Zimowanie papryczki

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Zimowanie papryczki

Postprzez bl3f » 6 lis 2019, o 14:33

Witam ponownie,

Mam pytanie odnośnie zimowania papryki. Czy powinno się obrywać liście na zimę?

W mojej roślince nie obrywałem liści, poobcinałem tylko zalążki kwiatów, które i tak by nie doszły.

I wszystko szło całkiem dobrze, roślinka sobie powoli żyła, ale od około tygodnia zauważyłem że jej liście strasznie oklapły. Raczej to nie jest wina przelania bądź braku wody, bo roślinkę podlewam umiarkowanie, nie za często i jak już to niedużą ilością wody.

Roślina stoi na parapecie i ma dostęp do światła oraz przez sporą część dnia do słońca (jeśli tylko jest).
Jak myślicie, oberwać te liście?

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
bl3f

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 10 maja 2019, o 11:24
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Zimowanie papryczki

Postprzez Mr. Ed » 7 lis 2019, o 10:52

1. Nawozisz? Przez zimę rośliny potrzebują znacznie mniej.
2. Wsadź paluch do gleby - jeśli na 2 centymetry pod powierzchnią jest sucho, to może jednak być za mało wody. Na słonecznym parapecie roślina potrafi co nieco wypić.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Zimowanie papryczki

Postprzez bl3f » 7 lis 2019, o 12:13

Dzięki za odpowiedź.

1. Nie nawożę, przez zimę chciałem dać "odpocząć" roślinie i ograniczyć nawożenie do minimum.

2. Zrobiłem tak jak napisałeś. Fakt, w środku jest dość sucho. Spróbuję podlać troszkę większą ilością wody.

Pozdrawiam

EDIT:

Miałeś rację, troszkę przesadziłem z tą oszczędnością wody. Roślina już wygląda dużo lepiej. Dzięki jeszcze raz za radę.
Temat do zamknięcia
Avatar użytkownika
bl3f

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 10 maja 2019, o 11:24
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości