Nieostre papryki

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Nieostre papryki

Postprzez gustaw » 29 sie 2019, o 16:50

Cześć, papryczki posadziłem 2 rok z rzędu i 2 raz mam ten sam problem - niektóre w ogóle nie są ostre. Przykład z tego roku - mam 4 krzaki Jalapeno: 2, które mają duże donice (5-7L) W OGÓLE nie są ostre, wg mnie mają 0 w skali scovilla, natomiast 2 pozostałe, które mieszkają w doniczkach około 3L - jedna jest piekielnie ostra, druga trochę mniej ale też daje radę.

Inny przykład - miałem 3 krzaczki (niestety nie pamiętam nazwy tej odmiany), papryczki wyrosły bardzo szybko, bardzo szybko zrobiły się czerwone i na początku miały bardzo fajną ostrość. Po kilku tygodniach wszystkie zaczęły się robić miękkie (tak jakby powoli zaczęły gnić na krzaku) i w smaku zrobiły się kwaśne i przestały być ostre. Podobna sytuacja zaczyna mi się robić na krzaku z caroliną reaper - tyle, że tutaj tylko 2 owoce dojrzały do czerwoności, reszta jest jeszcze zielona... ale martwi mnie właśnie fakt, że sporo z nich też zaczyna się robić miękkich, mimo że są jeszcze zupełnie zielone. Te dojrzałe były piekielnie ostre, tych zielonych jeszcze nie próbowałem, chce im dać dojrzeć, ale boje się że też się zepsują :/

Co decyduje o ostrości papryk? I co decyduje o tym, że zaczynają gnić na krzaku ? Raczej zbyt dużo wody nie mają, wręcz odwrotnie, podlewam je jak widzę że liście przestają być sztywne. Wszystkie krzaki trzymam na tarasie, od rana przez 3-4h mają dużo słońca, przez resztę dnia są w cieniu. Do czerwca trzymałem je w mieszkaniu.
Avatar użytkownika
gustaw

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 kwi 2018, o 14:08
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości