temperatura

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

temperatura

Postprzez KaszaManna » 4 maja 2020, o 20:07

cześć, wiem, ze przy 14 stopniach papryka ma utrudnione pobieranie wody i skladnikow mineralnych z gleby. Trzymałem je przez 3 dni w ganku, w donicach 10l bo szykuje foliak dla nich. Jest tam dość chłodno, bo w dzień w zależności od pogody, dzisiaj było 14,5 stopnia, a w nocy podejrzewam ze temperatura wacha się w graniacach 10-11. Czy w przeciagu 3 dni mogło wpłynąć negatywnie? Liście lekko zrobiły się wypukłe, a inne wklęsłe.
Avatar użytkownika
KaszaManna

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 73
Dołączył(a): 1 gru 2019, o 12:04
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: temperatura

Postprzez mih000 » 5 maja 2020, o 07:08

Zależy od tego jak masz wentylowany ten ganek i ile tam jest światła. Dla przykładu ja mam papryki w foliaku, który jest bardzo nieszczelny i po zachodzie słońca temperatura momentalnie dochodzi do temperatury na zewnątrz - ma on jedynie za zadanie chronić przed wiatrem i zacieniać je w upalne dni. Przez ostatnie 3 dni zbyt słonecznie nie było i często w ciągu dnia w środku było 15-19 stopni, a w nocy do 5-6 stopni, jednak po wielkości liści i tym że jedna papryka przez ostatnie 3 dni zakwitła stwierdzam, że bardzo powoli ale idą do przodu.
Jeśli zatem mają dużo słońca i w miarę sucho to raczej ich nie oszukasz, że już jest jesień i nie zaczną się zwijać do snu. Najlepiej poka foty roślin bo może się okazać, że papryki mają się super dobrze, a Ty panikujesz bo na zdjęciach w necie wyglądały inaczej :mrgreen:
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: temperatura

Postprzez KaszaManna » 5 maja 2020, o 07:56

wlasnie słońca nie miały zbyt wiele i nie tylko dlatego bo go nie było, ale papryki stoją w 10l donicach na ziemi i przez okno po prostu wpada troche światła, tak żeby było widno. Przeniosłem je wczoraj do pokoju gdzie temperatura jest powyzej 23 stopni w dzień i 18 w nocy. Widze ze rosną odrosty wiec chyba jest dobrze
Avatar użytkownika
KaszaManna

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 73
Dołączył(a): 1 gru 2019, o 12:04
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron