Odpadające liście.

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Odpadające liście.

Postprzez Kawon » 29 lip 2019, o 17:29

Cześć,
Zostawiłem swoje papryki na weekend (są podlewane kropelkowo) i zastałem takie coś jak na zdjęciu. Papryka jakby zrzuciła większość liści. Tyczy się to tylko tego jednego krzaka. Czym to może być spowodowane? Czego mogę się spodziewać? Co mogę zrobić?
received_709556826149844.jpeg

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Kawon

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 kwi 2019, o 12:32
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Odpadające liście.

Postprzez TUF » 31 lip 2019, o 16:48

Cześć,

Roślinka wygląda jakby została konkretnie przesuszona + mocne słońce. Czy była możliwość, że nawadnianie nie zadziałało i nie doprowadziło wody? Czy wcześniej występowały na roślinie brązowe zasychające plamy?
Jeśli to przesuszenie (niedziela była "ciepłym" dniem) to podlewaj, byle nie za dużo, warto zapewnić stałą wilgotność podłoża, wtedy powinna wypuścić nowe liście.

Obserwuj,
Powodzenia,
Pozdrawiam TuFI <salut>
Wszyscy jesteśmy przystankami w drodze przez czyjeś życie.
Avatar użytkownika
TUF

NOWY
 
Posty: 22
Dołączył(a): 16 maja 2019, o 11:45
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Odpadające liście.

Postprzez Kawon » 31 lip 2019, o 16:50

Nie ma takiej możliwości. Podlewana jest regularnie przez automat. Inne papryki, której są w tej samej skrzyni lub są podpięte pod jeden system są w idealnym stanie. Nie było żadnych plam.

-- 31 lip 2019, o 16:55 --

Nie ma takiej możliwości. Podlewana jest regularnie przez automat. Inne papryki, której są w tej samej skrzyni lub są podpięte pod jeden system są w idealnym stanie. Nie było żadnych plam.

To zdjęcie jest chyba ze środy:
received_867391450310514.jpeg

Zaznaczona na czerwono to nasza obecnie goła tabasco
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Kawon

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 kwi 2019, o 12:32
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości