HP22B

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

HP22B

Postprzez Kawon » 11 maja 2019, o 11:58

Wszystko w zasadzie zaczęło się od budowy GrowBoxa, który początkowo nie miał służyć do uprawy papryki. Wykonałem go ze starej obudowy po komputerze i odbijającej światło maty na szybę do samochodu.
1.jpg

Obecnie w środku siedzi Żarówka 18W 2700K i wraz z wentylatorem pracują po 18h dziennie.

Przyszedł i czas na posadzenie papryki. Wskoczyłem od razu na głęboką wodę bez żadnego doświadczenia i kupiłem HP22B na allegro. Posadziłem i jakoś sobie rosła bez większego nawożenia, przycinania i na dziadowym podłożu z Zielonego OBI.
Niestety owoców się nie doczekałem, lecz pewnie była to po części kwestia wysiania papryki w połowie września. Mniej lub bardziej świadomie paprykę przezimowałem.

Nadszedł 2019.

Oczywiście, jak to ja, zaspałem i wrzuciłem nasiona (pozostałe z zeszłego roku) na watę 26.03.
2.jpg

Doczekałem się 6 kiełków. Chciałem się o nie zatroszczyć, więc pojechałem do sklepu, gdzie kupiłem Ziemię Substral Natural Gotowe Podłoże do siewu i nawóz Substral "Pomidoro".

Olewając początkowo zupełnie forum, przesadziłem paprykę do papierowych doniczek rozsadowych.
3.jpg


Przyszedł czas na Majówkę. Zrobiłem zdjęcie papryk, podlałem je i pojechałem na 9 dni.
4.jpg


Po powrocie zobaczyłem dość smutną rzecz. Trzy papryki uschły, szczęście w nieszczęściu jedna powoli wstaje.
5.jpg


-- 11 maja 2019, o 11:59 --

Wracając do zeszłorocznej.
Wymieniłem jej ziemię na tę samą do rozsad i nawożę zgodnie z instrukcją na opakowaniu. To był strzał w 10! Papryka ożyła i w błyskawicznym tempie zaczęła rosnąć. Przyciąłem ją minimalnie i kilka dni temu moim oczom ukazały się długo oczekiwane pąki.
6.jpg


Niestety, nic nie może być aż takie kolorowe. Na kilku liściach pojawiło się takie coś:
7.jpg

8.jpg


Jako, że czekam już jakiś czas na wymarzone plony chciałbym dostać papryczki w miarę najszybciej jak się da ;)
I w tym miejscu zwracam się do Was. Jak powinienem poprowadzić wszystkie papryki? Co zmienić?
Mam możliwość wysadzenia papryk do skrzyń na taras/balkon.
Pozdrawiam
Kawon <salut>
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Kawon

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 kwi 2019, o 12:32
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: HP22B

Postprzez Magik » 12 maja 2019, o 11:52

Z tych małych ziarenek i małych siewek wątpię abyś coś miał w tym sezonie , Carolina potrzebuje dużo czasu żeby urosnąć i dać plony (owoce) <salut>
Avatar użytkownika
Magik

NOWY
 
Posty: 14
Dołączył(a): 28 kwi 2019, o 14:08
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron