz puściły kwiatki (nie wszystkie) i zawiązały się owoce które już o wiele szybciej robią się czerwone.

To znaczy że mogę je cały rok trzymać ( w dobrych warunkach) i beda plenne czy muszą mieć jakiś okres zimowania?
Avatar użytkownika
fruktion

NOWY
 
Posty: 16
Images: 0
Dołączył(a): 14 maja 2020, o 07:28
Pochwały: 1
Papryki: Habanero


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości