Pomoc w wyborze papryki:)

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Pomoc w wyborze papryki:)

Postprzez zbyniek89 » 19 sty 2019, o 20:28

Pytanie jak w temacie, :)
w tym roku planuje zasadzić trochę papryczek. Będę je zapewne robił tak jak w zeszłym roku czyli zalewa octowa. Teraz moje pytanie. Szukam papryki która będzie trochę mocniejsza od jalapeno i słodka w smaku:)
Habanero z zalewy wyszły ohydne, ogólnie jest lipne w smaku jak nie najgorsze, ale z zalewy myślałem że będzie ok, myliłem się. Natomiast miałem papryki wyglądające jak piri piri tyle że były mocniejsze od jalapów i były super. Niestety nazwy nie znam bo gość z forum mi to wysłał bo się pomylił a podpisane były jako habanero ( z chęcią bym je znowu zamówił).
Być może drodzy koledzy znacie jakieś papryki gdzie plony są w miarę duże a papryka nadaje się do marynowania:)
Podsyłam zdjęcie krzaka który był zasiany przez pomyłkę sprzedawcy a jest bardzo smaczny z zalewy:)
Pozdrawiam
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
zbyniek89

NOWY
 
Posty: 23
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 10:51
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Papryki: Żeby tylko coś wyrosło:)

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Pomoc w wyborze papryki:)

Postprzez Mr. Ed » 20 sty 2019, o 09:06

Mocniejsza od jalapeño i słodka w smaku? Jalapeño! :D

Serio. Poszukaj choćby w semillas.de - są dostępne odmiany aż do 70.000 SHU, zwłaszcza NuMex (wyhodowane przez New Mexico State University).
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron