Zielone papryczki

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Zielone papryczki

Postprzez kubsztix » 29 wrz 2018, o 08:35

Witam, panowie mam pewien problemw tym roku wysadzilem papryczki pierwszy raz. Nie ukrywam ze dosyc pozno bo w maju. Na poczatku byly w donicach, ale nie bardzo zadowolony bylem z wygladu i pomyslalem, ze sprobuje przesadzic do gruntu i udalo sie, te co byly w gruncie ladnie sie rozrosly w porownaniu do tych w donicach. Te z doniczek poszly w gore bardzo i na jednym drzewku jeden owoc, natomiast te drugie rozrosly sie na boki ladnie i z jednego drzewka bylo dosyc sporo owocow. Jako ze jestem zielony w temacie jeszcze, pomyslalem sobie, ze jesli juz temperatury spadaja ponizej 10 stopni w nocy to trzeba zbierac wszystko bo i tak nic juz z tego nie wyrosnie. Tak zrobilem i nie wiem czy dobrze bo wszystko zielone, myslalem ze dojda sobie jakos, ale teraz zwatpilem po przeczytaniu kilku tematow. Ogolnie z tego co sie orientuje to mam jalapeno, thai chilli, i jakies pomarszczone troche wieksze, te ostatnie w ogole nie ostre. Mialem jeszcze habanero ale one zatrzymaly sie na etapie 15cm drzewko i nie chcialy isc w gore, takze z nimi sie nie udalo.
Jalapeno maja byc zielone, a thai chyba czerwone, i wlasnie nie wiem co teraz z nimi robic, nadaja sie do jedzenia czy mozna wyrzucac? Pozdr.
Avatar użytkownika
kubsztix

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 10 kwi 2018, o 11:15
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Zielone papryczki

Postprzez qrzak » 29 wrz 2018, o 14:19

Jalapeno są najlepsze gdy ich skórka popęka, tuż przed zmianą koloru na czerwony.
Takie zielone owoce zerwane z krzaka są w stanie dojrzeć w ciemnym suchym miejscu, ale wydaje mi się, że muszą co najmniej się rozświetlić, czyli chociaż minimalnie zacząć zmieniać kolor.
Wsadź je do szafki, daj im kilka dni, jeśli zaczną się marszczyć, a nie zmienią koloru, to raczej nie będą się nadawały do jedzenia, ale spróbuj i oceń sam :)
Avatar użytkownika
qrzak

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 146
Images: 176
Dołączył(a): 29 sie 2017, o 18:23
Pochwały: 5
Papryki:

Re: Zielone papryczki

Postprzez kubsztix » 29 wrz 2018, o 18:18

Probowalem odrazu z krzaka, ostre sa, i jalapeno i thai chilli, a co do smaku, to za bardzo nie wiem jak ocenic bo nie mialem porownania nigdy :)
Avatar użytkownika
kubsztix

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 10 kwi 2018, o 11:15
Papryki:

Re: Zielone papryczki

Postprzez qrzak » 29 wrz 2018, o 22:53

Skoro masz ostre jalapeno, to na Twoim miejscu bym je zużył, ale bym próbował każdej sztuki czy jest pikantna :) Thai hot na pewno nie jest taki słodki i paprykowy w smaku jak dojrzały, ale jeśli chcesz je używać do zaostrzania i Ci smakują, to czemu nie :)
Avatar użytkownika
qrzak

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 146
Images: 176
Dołączył(a): 29 sie 2017, o 18:23
Pochwały: 5
Papryki:

Re: Zielone papryczki

Postprzez kubsztix » 30 wrz 2018, o 07:27

Ok, dziekuje bardzo.
Avatar użytkownika
kubsztix

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 10 kwi 2018, o 11:15
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości