papryki gubią liście

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Re: papryki gubią liście

Postprzez Waski92 » 1 gru 2018, o 06:27

Witam dołączę do tematu z pytaniem.
Już rok temu udało mi się jedną papryczkę przezimować, lecz nie pamiętam czy usychała ona aż tak bardzo jak ma to teraz miejsce. Wtedy udało mi się ją zachować i w tym roku miałem z niej o wiele więcej plonów. W tym roku przezimowuje 4 sztuki: 2 Jalapeno, jedną Habanero Orange i jedną tą 2 letnią Purple Cayene.
Pytanie jest następujące czy jeśli krzaczki są suche one odżyją po nowym roku?
Oczywiście stoją w pokojach z umiarkowanym dostępem do światła, podlewam je rzadko jak już widzę, że ziemia jest całkiem wyjałowiona ( lecz na jednej sztuce zauważyłem biała narośl na ziemi wydaje mi się, że to pleśń i nie podlewam jej na razie) użyłem 2 razy po zebraniu owoców nawozu Biohumus tak jak a opakowaniu co 2 tyg, lecz doczytałem żeby nie podlewać ich na razie z nawozem więc już tego nie robię.

Proszę o odpowiedź. Jeśli będzie trzeba podeśle foto.
Pozdrawiam <salut>
Avatar użytkownika
Waski92

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 67
Images: 5
Dołączył(a): 8 maja 2017, o 23:43
Lokalizacja: Wielkopolskie
Papryki: Jalapeno, Habanero Orange, Red, White, Chocolate

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: papryki gubią liście

Postprzez adam24 » 20 sty 2019, o 12:09

tomaszek napisał(a):Czasami wystarcza 2-3 miesiące,koniecznie zdejm je z parapetu,ogranicz światło.Same dadzą znać wypuszczając nowe przyrosty wtedy powoli przywracaj deficyty.


Mineło już troche czasu i zastanawiam się nad ponownym przeniesieniem papryk na okno. Rozumiem , że teraz powiniennem je podlewać częściej i wznowić nawożenie ? Niestety jedna z papryk prawdopodobnie uschneła bo jest cała wysuszona.
Avatar użytkownika
adam24

NOWY
 
Posty: 43
Dołączył(a): 14 lis 2018, o 20:13
Papryki:

Re: papryki gubią liście

Postprzez tomaszek » 20 sty 2019, o 12:48

To że niektóre krzaczki usychają to niekoniecznie Twoja wina,niektóre odmiany lepiej inne gorzej zimują.
Według mnie jeżeli nie masz możliwości doświetlania jest zbyt wcześnie na wskrzeszanie,dosyć szybko zaczną kwitnąć a światła dziennego będzie zbyt mało i prawdopodobnie będą masowo zrzucały zawiązki.Zawsze możesz spróbować z częścią roślin,doświadczenie to rzecz bezcenna :)
tomaszek

SPONSOR
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 525
Images: 17
Dołączył(a): 26 sie 2012, o 09:49
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 47
Papryki: c.annum,c.chinense,c.baccatum.c.frutescens,frutescens itp... ;)

Re: papryki gubią liście

Postprzez adam24 » 20 sty 2019, o 14:24

Ta co uschneła to jalapeno , narazie spróbuje z jedną little elf bo tez zaczyna sie robic "podejrzana". Reszta trzyma sie dobrze to jeszcze poczekam. Dzięki za szybką odpowiedź , a czym najlepiej doświetlać takie papryczki ?
Avatar użytkownika
adam24

NOWY
 
Posty: 43
Dołączył(a): 14 lis 2018, o 20:13
Papryki:

Re: papryki gubią liście

Postprzez tomaszek » 20 sty 2019, o 21:11

Źródło światła może być różne(led,hps,liniowe itp.),odpowiednia barwa ciepła w doświetlaniu np 4-6 na dobę to 6500k.
tomaszek

SPONSOR
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 525
Images: 17
Dołączył(a): 26 sie 2012, o 09:49
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 47
Papryki: c.annum,c.chinense,c.baccatum.c.frutescens,frutescens itp... ;)

Poprzednia strona

Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron