Za gęsto wysiane

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Za gęsto wysiane

Postprzez Rekin_shark » 25 sty 2019, o 23:21

Cześć.
Posiałem pierwsze papryczki w życiu, bo kolega z pracy hodował. Dopiero po wysianiu stwierdziłem, że na pewno w Polsce ktoś je jeszcze hoduje i wyszukałem niniejsze forum.
W domu mam ciemno i zimno (ok 18 - 19°C), nie doświetlam, nie dogrzewam, podlewam rzadko. Wątpiłem, że cokolwiek wyrośnie, ale kiełki pojawiły się praktycznie z 100% frekwencją. Dziś już wiem, że rosną za gęsto. Wygląda to jak na fotografii poniżej.
Teraz mam do Was pytanie, czy je rozsadzać natychmiast, czy wyczekać. Jeśli rozsadzać, to czy do docelowych donic, czy do pośrednich kubków? W połowie maja planuję wystawić na południowy balkon.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Rekin_shark

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 sty 2019, o 23:00
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Za gęsto wysiane

Postprzez mkosicki » 26 sty 2019, o 09:20

Zdecydowanie poczekaj aż pojawi się pierwsza para liści właściwych. To co w tej chwili widzisz to liścienie, aktualnie siewki mają bardzo delikatne korzenie.
Ja pierwotnie przesadzam najczęściej do białych kubków 200 ml (niektórzy używają piwnych 500ml, ale trzeba zadbać o ograniczenie dostępu światła do korzeni), tylko trzeba porobić dziury w dnie, żeby korzenie nie zgniły od nadmiaru wody. Potem przesadzam do większych donic jak bryła korzeniowa przerośnie ziemię.
Pamiętaj o trzymaniu sadzonek na południowym oknie, w przeciwnym przypadku rośliny wyciągną się do góry i będzie problem z zbyt długą i wiotką łodygą (może nie utrzymać ciężaru owoców).

No i witamy na forum. <chili>
Avatar użytkownika
mkosicki

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 90
Images: 8
Dołączył(a): 18 mar 2017, o 15:37
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 2
Papryki: Od słodkich do Caroliny, kilkanaście odmian.


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości