Habanero - odpadające nierozwinięte kwiaty

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Habanero - odpadające nierozwinięte kwiaty

Postprzez n0n1ck » 15 maja 2020, o 15:34

Witam,
mam taki problem papryka która zimowała i wypuściła kwiaty, na 20 kwiatów ani jednego nie udało mi się zapylić chociaż 2 razy dziennie grzebałem pędzelkiem. Natomiast świeża papryka posadzona 2 miesiące temu, wypuściła zalążki kwiatów, które zaczęły odpadać. Następne już zaczynają żółknąć. Nie wiem co mam robić, na zdjęciach ta świeża papryka.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
n0n1ck

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 maja 2020, o 09:43
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Habanero - odpadające nierozwinięte kwiaty

Postprzez Majonez » 15 maja 2020, o 18:12

Nie czas na kwiaty i wiązanie owoców. Daj się roślinom wykazać, niech rozbudują masę zieloną a potem niech się bawią w kwiatki (jak na możliwości habanero to rośliny są jeszcze bardzo małe). Najbliższy miesiąc możesz spokojnie nowe pąki kwiatowe usuwać.
Avatar użytkownika
Majonez

ROZGADANY
 
Posty: 259
Images: 38
Dołączył(a): 27 mar 2013, o 12:00
Pochwały: 7
Highscores: 6
Papryki:

Re: Habanero - odpadające nierozwinięte kwiaty

Postprzez n0n1ck » 29 maja 2020, o 12:05

Dziękuje za odpowiedź. Pozrywałem kwiaty które jeszcze tam były, trochę się bardziej papryka rozrosła i wypuszcza kolejne może te będą już trwalsze ;)
Avatar użytkownika
n0n1ck

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 maja 2020, o 09:43
Papryki:

Re: Habanero - odpadające nierozwinięte kwiaty

Postprzez n0n1ck » 19 cze 2020, o 08:14

Niestety kwiaty rozwijają się całkowicie ale w żaden sposób nie potrafię ich zapylić, robiłem to palcem, pędzlem, wystawiałem na wiatr i potrząsałem. Ciągle odpadają. Mam wrażenie że mają mało pyłku. Jest możliwe że to jakaś "dziwna" odmiana ? Nie mam już pomysłu co z tym zrobić.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
n0n1ck

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 maja 2020, o 09:43
Papryki:

Re: Habanero - odpadające nierozwinięte kwiaty

Postprzez mih000 » 23 cze 2020, o 10:05

Gdzie one stoją?
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Habanero - odpadające nierozwinięte kwiaty

Postprzez maillo93 » 23 cze 2020, o 11:00

O, ja mam identyczny problem, więc nie będę zakładał nowego tematu - zawsze hodowałem w tunelu i było ok, w tym roku mam pierwszy raz dwie sztuki w doniczce - nniektóre kwiaty też odpadają, głównie z Caroliny, z Cayenne trochę mniej - odpadają głównie z głównych rozwidleń. Pierwsze owoce są powiązane, ale sam się zastanawiam czy to dobrze, że kwiaty odpadają :?
Co do pyłku - jak potrząsnę Cayenne widać, że pyłek leci, przy Carolinie tego nie widzę, to normalne?
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
maillo93

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 54
Dołączył(a): 9 mar 2012, o 19:44
Papryki:

Re: Habanero - odpadające nierozwinięte kwiaty

Postprzez n0n1ck » 25 cze 2020, o 17:50

Stoją głownie na parapecie w kuchni południowy-zachód, dużo słońca. Wcześniej nawet rano je wystawiałem an balkon na wschód.
Avatar użytkownika
n0n1ck

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 maja 2020, o 09:43
Papryki:

Re: Habanero - odpadające nierozwinięte kwiaty

Postprzez mih000 » 25 cze 2020, o 18:11

Kurde, trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie czemu opadają.

Być może są jeszcze nie w pełni dojrzałe, u mnie rośliny zawiązują owoce dopiero kiedy się porządnie zaczną krzewić, wcześniej tez gubią kwiaty.
Musisz się chyba uzbroić w cierpliwość i nie przedobrzać z nawozami, bo wielu ten problem popełnia, że chce stymulować roślinę, a w rzeczywistości jej szkodzi.

PS. Nigdy nie najstrowałem przy kwiatach papryk żeby je zapylić, a owoców miałem dużo. Wg mnie to jest niepotrzebne.
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Habanero - odpadające nierozwinięte kwiaty

Postprzez solymr » 26 cze 2020, o 16:22

Zbyt mała różnica temperatur między nocą a dniem, w domu masz stabilną temp przez 24h, na dworze różnice wynoszą 10 lub nawet więcej stopni.
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości