Zapylanie

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Zapylanie

Postprzez Kunktator » 4 wrz 2019, o 07:44

Witam, czy powinienem zapylić już teraz ten jeden kwiat i robić to pojedynczo, czy czekać jak będzie ich więcej? Jak już będę to robić to palcami jak na filmiki niżej, czy wykałaczką jest lepiej?



Tak wygląda moja papryczka aktualnie (Carolina Reaper).

Obrazek

Drugie pytanie to czy można użyć do papryczek odżywek HESI. W tym roku nie zamierzam kupować nic dobrego dla papryczek, bo myślałem że nic z tego nie będzie. Nasiona mi wykiełkowały dopiero w czerwcu, pod koniec października zamierzam ją wsadzić do domu. Mieszkam na południu Polski, więc myślę że powinno być wszystko okej.
Avatar użytkownika
Kunktator

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 wrz 2019, o 07:17
Papryki: Carolina Reaper

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Zapylanie

Postprzez peterkarol » 4 wrz 2019, o 15:36

Hej,
Papryczki można zapylać, na kilka sposobów...patyczkiem do uszu, miękkim pędzelkiem, palcem (pyłek przenosząc z palca na pręcik), trząchając całym krzaczkiem (ale musi być dużo kwiatów, bo potrząsanie co jakiś czas, może uszkodzić krzaczek).

Ja osobiście robię, na 3 pierwsze sposoby, ale to nie daje gwarancji, że po zapyleniu, z każdego opadłego już kwiatka, narodzi się w
tym miejscu papryka (eliminacja silniejszego)

Ja używam nawozu BioGrow firmy Biobizz, trochę też Ziemowit - Ciech "papryka i pomidory", a na samym początku Biohumus uniwersalny - Ekodarpol. Ogólnie przy ich zastosowaniu, jestem w miarę zadowolony, więc z tym Hesi Ci nie poradzę.
Avatar użytkownika
peterkarol

NOWY
 
Posty: 42
Dołączył(a): 5 cze 2019, o 11:42
Papryki: kilka różnych :)


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron