Bardzo powolny wzrost papryk.

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Bardzo powolny wzrost papryk.

Postprzez Mircano » 19 wrz 2019, o 13:52

Witam Serdecznie,
Zwracam się myślę z stosunkowo banalnym zapytaniem.
Z przyczyn prywatnych nie byłem niestety w stanie w tym roku wysiać papryk w normalnym terminie co za tym idzie zdecydowałem się na sianie teraz <thumright>
Do tego celu zakupiłem growboxa jak również odpowiednie oświetlenie (uniwersalne do wzrostu i kwitnienia) CFL 250 W.
Lampa z odbłyśnikiem jest w jakiejś 25-30 centymetrowej odległości od siewek tak aby nie było możliwości aby je spaliła.
Wentylator pracujący w boxie zapewnia mi praktycznie stabilne 29.5-30 stopni w środku i wilgotność na poziomie 35% po podlaniu chwilowo na okres około 3-4 h wilgotność skoczy do około 45%.
Oświetlenie 18/6
Papryki jednak mam wrażenie strasznie wolno rosną, praktycznie stoją w miejscu.
Pomidory za to rosną jak szalone.

Więc tutaj pytanie pierwsze, czy któreś z warunków podanych są niezalecane do wzrostu papryki.
I pytanie drugie, czy przy takich warunkach bez problemowo jestem w stanie wyhodować praktycznie cały rok.
Avatar użytkownika
Mircano

NOWY
 
Posty: 15
Dołączył(a): 28 sty 2018, o 19:13
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Bardzo powolny wzrost papryk.

Postprzez Equilirim » 3 paź 2019, o 20:09

Witam
Moim zdaniem papryki są trudniejsze w hodowli w sztucznym oświetleniu. Ja swoje papryki zasilałem dodatkowo Cristalonem, który zwiększał najpierw masę zieloną potem uzupełniałem brakujące pierwiastki. Jeśli dobrze rozumiem siałeś we wrześniu i pod żarówkę?
Kiedy siałem w marcu efekty miałem w okolicach lipca sierpnia przy naturalnym oświetleniu. Nie dziwie się, że wolno rosną, w sztucznym oświetleniu tak jest.
Avatar użytkownika
Equilirim

NOWY
 
Posty: 33
Dołączył(a): 11 lip 2018, o 22:56
Lokalizacja: Kraków
Papryki: Bischops Crown,Cyclon,Bulgarian Carrot i wiele innych

Re: Bardzo powolny wzrost papryk.

Postprzez Mircano » 5 paź 2019, o 09:59

Bardziej już teraz chodzi o fakt iż, papryki są niziutkie ale liście to mają jak dorosłe okazy, taka kupa zielonych dużych liści wysokości 5 cm
Avatar użytkownika
Mircano

NOWY
 
Posty: 15
Dołączył(a): 28 sty 2018, o 19:13
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron