Wykopane krzaczka i przesadzenie do doniczki

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Wykopane krzaczka i przesadzenie do doniczki

Postprzez mk77 » 16 wrz 2018, o 13:53

Witam
Czy jest sens oraz czy tak się da zrobić. Wykopać krzaczek papryczek i przesadzić go do doniczki i przezimować go w domu na parapecie?
Avatar użytkownika
mk77

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 23 wrz 2017, o 20:25
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Wykopane krzaczka i przesadzenie do doniczki

Postprzez qrzak » 16 wrz 2018, o 15:09

Tak, wykop ją razem z bryłą korzeniową i ziemią.
Avatar użytkownika
qrzak

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 146
Images: 176
Dołączył(a): 29 sie 2017, o 18:23
Pochwały: 5
Papryki:

Re: Wykopane krzaczka i przesadzenie do doniczki

Postprzez Kubutek » 7 paź 2018, o 10:20

Powiedziałbym że musisz zastanowić się nad formą „przezimowania” bo to też różnie pojmowane. Jeśli papryka ma być aktywna to pamiętaj żeby jak najmniej uszkodzić bryłę przy tym wykopywaniu bo zależnie od warunków gruntowych ale zazwyczaj jest duuuuużo większa od rośliny i nie nawozić (tu przede wszystkim uwaga na słabej jakości ziemie z nawozami) bo jeszcze bardziej się uszkodzą. Ja poza tym polecam Asahi po takim zabiegu. U mnie 100% przeżywalności
Any man that eats Chili and Cornbread can't be all bad <chili>
*Carrol Shelby
Avatar użytkownika
Kubutek

SPONSOR
ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Images: 0
Dołączył(a): 5 lis 2016, o 12:08
Papryki: Habanero;Carolina;Thunder Mountain Longhorn; Cherry;Piri Piri;Coban Black ...

Re: Wykopane krzaczka i przesadzenie do doniczki

Postprzez Mr. Ed » 7 paź 2018, o 13:36

Da się zrobić. Tylko pamiętaj, że w doniczce roślina będzie miała o wiele mniej miejsca na nogi i mniejsza bryła korzeniowa nie wystarczy dla dużego krzaka. Przed wykopaniem solidnie ją przytnij - do wielkości, jaką miałaby, gdyby rosła w doniczce. W jakimś wideo (nie mogę go teraz znaleźć) facet radził, żeby zostawić najwyżej 3 piętra rozgałęzień.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości