Papryczka niezbyt ostra

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Papryczka niezbyt ostra

Postprzez StylaYoshi » 2 sie 2018, o 22:45

Witam! Jestem nowym, przypadkowym wręcz hodowcą(znajomy się na początku roku spytał czy nie chcę kilku nasion bo mu zostały, stwierdziłem why not i tak oto zacząłem). To mój pierwszy sezon w którym posadzone mam jedynie Jalapeno i Chocolate Habanero. Strasznie jestem tym zajarany, więc cieszę się że mi wychodzi, ale mam dwa problemy.
Primo, tak jak w tytule, dwa tygodnie temu zerwałem mój pierwszy owoc jalapeno, w pełni czerwony, przez co podobno ma być ostrzejszy, ale okazał się w smaku kompletnie nieostry, zupełnie jak normalna, słodka papryka. Tydzień później zerwałem dorosły, zielony owoc i to samo.
Drugim problemem jest to, że wiele kwiatów po prostu opada, nie daje owocu, co mnie martwi, bo naturalnie będą mniejsze plony. Co na to poradzić? Ograniczyłem podlewanie i nawożenie, ale przy obecnych temperaturach i tak muszę często dawać im wody, bo liście szybko opadają jeśli są dłużej niż dzień bez niej.

Tutaj link do kilku zdjęć właśnie z moją uprawą i jedynym, czerwonym, wcześniej wymienionym jalapeno: https://imgur.com/a/yyDA5VW
Avatar użytkownika
StylaYoshi

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2 sie 2018, o 21:46
Papryki: Jalapeno, chocolate habanero

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Papryczka niezbyt ostra

Postprzez erulogoss » 3 sie 2018, o 19:16

wydaje mi się, że ktoś kiedyś mówił o tym, że ilość siarki w nawozie który stosujesz wpływa na jej ostrość (większa ilość ostrzejsze) ale proszę nie bież tego za pewnik bo mogę się mylić...
ja generalnie na ostrość moich papryk nie mogę narzekać (zdarzyło mi się zjeść jalapeno z mojej hodowli i było DUŻO bardziej ostre niż ze sklepu...)
Avatar użytkownika
erulogoss

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 92
Dołączył(a): 17 mar 2015, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin
Papryki: znacznie więcej niż na początku :P

Re: Papryczka niezbyt ostra

Postprzez Wolta » 4 sie 2018, o 18:34

Moje papryczki co mam nawet zielone są bardzo ostre, szkoda że krzaki są tak łamliwe. Dzisiaj złamał mi się jeden congo trinidad i c reaper z kilkoma papryczkami a zostało po 2-3 gałązki.
Avatar użytkownika
Wolta

NOWY
 
Posty: 30
Dołączył(a): 15 kwi 2017, o 14:41
Papryki: Pepperoni, Habanero, Tabasco, Moruga Scorpion, Red Savina

Re: Papryczka niezbyt ostra

Postprzez Mih-san » 5 sie 2018, o 15:09

Mój kolega twierdzi, że jalapy nie są ostre, a ja jak próbuje to <chili>
Avatar użytkownika
Mih-san

NOWY
 
Posty: 13
Images: 5
Dołączył(a): 15 lip 2018, o 15:04
Papryki: Bishop Crovn, Jalapeno Tam, Explosive Ember.

Re: Papryczka niezbyt ostra

Postprzez 4ndrew » 5 sie 2018, o 21:30

moze to nie jalapeno tylko jakas slodka ala bulgarian carrot :).

Jalapeno jest charakterystyczne bo sie marszczy nawet jak jest jeszcze zielone.

Ale głownie to zalezy od odmiany i jakości nasion. np. mogły to być nasiona skundlone skrzyżowane z słodką odmianą i któraś tam Fka z kolei i z takich nasion nie wiesz tak naprawce co wyrośnie i ile będzie miało z pierwowzoru. Polecam na przyszły sezon zakupić nasiona w jakimś sprawdzonym seedbanku, fakt są droższe ale większa pewność żę będzie to dana odmiana i dobrej jakości nasiona).
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości