Z hydro do ziemi

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Z hydro do ziemi

Postprzez Kudlaty32 » 7 lut 2019, o 12:34

Cześć,
mam papryki w hydroponicznym systemie przepływowym w doniczkach 11l. Myślę że do połowy marca będę zbierć papryki. Wpadłem na pomysł żebym przesadzić je potem do ziemi i wyrzucić na zewnątrz. Czy jest to możliwe? masa korzeniowa jest bardzo duża, a papryki są w kostkach grodan. Myślałem żeby przyciąć korzenie po bokach od kostki do minimum a od dołu zostawić tak z 15cm-20cm. Co o tym myślicie?
I Jeszcze jedno pytanie, a mianowicie: jak je zahartować?
Avatar użytkownika
Kudlaty32

NOWY
 
Posty: 21
Images: 34
Dołączył(a): 19 sie 2018, o 17:49
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Z hydro do ziemi

Postprzez solymr » 7 lut 2019, o 18:46

Nigdy nie przesadzałem tak dorosłych roślin z hydro do ziemi, w moim przypadku były to 2-3 miesięczne okazy. 11-litrowy pojemnik to dość sporo bryła korzeniowa, która może ciężko znieść taką zmianę. Możesz zrobić test na 2 okazach, jednym przyciąć korzenie, a w drugim przypadku zostawić tak jak jest. Pierwszy tydzień sugeruję sporo podlewać. Z czasem korzenie się przyzwyczają do zmiany warunków. Będziesz je wsadzał do gleby czy do doniczek? Hartowanie związane z prom. UV?
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Z hydro do ziemi

Postprzez Kudlaty32 » 7 lut 2019, o 20:54

myślałem o takich samych doniczkach 11... żeby pasowały do wilmy jakby co. Co o tym myślisz? chyba że jakieś inne? W tamtym roku jesienią wrzuciłem truskawki z hydro do ziemi i przyjęły się, jeszcze wydawały owoce. No ale raczej truskawki nie ma co porównywać do papryki.
A jeżeli już przesadzę, to podlewać od początku zwykłą wodą czy z nawozami?
jak wyrzuce je na światło słoneczne od rana do wieczora to dadzą radę? coś kiedyś obiło mi się o uszy o poparzeniach
Avatar użytkownika
Kudlaty32

NOWY
 
Posty: 21
Images: 34
Dołączył(a): 19 sie 2018, o 17:49
Papryki:

Re: Z hydro do ziemi

Postprzez solymr » 7 lut 2019, o 22:16

Mogą być, nie wiem ile tam wówczas wejdzie ziemi i czy jednak lekkie strzyżenie korzeni się nie przyda. Ale to już sam ocenisz. Przez pierwsze 2 tygodnie bym podlewał samą wodą, później możesz dodać nawóz.
Jeśli chodzi o słońce, to tak, musisz je zahartować, inaczej słońce popali liście. Tyle, że na całą dobę na dworze papryki wystawia się po zimnej Zośce, wcześniej może przyjść przymrozek i zabić rośliny.
A samo hartowanie to stopniowe wystawianie rośliny na bezpośrednie słońce. Pierwszego dnia na 1h, drugiego na 2h, itd. po tygodniu będzie ok.
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Z hydro do ziemi

Postprzez Kudlaty32 » 8 lut 2019, o 11:23

Dobra, to wszystko już wiem. Dziękuję Ci bardzo za pomoc.
Avatar użytkownika
Kudlaty32

NOWY
 
Posty: 21
Images: 34
Dołączył(a): 19 sie 2018, o 17:49
Papryki:

Re: Z hydro do ziemi

Postprzez Valakras » 15 lut 2019, o 20:47

Ja przesadzalem dorosłe rośliny z hydro do ziemi da się choć muszą swoje odchorowac. Przycialem tylko te korzenie które były brązowe może nawet bardziej wyczesalem je takimi grabkami. Automatycznie jak przytniesz korzenie to licz sie z tym ze masa zielona trochę opadnie jednak po czasie roślina dojdzie do siebie. Nawet te krzaki teraz zimuja i raczej zaliczą kolejny sezon :D
"Mama always said growing was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
Avatar użytkownika
Valakras

SPONSOR
ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 133
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 16:50
Lokalizacja: Sosnowiec
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron