Bolivian Rainbow nie chce rosnąć

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Bolivian Rainbow nie chce rosnąć

Postprzez matid28 » 5 maja 2020, o 21:52

Cześć, mam do was pytanie czy to jest normalne z papryczka bolivian rainbow że ona powoli rośnie?
Mam takie trzy sztuki https://imgur.com/KBblbGB i niemalże od 2 miesięcy stoją w miejscu. W sobotę je przesadziłem z mniejszych doniczek do tych co widać na zdjęciu i może coś pomoże ale liczę, że pomożecie. (Nie dawałem im żadnych nawozów)
Avatar użytkownika
matid28

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 maja 2020, o 21:45
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Bolivian Rainbow nie chce rosnąć

Postprzez peterkarol » 5 maja 2020, o 23:09

Dobrze zrobiłeś, że przesadziłeś do większych.
Nie wspomniałeś w jakich pojemnikach, zamieszkiwały wcześniej, ale domyślam się, że były sporo mniejsze.

Nawożenie ma również znaczenie, bo papryki w okresie wegetacyjnym, mają dość duże wymagania pokarmowe. Papryczkom należy dostarczyć odpowiednie ilości składników pokarmowych N-azot, P-fosfor, K-potas, a także Mg-magnez.
Najlepiej, bo to dla naszego zdrowia, używać nawozów organicznych.

Istotne jest ph samego podłoża, które powinno się mieścić pomiędzy 5,8–6,5, więc jak nie jesteś ekspertem w analizach gleby (zresztą jak ja), warto kupić gotowe podłoże, o takim odczynie.

Ja podczas trzeciego już sezonu, nauczyłem się na podstawie doświadczeń kolegów, jak i swoich obserwacji wielu rzeczy w uprawie.

Kolego...obserwuj, obserwuj i wyciągaj wnioski.

Życzę owocnej uprawy <thumright> ;)
Avatar użytkownika
peterkarol

NOWY
 
Posty: 42
Dołączył(a): 5 cze 2019, o 11:42
Papryki: kilka różnych :)

Re: Bolivian Rainbow nie chce rosnąć

Postprzez matid28 » 6 maja 2020, o 12:25

Wcześniej miałem je w takich doniczkach jak Jalapenio stojące obok nich czyli chyba to jest 0.5l
Oprócz tego sprawdziłem na worku jakie jest pH okazuje się, że pH w wodzie jest 6,0-7,6 więc chyba troszkę za dużo :P
Avatar użytkownika
matid28

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 maja 2020, o 21:45
Papryki:

Re: Bolivian Rainbow nie chce rosnąć

Postprzez KaszaManna » 6 maja 2020, o 17:22

to już mocno zasadowa, zdecydowanie zbyt wysokie dla papryczek.
Avatar użytkownika
KaszaManna

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 73
Dołączył(a): 1 gru 2019, o 12:04
Papryki:

Re: Bolivian Rainbow nie chce rosnąć

Postprzez matid28 » 6 maja 2020, o 18:59

Masz jakiś sprawdzony sposób na zbicie pH ?
Avatar użytkownika
matid28

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 maja 2020, o 21:45
Papryki:

Re: Bolivian Rainbow nie chce rosnąć

Postprzez ch4 » 7 maja 2020, o 18:11

Można przez chwilę popodlewać nawozem obniżającym pH - takim do roślin kwasolubnych.
Albo po prostu saletrą amonową lub silniej zakwaszającym siarczanem amonu, przy czym obydwa są sporym źródłem azotu.

Można też zmieszać taką ziemię z torfem kwaśnym (wysokim), który ma pH na poziomie 3-4 i jednocześnie dobrze rozluźni podłoże.
------------
Pozdrawiam,
Darek / ch4
Avatar użytkownika
ch4

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 665
Images: 330
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 19:09
Pochwały: 74
Papryki: ostre i kolorowe


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron