Kiełkowanie +oświetlenie - pytania

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Kiełkowanie +oświetlenie - pytania

Postprzez marcelluss » 12 wrz 2018, o 09:29

Cześć,

od kilku lat na początku lutego rozpoczynam uprawę papryczek. Zawsze kiełkowanie odbywało się przy kaloryferze obudowanym tekturą z folią aluminiową. Po wykiełkowaniu (około 3cm) przesadzałem do doniczki, a następnie kiedy roślina była większa do dużej, docelowej doniczki. Po takim początku miałem zawsze sporo owoców itp. Niestety po przeprowadzce na nowe mieszkanie (może to zbieg okoliczności) mam problem z krzakami. Rosną bardzo powoli i mają mało owoców.

Powoli zaczynam poszukiwanie czegoś innego co pozwoli mi na lepszy wzrost roślin na samym początku. Niestety budowa growboxa odpada ze względu na brak miejsca. Poszukałem trochę po necie, chińczykach itp.

Co sądzicie o takim boxie
1.png

i oświetleniu?
3.png
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
marcelluss

NOWY
 
Posty: 28
Dołączył(a): 17 kwi 2016, o 10:17
Papryki: Czyż ogromna wiedza, moc, zrozumienie, nie są wystarczające, aby czcić Ori?

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Kiełkowanie +oświetlenie - pytania

Postprzez erulogoss » 12 wrz 2018, o 20:52

co do boxa bałbym się o brak cyrkulacji powietrza = grzyb w ziemi
co do oświetlenia - za dużo czerwonych ledów (do wzrostu potrzeba niebieskiego o specyficznej długości fali - lub białego ale zimnego które pokrywa odpowiednie długości fali)
Avatar użytkownika
erulogoss

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 92
Dołączył(a): 17 mar 2015, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin
Papryki: znacznie więcej niż na początku :P

Re: Kiełkowanie +oświetlenie - pytania

Postprzez marcelluss » 13 wrz 2018, o 11:30

Czyli niebieskim światłem grzać w trakcie kiełkowania, a jak przesadze do doniczek do niebiesko-czerwonym?
Avatar użytkownika
marcelluss

NOWY
 
Posty: 28
Dołączył(a): 17 kwi 2016, o 10:17
Papryki: Czyż ogromna wiedza, moc, zrozumienie, nie są wystarczające, aby czcić Ori?

Re: Kiełkowanie +oświetlenie - pytania

Postprzez piru » 13 wrz 2018, o 12:34

Niebieskim spektrum aż do kwitnięcia. Najtaniej zimnymi ledami >6000K
Avatar użytkownika
piru

NOWY
 
Posty: 21
Dołączył(a): 14 kwi 2018, o 15:24
Papryki:

Re: Kiełkowanie +oświetlenie - pytania

Postprzez Wladek » 16 wrz 2018, o 11:39

Witam to mój pierwszy post
ok czerwca lub maja, wrzuciłem do ziemi (tak do ziemi, bezpośrednio) kilka nasion z wysuszonych żółtych habanero które walały się w kuchni. ponieważ to była raczej nie planowana próba, mam tylko dwie roślinki, (resztę wyciąłem) Obie roślinki mieszkaja na parapecie mają światło słoneczne przez ok 12h dziennie, ale postanowiłem że spróbuje je doświetlić
wpadłem więc na to że zamontuje dwie świetlówki T8 18W 6500K lub dwie żarówki LED 1W GU10 230V 80lm 6500K,
mam pytanie czy ktoś korzystał z podobnego oświetlenia ?
Avatar użytkownika
Wladek

NOWY
 
Posty: 15
Dołączył(a): 14 wrz 2018, o 10:02
Papryki: Habanero

Re: Kiełkowanie +oświetlenie - pytania

Postprzez piru » 16 wrz 2018, o 14:11

Temperatura barwowa jest ok, 2600 lumenów ze świetlówek T8 powinno wystarczyć dla dwóch roślin w dobrym boxie, który ograniczy straty światła w górę i na boki. Ledy sobie daruj - 2x80lm to za mało. W jakim celu chcesz je teraz doświetlać?
Avatar użytkownika
piru

NOWY
 
Posty: 21
Dołączył(a): 14 kwi 2018, o 15:24
Papryki:

Re: Kiełkowanie +oświetlenie - pytania

Postprzez Wladek » 16 wrz 2018, o 20:41

Późny wysiew i z tego powodu obawiam się ze papryka nie będzie miała dość światła.zeby owocować w środku zimy i krótki okres nasłonecznienia może mieć negatywny wpływ na roślinę
Poza tym traktuje to jako eksperyment aby w przyszłym roku wysadzić conajmniej 10 roślin.
a tak na marginesie tej dyskusji coby nie zaczynać nowego wątku, czy opłaca się wysiewać teraz kolejne rośliny i je doświetlać? czy czekać do lutego?(hodowla domowa, parapetowo-podłogowa )
Avatar użytkownika
Wladek

NOWY
 
Posty: 15
Dołączył(a): 14 wrz 2018, o 10:02
Papryki: Habanero


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości