Częstość nawożenia papryczek.

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Częstość nawożenia papryczek.

Postprzez mati537 » 7 kwi 2020, o 14:23

Cześć, dopiero zaczynam przygodę z papryczkami i czytałem sporo, ale mam pytanie jak często nawozić papryczki raz na tydzień starczy czy codziennie (chociaż wydaje mi się ze to za często) i w jakich ilościach tego nawozu?
Mam zakupione Bio-grow i bio-bloom, ponieważ najczęściej przewijały się w postach.
Oraz czy kupić jeszcze jakiś nawóz? Pierwszy jest opisany żeby używać podczas wzrostu a drugi na okres kwitnienia i czy dodatkowo kupić coś na okres owocowania czy ten drugi wystarczy?
I ostanie pytanie czy ziemia BioBizz LIGHT-Mix będzie odpowiednia czy coś innego kupić (na forum ktoś polecał)?
Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc :)
Avatar użytkownika
mati537

NOWY
 
Posty: 39
Dołączył(a): 7 kwi 2020, o 14:15
Papryki: Chill Lemon Drop

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Częstość nawożenia papryczek.

Postprzez KaszaManna » 10 kwi 2020, o 08:06

Mogę się podłączyć? też się zastanawiam jak nawozić paprykę :roll: mam biohumus i pisze, że raz na tydzień do roślin doniczkowych, a codziennie do roślin ozdobnych uprawianych w ogrodzie. Wychodzi na to, że podlewać powinienem raz na tydzień. Czy to wystarczy czy bez ryzyka przenawożenia mogłbym podlewać co np. 4 dni? Pisze, że papryka jest strasznie żarłoczna, a chciałbym ją trochę popędzić do maja, bo rośnie tak sobie. Jak sądzicie?

-- 10 kwi 2020, o 08:08 --

edit: podkreślę, że mam biohumus od agrecola super forte, ten organiczno-mineralny; jeżeli miałbym czysty w 100% to nie miałbym wątpliwości.
Avatar użytkownika
KaszaManna

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 73
Dołączył(a): 1 gru 2019, o 12:04
Papryki:

Re: Częstość nawożenia papryczek.

Postprzez qrzak » 10 kwi 2020, o 12:34

Biohumus- od kogokolwiek by nie był, jest organiczny i przenawozić się go nie da. Oczywiście nie podlewamy codziennie biohumusem bez wody ;)

Nawozy z Biobizz Bio również są organiczne, natomiast sam z nich nie korzystałem i myślę, że jeśli raz na dwa tygodnie będziesz nawoził młode rośliny, będzie dobrze, na początek daj im około 1/4-1/2 dawki i zobacz jak będą rosły. wraz z ich rozwojem powoli zwiększaj dawkę nawozu do tej z etykiety, a później, jeśli się pojawia problemy z rośliną, dostosujesz nawożenie (częstsze/rzadsze) w zależności od potrzeb. Warto wiedzieć, że nawozy organiczne muszą zostać rozłożone w glebie przez mikroorganizmy i bakterie zanim staną się dostępne dla rośliny, dlatego uzupełnianie niedoborów nawozem organicznym nie daje "natychmiastowego" skutku.

Nawozy mineralne są od razu dostępne dla rośliny, ale je łatwo przedawkować i powinno się trzymać sposobu dawkowania z opakowania.

mati537- te nawozy, które masz, powinny być wystarczające, ziemia również,
KaszaManna- młode papryki na pewno nie będą potrzebowały tak częstego nawożenia, z tego co czytam na necie, Twój nawóz to mieszanka standardowego biohumusa z nawozem mineralnym, więc istnieje ryzyko przenawożenia. Jeśli Twoje rośliny słabo rosną, przyczyn może być wiele, bez fotek, warunków i nazwy odmiany ciężko coś wnioskować ;)
Avatar użytkownika
qrzak

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 146
Images: 176
Dołączył(a): 29 sie 2017, o 18:23
Pochwały: 5
Papryki:

Re: Częstość nawożenia papryczek.

Postprzez KaszaManna » 10 kwi 2020, o 12:50

czyli stosować się do etykiety i podlewać raz na tydzień?
Avatar użytkownika
KaszaManna

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 73
Dołączył(a): 1 gru 2019, o 12:04
Papryki:

Re: Częstość nawożenia papryczek.

Postprzez onvax » 10 kwi 2020, o 13:00

Podłączam się do pytania, używamy tego samego nawozu, tylko w moich roślinach zaczęły żółknąc i odpadać najmniejsze liście. :/
Avatar użytkownika
onvax

NOWY
 
Posty: 19
Dołączył(a): 8 mar 2020, o 17:00
Lokalizacja: Opolskie
Papryki: Dragons Breath, CR Red Yellow,Habanero Red, Orange, Golden, Bhut Jolokia Białe

Re: Częstość nawożenia papryczek.

Postprzez KaszaManna » 10 kwi 2020, o 21:16

ktokolwiek?
Avatar użytkownika
KaszaManna

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 73
Dołączył(a): 1 gru 2019, o 12:04
Papryki:

Re: Częstość nawożenia papryczek.

Postprzez Mario1911 » 11 kwi 2020, o 07:40

Cześć,
aktualnie sam używam Bio-Grow'a i na podstawie obserwacji, zżółknięcie i odpadnięcie najmniejszych liści świadczy o przesadzeniu z nawozem. Rośliny zaczęły być podlewane samą wodą z kranu (odstaną) i zjawisko zniknęło.

O, dodam jeszcze, że też używałem Light Mixa i ziemia w porównaniu do Lidlowskiej i Humusu Substrala jest o niebo lepsza. (Nie bryli się, nie ma śmieci ipt)
Avatar użytkownika
Mario1911

ŚWIEŻAK
 
Posty: 7
Images: 2
Dołączył(a): 9 kwi 2019, o 18:55
Papryki:

Re: Częstość nawożenia papryczek.

Postprzez qrzak » 14 kwi 2020, o 12:26

Wręcz przeciwnie. Roślina mająca niedobór azotu zaczyna go wyciągać z liści od dołu, powodując ich żółknięcie i odpadanie.
Z moich obserwacji dolne liście odpadają z braku składników, z braku światła, lub roślina jest w zbyt małym pojemniku, ale jak już pisałem wcześniej- bez fotek i warunków ciężko coś wywróżyć ;)
Avatar użytkownika
qrzak

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 146
Images: 176
Dołączył(a): 29 sie 2017, o 18:23
Pochwały: 5
Papryki:

Re: Częstość nawożenia papryczek.

Postprzez mati537 » 15 kwi 2020, o 07:52

Moja narazie powoli kiełkują bo późno zasiałem ale rosną mega szybko.
A mam pytanie mam około 90 posadzonych nasionek i zastanawiam się ile kupić tego biobizz czy 250ml starczy na cały okres czy może braknąć?
I jeszcze druga sprawa jak podlewać rośliny (sama woda) to pod roślinkę do ziemi czy można na cała roślinę popsikać zraszaczem i podobnie jak robić z nawozem?
I takie dodatkowe czy ziemie po przesadzeniu do docelowych donic kupować czy może być taka z ogródka?
Avatar użytkownika
mati537

NOWY
 
Posty: 39
Dołączył(a): 7 kwi 2020, o 14:15
Papryki: Chill Lemon Drop

Re: Częstość nawożenia papryczek.

Postprzez Mario1911 » 16 kwi 2020, o 12:51

250ml może okazać się nie wystarczające - większość roślin mam w kubkach 300ml i przy intensywnym słońcu podlewam je co drugi dzień - to już jest ok 4-5ml (przyjmuję 2ml na litr wody). Bezpieczniej kupić więcej ;)
Avatar użytkownika
Mario1911

ŚWIEŻAK
 
Posty: 7
Images: 2
Dołączył(a): 9 kwi 2019, o 18:55
Papryki:

Następna strona

Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron