Problem z roślinkami

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Problem z roślinkami

Postprzez PeX » 9 maja 2019, o 14:26

Witam.
Od 3 lat hoduję chili. Raczej wygląda to tak że sieje podlewam i czekam na zbiory czasem nawożę i było ok aż do tego roku. Z racji że lato krótkie i czasami małe papryczki dojżewały już jesienią w mieszkaniu co było dość kłopotliwe postanowiłem zrobić taki mini growbox. 5 m ledów wentylator sterownik i z początku burza. Potem rozsada chwilę rosły i STOP. Rośliny wyhamowały. Ok spoko może za mało co2 w skrzyni. Zapodalem tzw. bimbrownie. I dalej nic. Trzeci tydzień rośliny ledwo ruszały. Przyciąłem stożki i rośliny dalej nic. Ok mało światła może, wstawiłem na balkon na 2 h . Część roślin zostało bez liści chyba zbyt intensywne słońce. Wkońcu zakupiłem 2 rośliny w sklepie. Moje pytanie brzmi czy jest sens zostawiać te skarłowaciałe rośliny i czy coś z nich jeszcze będzie i co było błędem w tym wszystkim.
Avatar użytkownika
PeX

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 maja 2019, o 14:06
Papryki: Carolina Reaper
Hapanero
Naga Jolokia
Gusto Purple
Cayene
Jalapeno

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Problem z roślinkami

Postprzez sosna_18 » 10 maja 2019, o 11:08

Daj jakieś fotki. Błędem mogło być cokolwiek , zbyt mała /duża ilość wody, światła, brak składników pokarmowych bądź ich nadmiar, może za małe doniczki. Czynników wpływających na zdrowy rozwój roślin jest dużo. Czy warto je zostawić? Zawsze warto jeśli masz na to miejsce, sezon dopiero się zaczyna, światła dziennego jest coraz wiecej wiec jakie by nie były to zbiór jakiś zawsze będzie, a tak naprawdę dopiero teraz mogą ruszyć z kopyta,kto wie.

Wysłane z mojego G3112 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
sosna_18

NOWY
 
Posty: 48
Images: 7
Dołączył(a): 1 sie 2013, o 18:38
Lokalizacja: Pomiechówek
Papryki: yellow cayenne,bolivian rainbow,capsicum samba


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości