Pojemność pojemnika

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Pojemność pojemnika

Postprzez RTLSE » 10 sty 2020, o 06:44

Witam,

Jaką minimalną pojemność pojemnika polecacie do hydroponiki?
Avatar użytkownika
RTLSE

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 mar 2019, o 02:11
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Pojemność pojemnika

Postprzez solymr » 10 sty 2020, o 10:21

Zależy ile masz miejsca na dorosłą roślinę? Jeśli nic Cię nie ogranicza to 15L to optymalna pojemność. U mnie najmniejsza to słoik 0,9L w metodzie kratky, a tak to minimum 5l w DWC
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Pojemność pojemnika

Postprzez ch4 » 19 lut 2020, o 12:51

Ja w systemie Kratky stosuje 1 litrowe butelki z ciemnego PET, które tankuję pożywką pod korek, a następnie siewki wkładam w nacięty kawałek gąbki.
Kiedyś przecinałem butelki i wkładałem typowy dla hydro koszyczek z wełną mineralną i keramzytem, ale prostota z gąbką wygrała :D
Taka kombinacja starcza na ok. 3 miesiące.
Gdy ilość pożywki spada poniżej 1/3 co kilka dni dolewam po ok. 1-2 cm wysokości i nic złego się nie dzieje.
W maju papryki takie zwykle przesadzam do ziemi.
Papryki w Kratky - 2019r.

Niektóre bardziej delikatne odmiany kiełkuję i ukorzeniam też czasem w perlicie, gdzie bez problemu używam nawet kubeczków 200ml.
Papryki w perlicie - 2018r.
Jedyny minus jest taki, że jak jest słońce, to bardzo szybko przesycha i trzeba często pożywką podlewać.
Plusem perlitu jest natomiast dobre zakotwiczenie roślinki oraz naturalne podsiąkanie pożywki na całej objętości, co przy średnicy perlitu ok 3-4mm zapewnia bardzo dobre warunki i świetne napowietrzenie.
------------
Pozdrawiam,
Darek / ch4
Avatar użytkownika
ch4

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 665
Images: 330
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 19:09
Pochwały: 74
Papryki: ostre i kolorowe


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 6 gości

cron