Test growboxa pytania - siewka zwija liście w rulon

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Test growboxa pytania - siewka zwija liście w rulon

Postprzez piru » 30 maja 2018, o 11:37

Czołem,
skompletowałem sobie z gratów w domu oświetlenie growboxa i postanowiłem uruchomić testowy wysiew tak, aby przetestować ilość światła i w zimę ruszyć już bez większych wtop. Wydzieliłem parę prostszych do wysiewu nasion (piri piri, heatwave, little elfy, scarlet lantern) i utworzyłem parę grup kontrolnych:

gleba do warzyw, jakaś bio, musiałem wypiec ją w piekarniku, bo okazało się, że pierwszy test poszedł do kosza ze względu na ziemiórki dołączone w gratisie.

I grupa: doniczka torfowa, bez nawozu
II grupa: doniczka torfowa, biohumus do wody każdego podlewania
III grupa: doniczka torfowa, biogrow 2ml/1l co tydzień
IV grupa: doniczka torfowa, biogrow 2ml/1l do każdego podlewania

Mam tylko nadzieję, że doniczka torfowa nie zakwasi całości na tyle, że cały test będzie nieudany :D

Nasiona kiełkowane na wacikach, włożone do ziemi po osiągnięciu korzenia 2mm, przy pierwszym przebiciu się łodygi poszły do growboxa. Dzisiaj mija tydzień od momentu włożenia ich do pudła i wszystkie grupy mają równo po dwie pary liścieni.

Oświetlenie: 12x 450lm, 6000K, 30cm nad roślinami, powierzchnia boxa 30x40cm - aktualnie karton wyklejony kocem ratowniczym, docelowo po udanym teście ma być pudło ze sklejki 50x60cm. Oświetlane 16h dziennie.
wentylacja: 120mm wyciąg u góry, 120mm dmucha do boxa na wysokości doniczek tak aby łodygi bardzo delikatnie pracowały
temperatura: aktualnie 29*C, trochę za dużo, ale nie mam specjalnie jak zbić w środku dnia
podlewanie: za każdym razem jak ziemia całkowicie przeschnie, ze względu na torfowe doniczki i szybkie parowanie wychodzi nawet co drugi dzień.

Pytanie 1 - czy wszystko z ustawieniem jest ok? Czy może ktoś dostrzega jakieś błędy już na pierwszy rzut oka?

Obrazek
Pytanie 2 - siewka Heatwave ze zdjęcia o 5:00 wyglądała ok, po 6h oświetlania o 11:00 wyglądała jak na zdjęciu powyżej. Wszystkie inne mają się dobrze. Za ciepło jej? Za dużo światła? Pochodzi z I grupy testowej, więc nie była nigdy nawożona poza tym co jest w wypieczonej ziemi. Reszta Heatwave ma się dobrze, inne nasiona z grupy I również. Przelanie wstępnie wykluczmy, bo była po 2 dniach, chwilę po wykonaniu zdjęcia.

Z góry dzięki wszystkim, którzy wytrwali do końca tego postu <thumright>
Avatar użytkownika
piru

NOWY
 
Posty: 21
Dołączył(a): 14 kwi 2018, o 15:24
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Test growboxa pytania - siewka zwija liście w rulon

Postprzez ch4 » 30 maja 2018, o 20:50

Czołem,

piru napisał(a):Pytanie 1 - czy wszystko z ustawieniem jest ok? Czy może ktoś dostrzega jakieś błędy już na pierwszy rzut oka?

Trochę za ciepło.

piru napisał(a):Mam tylko nadzieję, że doniczka torfowa nie zakwasi całości na tyle, że cały test będzie nieudany :D

Nie zakwasi, ale może zacząć pleśnieć i utrudni przebicie się korzeni jeśli ją tak zostawisz.

piru napisał(a):Pytanie 2 - siewka Heatwave ze zdjęcia o 5:00 wyglądała ok, po 6h oświetlania o 11:00 wyglądała jak na zdjęciu powyżej. Wszystkie inne mają się dobrze. Za ciepło jej? Za dużo światła?

Za ciepło i dodatkowo możliwe, że ma zbyt dużo na start nawozu w ziemi.
Odstaw ją na chwilę gdzieś na bok, niech się wzmocni, trochę podrośnie i będzie ok.

Pozdrawiam <salut>
------------
Pozdrawiam,
Darek / ch4
Avatar użytkownika
ch4

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 665
Images: 330
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 19:09
Pochwały: 74
Papryki: ostre i kolorowe

Re: Test growboxa pytania - siewka zwija liście w rulon

Postprzez piru » 31 maja 2018, o 10:21

Odstawiona była do półcienia wczoraj o 11, dzisiaj rano już odżyła. Priorytetowo powalczę z temperaturą w boxie. Dzięki serdeczne!
Avatar użytkownika
piru

NOWY
 
Posty: 21
Dołączył(a): 14 kwi 2018, o 15:24
Papryki:

Re: Test growboxa pytania - siewka zwija liście w rulon

Postprzez qrzak » 4 cze 2018, o 11:38

Jeśli w dzień masz problem ze zbiciem temperatury- uruchamiaj lampy na noc.
Avatar użytkownika
qrzak

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 146
Images: 176
Dołączył(a): 29 sie 2017, o 18:23
Pochwały: 5
Papryki:

Re: Test growboxa pytania - siewka zwija liście w rulon

Postprzez piru » 4 cze 2018, o 11:57

Tak właśnie zrobiłem, bo w dzień mógłbym na uszach stanąć, a różnicy w temperaturze nie było żadnej :mrgreen:
Avatar użytkownika
piru

NOWY
 
Posty: 21
Dołączył(a): 14 kwi 2018, o 15:24
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości