Zestaw srednio ostry dla amatora.

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Zestaw srednio ostry dla amatora.

Postprzez sideusz » 8 paź 2018, o 17:46

Witam.
Calkiem "na wariata" i bez wiedzy wyhodowalem 33 drzewka losowo wybranych papryk.
Byly tam habanero w kilku odmianach, trinidad scirpion, carolina reaper, oiri piri, lemon drop, kilka odmian bhuta..
Wszystko szlo pieknie, nawozilem rosłiny nawozem z niemiec do chili.
Czesc ktora poszla do szklarńi nawet zaowocowala, to co zostało w domu moze i ladńie rosł, ale owoce dala tylko piri piri.


Ostatecznie mam kilka habanero pomaranczowych, sporo piri piri, wciaz niedojrzale lemony.

Dopiero kilka dńi temu dopadlem sie do Waszego forum i nauczony pierwszym doswiadczeniem chce od przyszlego roku podejsc powazńiej do rzeczy.
Warunki mam niezle, balkony, szklarńie etc... problem w tym, ze ńie wiem co siac, wiec bardzo prosze o rady.

Piri piri jest idealne do chrupańia, habanero powoduje u mnie wystrzal czkawki. :lol:

Robilem z piri piri i pomidorow sosy i byly zjadliwe nawet dla znajomych ńie zakochanych w ostrosciach.

Takze raz jeszcze prosze o porade - gatunki "latwe" w hodowli, umiarkowane w ostrosci.
Avatar użytkownika
sideusz

NOWY
 
Posty: 21
Images: 2
Dołączył(a): 5 paź 2018, o 23:53
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Zestaw srednio ostry dla amatora.

Postprzez ooryginall » 8 paź 2018, o 18:27

Witaj, na początek myślę, że warto przejrzeć forumową encyklopedię w celu namierzenia interesujących odmian, w każdym temacie znajdzie się kilka podstawowych informacji o ostrości i warunkach uprawy ;) viewforum.php?f=38
Avatar użytkownika
ooryginall

ROZGADANY
 
Posty: 205
Dołączył(a): 20 kwi 2015, o 15:25
Lokalizacja: Oława k. Wrocławia
Pochwały: 5
Papryki: 21 odmian - sezon 2019

Re: Zestaw srednio ostry dla amatora.

Postprzez sideusz » 8 paź 2018, o 18:37

Daieki dzieki, juz dzisiaj tam weszylem :)
Avatar użytkownika
sideusz

NOWY
 
Posty: 21
Images: 2
Dołączył(a): 5 paź 2018, o 23:53
Papryki:

Re: Zestaw srednio ostry dla amatora.

Postprzez Kubuch_ » 8 paź 2018, o 18:58

sideusz napisał(a):Witam.
Calkiem "na wariata" i bez wiedzy wyhodowalem 33 drzewka losowo wybranych papryk.
Byly tam habanero w kilku odmianach, trinidad scirpion, carolina reaper, oiri piri, lemon drop, kilka odmian bhuta..
Wszystko szlo pieknie, nawozilem rosłiny nawozem z niemiec do chili.
Czesc ktora poszla do szklarńi nawet zaowocowala, to co zostało w domu moze i ladńie rosł, ale owoce dala tylko piri piri.


Ostatecznie mam kilka habanero pomaranczowych, sporo piri piri, wciaz niedojrzale lemony.

Dopiero kilka dńi temu dopadlem sie do Waszego forum i nauczony pierwszym doswiadczeniem chce od przyszlego roku podejsc powazńiej do rzeczy.
Warunki mam niezle, balkony, szklarńie etc... problem w tym, ze ńie wiem co siac, wiec bardzo prosze o rady.

Piri piri jest idealne do chrupańia, habanero powoduje u mnie wystrzal czkawki. :lol:

Robilem z piri piri i pomidorow sosy i byly zjadliwe nawet dla znajomych ńie zakochanych w ostrosciach.

Takze raz jeszcze prosze o porade - gatunki "latwe" w hodowli, umiarkowane w ostrosci.


O kurde nie jestem sam u mnie też czkawka :P

A już myślałem że coś nie hallo że mną :P


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Avatar użytkownika
Kubuch_

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2 paź 2018, o 11:25
Papryki:

Re: Zestaw srednio ostry dla amatora.

Postprzez solymr » 8 paź 2018, o 19:49

z tego co ja miałem/mam polecam:
wszystkie baccatum aji... np. lemon drop, aji mango, aji crystal, brazilan starfish, sugar rush peach, sugar rush red
z chinense: pimenta puma, murupi amarela, royal gold
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Zestaw srednio ostry dla amatora.

Postprzez sideusz » 8 paź 2018, o 20:34

I ta lista juz mi sie podoba! Dziekuje serdecznie i juz zerkqm do twojego growloga!
Avatar użytkownika
sideusz

NOWY
 
Posty: 21
Images: 2
Dołączył(a): 5 paź 2018, o 23:53
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości