Problem z kwiatami?

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Problem z kwiatami?

Postprzez Nifur » 28 cze 2018, o 10:02

Hej,
Moje papryczki rozwinęły już pierwsze kwiaty, oprócz nich czeka jeszcze sporo pąków, jest ich tak dużo, że wręcz wchodzi jeden na drugi.

Martwi mnie tylko jedna rzecz: w kwiatach nie ma pyłku, albo nie jestem w stanie go dostrzec. Ostatnio miałem spore problemy z mszycami, więc niektóre liście, szczególnie te młode były przyschnięte, ale w końcu chyba udało mi się je zwalczyć, bo od 2 dni nie widziałem ani jednej. Czy to normalne, że w pierwszych kwiatach nie ma pyłków? Może czegoś brakuje / czegoś jest za dużo?

Jeden kwiat, ten co wyszedł jako pierwszy już usechł.

https://imgur.com/a/jXETyhy
Avatar użytkownika
Nifur

NOWY
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8 mar 2018, o 18:22
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Problem z kwiatami?

Postprzez Mr. Ed » 28 cze 2018, o 10:18

Z tego zdjęcia trudno powiedzieć, ale zdarzają się przypadki bezpłodnych roślin bez pyłku. Temat był już (w dość zaogniony sposób :mrgreen: ) dyskutowany na naszym forum:

viewtopic.php?f=19&t=4029
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Problem z kwiatami?

Postprzez Licho » 1 lip 2018, o 09:01

U mnie też nie ma pyłku - wiatr wywiewa. Papryki się zawiązują.
Avatar użytkownika
Licho

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Images: 0
Dołączył(a): 27 lut 2016, o 17:35
Papryki:

Re: Problem z kwiatami?

Postprzez Nifur » 3 lip 2018, o 15:53

Hej, trafiłem na tamten temat, ale nie pomógł mi zbytnio, bo wszystkie kwiaty jakie obecnie mam (chyba tylko u Habanero) nie mają pyłku.
W Jalapeno i Jolokiach kwiaty dopiero zaczynają wychodzić, więc liczę na to, że pozwolą mi zapylić resztę papryczek.

No chyba, że wiatr je wywiewa, co jest możliwe, bo ostatnio trochę mocniej wiało. Tyle że 2 kwiaty już uschły i odpadły. No nic, poczekam dalej.
Avatar użytkownika
Nifur

NOWY
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8 mar 2018, o 18:22
Papryki:

Re: Problem z kwiatami?

Postprzez Nifur » 7 lip 2018, o 11:41

Ostatnio przejechałem pędzelkiem po kwiatach i zauważyłem, że Jolokie mają trochę pyłku, więc wykorzystałem sytuację i zapyliłem resztę papryczek. Efekt? Dziś zauważyłem, że wyrasta już pierwsza papryczka Habanero. Problem chyba rozwiązany. ; )
Avatar użytkownika
Nifur

NOWY
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8 mar 2018, o 18:22
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron