Czy obcinać młode listki?

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Czy obcinać młode listki?

Postprzez Brego » 21 cze 2018, o 17:59

Witam
Zastanawiam się, co zrobić aby moje papryki nie gubiły kwiatów, wodę mają, nawożę je regularnie, spryskałem asahi sl i w największej bhut jolokia red odpadają kwiaty. Może roślina wszystko ładuje w nowe liście? Może przyciąć czubki wzrostu? Czy też może stare liście? A może w czym innym problem?
Avatar użytkownika
Brego

NOWY
 
Posty: 14
Dołączył(a): 28 kwi 2018, o 07:16
Papryki: Habanero, bhut jolokia red, bhut jolokia yellow, bhut jolokia chocolate.

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Czy obcinać młode listki?

Postprzez erulogoss » 21 cze 2018, o 18:55

będzie gotowa to zacznie zawiązywać owoce... nie ma się czym przejmować
Avatar użytkownika
erulogoss

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 92
Dołączył(a): 17 mar 2015, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin
Papryki: znacznie więcej niż na początku :P

Re: Czy obcinać młode listki?

Postprzez Brego » 21 cze 2018, o 20:14

No zacznie, ale wolałbym żeby plony były większe, bo jak zgubi wszystkie teraz to stracę kilkanaście owoców z jednego krzaka.
Avatar użytkownika
Brego

NOWY
 
Posty: 14
Dołączył(a): 28 kwi 2018, o 07:16
Papryki: Habanero, bhut jolokia red, bhut jolokia yellow, bhut jolokia chocolate.

Re: Czy obcinać młode listki?

Postprzez marko0622 » 21 cze 2018, o 20:53

A czy Twoje papryki są na dworze czy w domu? Zbyt mała różnica temperatur w dzień i noc może się chyba do tego przyczyniać. Jeśli masz je w domu to spróbuj wystawić na parapet albo na trawę gdzieś. A jak są na dworze to po prostu czekaj, moje naprzyklad bardzo różnie owocują w zależności od gatunku. Habanero czerwone już ma duże owoce, a Carolina jeszcze ani jednego owocu nie ma. Cierpliwości <thumright>
Growlog 2018

Mój growlog, wpadajcie <chili>
Avatar użytkownika
marko0622

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 84
Images: 0
Dołączył(a): 2 sty 2018, o 18:59
Pochwały: 1
Papryki: Carolina, Bhutlah Red, Jolokia, Habanero Chocolate, Piri Piri, Heatwave,

Re: Czy obcinać młode listki?

Postprzez Brego » 22 cze 2018, o 04:49

są w szklarni, zamykam ją na noc i to może jest błąd? chyba zacznę zostawiać otwarte drzwi na noc żeby było chłodniej
Avatar użytkownika
Brego

NOWY
 
Posty: 14
Dołączył(a): 28 kwi 2018, o 07:16
Papryki: Habanero, bhut jolokia red, bhut jolokia yellow, bhut jolokia chocolate.

Re: Czy obcinać młode listki?

Postprzez 4ndrew » 22 cze 2018, o 07:36

spróbuj je pozapylać ręcznie, pędzelkiem czy szczoteczką elektryczną do zębów, poruszać roślinami kilka razy dziennie.
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Re: Czy obcinać młode listki?

Postprzez marko0622 » 22 cze 2018, o 11:19

Tak jak mówi kolega. Poruszać w kwiatki palcem, potrząsnąć lekko roślinką. No i zostawiaj otwarte drzwi na noc, ja zostawiam i mi owocują.
Growlog 2018

Mój growlog, wpadajcie <chili>
Avatar użytkownika
marko0622

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 84
Images: 0
Dołączył(a): 2 sty 2018, o 18:59
Pochwały: 1
Papryki: Carolina, Bhutlah Red, Jolokia, Habanero Chocolate, Piri Piri, Heatwave,

Re: Czy obcinać młode listki?

Postprzez Brego » 22 cze 2018, o 14:21

ok, dzięki za rady ;)
Avatar użytkownika
Brego

NOWY
 
Posty: 14
Dołączył(a): 28 kwi 2018, o 07:16
Papryki: Habanero, bhut jolokia red, bhut jolokia yellow, bhut jolokia chocolate.


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron