Słabe, więdnące krzaki

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Słabe, więdnące krzaki

Postprzez maillo93 » 30 cze 2018, o 10:46

Witam,
moje gatunki, Cayenne, Habanero, Jolki.
Zaczęło się od tego, że krzaki Cayenne były dość słabe i przewracały się, choć obstawiam, że to po prostu dlatego, że wiosna była ładna, papryki w tunelu szybko rosły, nie miały wystarczającego przewiewu i po prostu były nieco słabsze niż w poprzednich latach, gdy pogoda wiosną była dużo gorsza.
Teraz niektóre z krzaków (niektóre całe, niektóre w połowie) zaczynają jakby więdnąć (jak na foto). Pomyślałem, że być może to dlatego, że wbijając podpórki uszkodziłem korzenie? Wbijałem je tak z niecały miesiąc temu. Habanero i Jolki Bogu dziękować narazie w porządku.
Jedynymi różnicami było to, że okienka w tunelu były nieco częściej otwierane od strony Habanero i Jolek, no i tylko Cayenne miałby wbijane podpórki.
Papryki rosną w tym roku w nowym miejscu, obok starego. Podlewane okazjonalnie nawozem agrecol o NPK 11-11-35 oraz co 2-3 podlewanie biohumusem.

Jaka może być przyczyna? :(

Zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
maillo93

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 54
Dołączył(a): 9 mar 2012, o 19:44
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Słabe, więdnące krzaki

Postprzez solymr » 30 cze 2018, o 11:19

na pierwszy rzut oka wygląda jakby brakowało im wody

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Słabe, więdnące krzaki

Postprzez maillo93 » 30 cze 2018, o 11:24

Wczoraj, gdy robiłem zdjęcia to ziemia wydawała się w miarę wilgotna, podlewane są co 3 dni mniej więcej.
Avatar użytkownika
maillo93

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 54
Dołączył(a): 9 mar 2012, o 19:44
Papryki:

Re: Słabe, więdnące krzaki

Postprzez majmaj » 30 cze 2018, o 12:07

Im brakuje wody.
Avatar użytkownika
majmaj

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 57
Dołączył(a): 10 maja 2017, o 21:05
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 1
Papryki: Cheyenne Orange, Habanero Green, Aji Omnicolor, Explosive Ember.

Re: Słabe, więdnące krzaki

Postprzez maillo93 » 30 cze 2018, o 12:29

Te opadające podlałem wczoraj, ale dziś nie widać różnicy, poprawy w ich wyglądzie.
Nie wiem, może teraz, gdy zaczynają coraz liczniej zawiązywać owoce, dając im tej wody tak jak zwykle, dałem jej jednak za mało?

Mam też prośbę, bo zawsze robiłem to na oko, jak Wy podlewacie swoje rośliny w tunelach foliowych? Tzn. o jakiej porze jak obficie i jak często? Raczej rzadko, a mniej; czy rzadziej, a obficiej?
Avatar użytkownika
maillo93

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 54
Dołączył(a): 9 mar 2012, o 19:44
Papryki:

Re: Słabe, więdnące krzaki

Postprzez 4ndrew » 30 cze 2018, o 18:22

ok 200l co 2dni w upaly, jak zimno to rzadziej . tunel 3x6 pod agrotkanina

Zalezy jeszcze jaka ziemia/glebA, jak wysoko woda gruntowa, jak duze rosliny (jak gleboko sie zakorzenily) itd.

Ja mam tendencje raczej do przelewania ale jak do tej pory chili nie narzeka.
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron