Problemy z hodowlą

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Problemy z hodowlą

Postprzez ReFury » 21 maja 2018, o 08:55

Witam,

w styczniu/lutym zasadziłem dwie odmiany papryk. Piri piri oraz białe habanero. Mam jednak problem z ich hodowlą. Na ziemi pojawił się osad (nie wiem czy to grzyb, czy węglan wapnia), usychają i odpadają liście i w ogóle są takie mizerne. Podlewam je jak tylko są suche, zdarza się dostarczać biohumus. Pomóżcie. :(

Zdjęcia całego zajścia:
https://photos.app.goo.gl/jQ0WeE9NY2JB3Qa22
Avatar użytkownika
ReFury

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 maja 2018, o 08:45
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Problemy z hodowlą

Postprzez mkosicki » 21 maja 2018, o 09:29

Ja bym je przesadził do większych doniczek. Może jeszcze nie docelowych, ale jednak większych. W takich łatwiej utrzymać w miarę stałą wilgotność, dzięki czemu trudniej jest przelać/przesuszyć.
Co do opadających liści, to nie są przypadkiem liścienie(pierwsza para "liści")? Jeśli tak, to nic się nie stało, one zawsze w końcu opadają. Papryki wyglądają mi na dość zdrowe(gorzej wyglądające przynosiły mi duże plony po przesadzeniu do doniczek/ziemi), przesadź je do większych doniczek po prostu.

PS: Kubeczki stoją na podstawce, zakładam że masz tam jakieś odwodnienie? Bo jeśli nie to liście mogą tak wyglądać od lekkiego przelania.
Avatar użytkownika
mkosicki

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 90
Images: 8
Dołączył(a): 18 mar 2017, o 15:37
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 2
Papryki: Od słodkich do Caroliny, kilkanaście odmian.

Re: Problemy z hodowlą

Postprzez ReFury » 21 maja 2018, o 10:02

1. Kubeczki na podstawce, ale z podstawki po prostu wylewam wodę kiedy podlewam rośliny.
2. Nie tylko liścienie niestety. Zwykłe liście też.
3. Najlepszy trop jest z przesadzeniem jak na razie. Dzisiaj się tym zajmę. Mam 5,5 - 6,5 pH ziemię. Czy taka jest okej?
Avatar użytkownika
ReFury

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 maja 2018, o 08:45
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron