Papryka nie chce rosnąć po przesadzeniu

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Papryka nie chce rosnąć po przesadzeniu

Postprzez Brego » 10 cze 2018, o 14:09

Witam, około miesiąc temu przesadziłem moje papryki do większych doniczek, 6 sztuk z 20 rośnie pięknie, pozostałe stoją w miejscu i żółkną im liście jakby nie miały nawozu (a nawoziłem je dość solidnie biohumusem). Przeczytałem niedawno że nie należy ubijać ziemi, że wolą one luźną i pulchną glebę(ja ją ubiłem :/), dziś wyciągnąłem jedną z doniczki i okazało się, że korzenie wcale się nie rozrosły- dalej bryła ziemi z korzeniami w kształcie poprzedniej, mniejszej doniczki i nic w nową glebę nie wchodziło. I tu pytanie; czy wystarczy, że je powyciągam, spulchnię ziemię i wsadzę je ponownie?
Avatar użytkownika
Brego

NOWY
 
Posty: 14
Dołączył(a): 28 kwi 2018, o 07:16
Papryki: Habanero, bhut jolokia red, bhut jolokia yellow, bhut jolokia chocolate.

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Papryka nie chce rosnąć po przesadzeniu

Postprzez erulogoss » 10 cze 2018, o 14:17

obstawiam przelanie... korzenie pogniły i roślina nie rośnie
Avatar użytkownika
erulogoss

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 92
Dołączył(a): 17 mar 2015, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin
Papryki: znacznie więcej niż na początku :P

Re: Papryka nie chce rosnąć po przesadzeniu

Postprzez Brego » 10 cze 2018, o 14:21

a po czym poznać przelanie? po wyjęciu papryk z ziemi widać było korzenie w (chyba) normalnej barwie- biało-kremowej
Avatar użytkownika
Brego

NOWY
 
Posty: 14
Dołączył(a): 28 kwi 2018, o 07:16
Papryki: Habanero, bhut jolokia red, bhut jolokia yellow, bhut jolokia chocolate.

Re: Papryka nie chce rosnąć po przesadzeniu

Postprzez erulogoss » 10 cze 2018, o 16:59

na bardzo młodych i młodych roślinach można poznać po białych "grudkach" (edema) na wewnętrznej stronie liścia, przy starszych może tego nie być (obecnie właśnie wyprowadzam z podobnych problemów moją 3letnią roślinkę) - generalnie paprykę lepiej trochę przesuszyć niż przelać (wbij palec w ziemię na kilka centymetrów i jeśli ziemia jest sucha to podlewaj a jeśli wilgotna nic nie rób ewentualnie spryskaj)
w twoim przypadku próbowałbym ze stymulatorem wzrostu (Asahi SL; nie wiem czy coś się zmieniło z małolitrażowym dostępem w sklepach ale kiedyś sprzedawana tylko "duże" butelki) który pobudzi roślinki no i nie przesadzał z podlewaniem
Avatar użytkownika
erulogoss

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 92
Dołączył(a): 17 mar 2015, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin
Papryki: znacznie więcej niż na początku :P

Re: Papryka nie chce rosnąć po przesadzeniu

Postprzez Brego » 16 cze 2018, o 19:13

Spryskałem właśnie asahi sl (0,5ml/500ml wody) i tylko czekać na efekty :D
Avatar użytkownika
Brego

NOWY
 
Posty: 14
Dołączył(a): 28 kwi 2018, o 07:16
Papryki: Habanero, bhut jolokia red, bhut jolokia yellow, bhut jolokia chocolate.

Re: Papryka nie chce rosnąć po przesadzeniu

Postprzez erulogoss » 16 cze 2018, o 19:45

zabić paprykę jest dość trudno, nie podlewaj za mocno pryskaj stymulatorem a powinno być dobrze :)
Avatar użytkownika
erulogoss

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 92
Dołączył(a): 17 mar 2015, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin
Papryki: znacznie więcej niż na początku :P

Re: Papryka nie chce rosnąć po przesadzeniu

Postprzez Brego » 16 cze 2018, o 19:49

No wody miała za dużo, trzeba przyznać bo od 8 dni nie dostała ani kropli a roślinkom liście nie opadają jeszcze, gleba z wierzchu sucha ale jak włożę palec na +/- 5cm to czuć wilgoć. Podleję je dopiero jak listki zaczną lekko opadać.
Avatar użytkownika
Brego

NOWY
 
Posty: 14
Dołączył(a): 28 kwi 2018, o 07:16
Papryki: Habanero, bhut jolokia red, bhut jolokia yellow, bhut jolokia chocolate.


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron