Odpadające kwiaty

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Re: Odpadające kwiaty

Postprzez solymr » 17 lip 2019, o 18:16

Moje papryki są od połowy maja na dworze, kwitną i powoli zawiązują owoce. Nocne temperatury w okolicach 10 st. nie szkodzą paprykom. Opadające kwiaty to często skutek braku różnicy temperatur między dniem a nocą. Wystaw je na dwór, nic im nie będzie.
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Odpadające kwiaty

Postprzez kakao93 » 22 lip 2019, o 17:39

Mam taki sam problem, trzymam na balkonie kilka różnych papryk w doniczkach, mają sporo kwiatów, część opada, część zostaje. Pierwsze kwiaty zaczęły się pojawiać jakoś w połowie Czerwca. Po jakim czasie powinienem mieć pierwsze owoce? Wybaczcie takie laickie pytanie, ale to mój pierwszy sezon z jakimkolwiek hodowaniem roślin ;)
Avatar użytkownika
kakao93

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 3 sie 2018, o 16:41
Papryki:

Re: Odpadające kwiaty

Postprzez koleus » 21 sie 2019, o 23:08

1) zbyt niskie temperatury w nocy - papryka nie lubi temp poniżej 14 st, kiedy w dzień jest np 30
2) przerost treści nad formą - zbyt dużo zawiązanych kwiatostanów - nadprodukcja - naturalna eliminacja - zrozumiałem niedawno dlaczego - zawiązywanych kwiatów - chodzi o rozrost, umacnianie sie - wiec najpier zrzuca najstarsze pąki kwiatowe, albo juz zapylone owocki w trakcie rośnięcia, nie hamuje najnowszych rozrostów. Trochę to wbrew logice- ale logika jest ukryta ;)

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
koleus

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 sie 2019, o 22:46
Papryki: hamabanero, jola joaka

Poprzednia strona

Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron