Pąki kwiatowe

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Pąki kwiatowe

Postprzez Magik » 17 cze 2019, o 10:00

Witam wszystkich posiadam 2 krzaczki Caroliny Reaper (jedną większą ,drugą mniejszą) ta większa wypuściła już pąki kwiatowe (naliczyłem ich 17) tylko jest problem bo od około tygodnia może półtora kompletnie się z nimi nic nie dzieje (nie spadają ani się nie otwierają) . Jaki jest okres czasu aby pąki kwiatowe zaczęły się otwierać i robić się kwiaty ? Papryczki hoduję w domu na parapecie po południowej stronie ,bardzo proszę o pomoc lub podpowiedz co może być nie tak <salut>
Obrazek
Avatar użytkownika
Magik

NOWY
 
Posty: 14
Dołączył(a): 28 kwi 2019, o 14:08
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Pąki kwiatowe

Postprzez TUF » 17 cze 2019, o 10:37

Cześć,
Przesadzałeś je w ciągu tego tygodnia?
Mojej CR "ogarnięcie" zajmuje około tygodnia czasu, od pąku do jego otwarcia, nie wliczam w to czasu w jakim pąk rośnie.
Kolejną przyczyną może być to, że jest to jej pierwszy rok, a jak wiesz roślina musi zbudować masę zieloną a potem wydać owoc, może stąd to opóźnienie.
Poczekałbym jeszcze z tydzień i dopiero zacząłbym się martwić. Rośliny potrzebują czasu, może jej też trochę więcej potrzeba? ;)

Trzymam kciuki,
Pozdrawiam TUF <salut>
Wszyscy jesteśmy przystankami w drodze przez czyjeś życie.
Avatar użytkownika
TUF

NOWY
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 maja 2019, o 11:45
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Pąki kwiatowe

Postprzez Magik » 17 cze 2019, o 10:57

Cześć tak przesadzałem właśnie tą większą do większej doniczki docelowej już ,ale jak miała 5-7 pąków (właśnie coś ok półtora tygodnia temu) potem wyrosły kolejne pąki i liście i nagle nic się nie dzieje oprócz rosnących nowych liści pąki sobie wiszą ,ale się nie otwierają :? Gdzieś wyczytałem że przesadzanie podczas wypuszczania pąków nie powinno zaszkodzić papryczce <study> chyba nawet u was na forum <salut>
Avatar użytkownika
Magik

NOWY
 
Posty: 14
Dołączył(a): 28 kwi 2019, o 14:08
Papryki:

Re: Pąki kwiatowe

Postprzez Mr. Ed » 17 cze 2019, o 13:26

A mają dosyć światła za tą firanką? Chili, zwłaszcza superhoty, potrzebują słońca i ciepła do kwitnienia i zawiązywania owoców.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Pąki kwiatowe

Postprzez Magik » 18 cze 2019, o 04:53

Myślę że mają wystarczającą ilość słońca w dzień wygrzewają się na słońcu na parapecie <salut> podlewane są też regularnie sprawdzam wilgotność gleby palcem <study>
Avatar użytkownika
Magik

NOWY
 
Posty: 14
Dołączył(a): 28 kwi 2019, o 14:08
Papryki:

Re: Pąki kwiatowe

Postprzez TUF » 19 cze 2019, o 12:55

Skłaniam się więc ku przesadzeniu ;)
Kiedy przesadzasz roślinę robi ona często pauzę w części nadziemnej (efekt brak postępu) a rozbudowuje swoje korzonki.
Mojemu bhucikowi zajęło to około 2/2,5 tygodnia po przesadzeniu. ;)

Pozdrawiam TUF

Autor postu otrzymał pochwałę
Wszyscy jesteśmy przystankami w drodze przez czyjeś życie.
Avatar użytkownika
TUF

NOWY
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 maja 2019, o 11:45
Pochwały: 1
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości