sadzenie papryk

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

sadzenie papryk

Postprzez chilli11 » 4 mar 2019, o 16:34

Witam,czy papryki chilli mona przesadzic pod namiot foliowy juz w kwietniu ? Wiem ze powinno sie to robic po 15 maja , ale w domu nie bede mial gdzie ich trzymac , a juz wymagaja coraz wiekszych doniczek.
Avatar użytkownika
chilli11

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4 mar 2019, o 16:28
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: sadzenie papryk

Postprzez ooryginall » 4 mar 2019, o 20:44

Myślę, że napewno zależy to od rejonu polski. Nie można porównywać kwietniowej aury np. na Suwałkach i we Wrocławiu :)

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
ooryginall

ROZGADANY
 
Posty: 205
Dołączył(a): 20 kwi 2015, o 15:25
Lokalizacja: Oława k. Wrocławia
Pochwały: 5
Papryki: 21 odmian - sezon 2019

Re: sadzenie papryk

Postprzez chilli11 » 4 mar 2019, o 20:52

No wlasnie chodzi o dolny §lask :D . Po za tym nie mam zamiaru wysadzac wszystkich tylko te ktore sie nie mieszcza w domu np te na ktorych mniej zalezy mi albo mam ich duzo , bo krzaczki szkoda wyrzucic.
Avatar użytkownika
chilli11

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4 mar 2019, o 16:28
Papryki:

Re: sadzenie papryk

Postprzez ooryginall » 4 mar 2019, o 21:17

Przyznam szczerze, że też się zastanawiam nad kwestią wysadzenia części sadzonek w kwietniu ;) Z tego co pamiętam w tamtym roku w kwietniu pogoda była całkiem sprzyjająca na wczesne sadzenie pod folią, przymrozków nie było. Pozostaje tylko kwestia okresowych spadków temperatury poniżej 15*C (temperatura graniczna- zaprzestanie pobierania wody i składników mineralnych) w nocy.
Avatar użytkownika
ooryginall

ROZGADANY
 
Posty: 205
Dołączył(a): 20 kwi 2015, o 15:25
Lokalizacja: Oława k. Wrocławia
Pochwały: 5
Papryki: 21 odmian - sezon 2019


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron