papryki gubią liście

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

papryki gubią liście

Postprzez adam24 » 26 lis 2018, o 11:29

Czy to normalne że papryki na parapecie w domu które owocowały od czerwca do tej pory praktycznie na okrągło teraz gubią liście ? Wyglądają jakby miały już zwiędnąć, są podlewane niemal codziennie i nawożone obornikiem z dżdżownic (od czasu do czasu). Ostatnie owoce stały się mniejsze czy one się odrodzą na wiosne czy je wyrzucić ? ODmiany to habanero (podobno wieloletnia) little elf , jalapeno , cayenne pomarańczowa
i pasilla.
Avatar użytkownika
adam24

NOWY
 
Posty: 43
Dołączył(a): 14 lis 2018, o 20:13
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: papryki gubią liście

Postprzez Butcher » 26 lis 2018, o 12:57

Jeśli chcesz przetrzymać rośliny do wiosny żeby przenieść je do szklarni albo wkopać do ziemi to musisz je odpowiednio przezimować. Przytnij je, nie podlewaj częściej niż raz na tydzień, ustaw w lekko zacienionym, ciepłym (15-20st) miejscu. Absolutnie nie nawozimy roślin aż do wiosny.

Wrzuć jakieś zdjęcia, zakładam że je przelałeś.
Avatar użytkownika
Butcher

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 180
Images: 0
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 17:01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Pochwały: 10
Papryki: a jakże

Re: papryki gubią liście

Postprzez adam24 » 26 lis 2018, o 14:29

PRzeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem :) Te rośliny rosną od początku w domu nie przelałem bo cały czas tak samo podlewam i nigdzie nie zamierzam ich przenosić to uprawa w domu na oknie.........
Avatar użytkownika
adam24

NOWY
 
Posty: 43
Dołączył(a): 14 lis 2018, o 20:13
Papryki:

Re: papryki gubią liście

Postprzez Butcher » 26 lis 2018, o 14:52

A skąd mamy wiedzieć, że te rośliny są w domu przez cały rok, mogłeś je równie dobrze próbować przezimować po przeniesieniu spod foliaka. Bo tak się przeważnie robi. Więc nie wyskakuj mi tu kolego proszę z czytaniem ze zrozumieniem, bo nie jest z tym u mnie najgorzej, o tym Cię mogę zapewnić.

Rośliny podlewasz przez cały czas tak samo i to jest błąd, który wytknąłem w poprzednim poście. Wraz z ochłodzeniem zapotrzebowanie na wodę jak i absorbcja składników z gleby przez roślinę maleje, dlatego też trzeba się do tego dostosować. I tutaj masz powód opadania liści.

Poczytaj forum, przejrzyj to co ludzie piszą o zimowaniu, materiału jest o tym cała masa.
Avatar użytkownika
Butcher

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 180
Images: 0
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 17:01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Pochwały: 10
Papryki: a jakże

Re: papryki gubią liście

Postprzez adam24 » 26 lis 2018, o 15:33

No sry nie widziałem że trzeba tak dobitnie ci tłumaczyć bo napisałem że rośliny od czerwca na parapecie owocują no to myślałem że idzie się domyślić tak bym napisał że po przeniesieniu jest problem. Następnym razem napisze że od nasionka w domku :D. Natomiast co do podlewania to temperatura jest taka sam cały rok więc źle wytknąłeś :). Mimo wszystko dziękuje za próbe pomocy.
Avatar użytkownika
adam24

NOWY
 
Posty: 43
Dołączył(a): 14 lis 2018, o 20:13
Papryki:

Re: papryki gubią liście

Postprzez tomaszek » 26 lis 2018, o 17:56

Butcher chce Ci powiedzieć że okres świetności Twoich podopiecznych mija i należą im się wakacje,nie będą w pełni formy 12 m-cy w roku.
Postępuj według zasad wprowadzając rośliny w stan odpoczynku a na pewno odwdzięczą się w przyszłym sezonie.

Autor postu otrzymał pochwałę
tomaszek

SPONSOR
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 525
Images: 17
Dołączył(a): 26 sie 2012, o 09:49
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 47
Papryki: c.annum,c.chinense,c.baccatum.c.frutescens,frutescens itp... ;)

Re: papryki gubią liście

Postprzez adam24 » 26 lis 2018, o 20:41

Dzięki za odpowiedź ja to rozumiem i dlatego pytam czy dobrze rozumiem że to przerwa czy mam je wyrzucić , a szkoda by było :). Ja ich wcale nie męcze i nie oczekuje owoców ciągle sam byłem zdziwiony ile ich miały i nadal mają tylko mniejsze. Tylko nwm jak mam dać im odpocząć skoro mają takie same warunki cały rok. To kilka krzaczków na oknach więc stoją tak już od początku od lutego. Nie przelewam ich ,podlewam codziennie lub co dwa dni + obornik z dzdzownic raz na tydzień lub dwa.
Avatar użytkownika
adam24

NOWY
 
Posty: 43
Dołączył(a): 14 lis 2018, o 20:13
Papryki:

Re: papryki gubią liście

Postprzez tomaszek » 26 lis 2018, o 21:20

Jeżeli nie masz możliwości obniżenia temperatury(nie masz piwnicy) postaw je w ciemnym koncie, ogranicz podlewanie o 50-70 procent i wyeliminuj dokarmianie, powinno być ok.
tomaszek

SPONSOR
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 525
Images: 17
Dołączył(a): 26 sie 2012, o 09:49
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 47
Papryki: c.annum,c.chinense,c.baccatum.c.frutescens,frutescens itp... ;)

Re: papryki gubią liście

Postprzez adam24 » 26 lis 2018, o 21:26

No właśnie nie mam takiego miejsca za bardzo więc muszą stać gdzie stały. Powiedz jeszcze do kiedy je tak utrzymywać do wiosny do marca ? To pierwszy sezon kiedy uprawiam papryki w domu , do tej pory tylko na działce i po sezonie krzaczki były usuwane.
Avatar użytkownika
adam24

NOWY
 
Posty: 43
Dołączył(a): 14 lis 2018, o 20:13
Papryki:

Re: papryki gubią liście

Postprzez tomaszek » 26 lis 2018, o 21:50

Czasami wystarcza 2-3 miesiące,koniecznie zdejm je z parapetu,ogranicz światło.Same dadzą znać wypuszczając nowe przyrosty wtedy powoli przywracaj deficyty.
tomaszek

SPONSOR
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 525
Images: 17
Dołączył(a): 26 sie 2012, o 09:49
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 47
Papryki: c.annum,c.chinense,c.baccatum.c.frutescens,frutescens itp... ;)

Następna strona

Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron